Můžu 2letému dítěti sladit čajík třtinovým cukrem?

brumlicka
29. únor 2016

dobry den muzu 2 letemu diteti sladit cajik trtinovym cukrem

lucienn5
29. únor 2016

A proč ho chcete sladit? Děti nejsou zvyklé na výrazné chutě a pokud ten čajík dítě pije, tak není nutné do něj zbytečně cpát cukr. I když Vám by možná takhle nechutnal ...

puresin
29. únor 2016

Taky myslim nesladit, staci co cukru do sebe dostanou z jidla. Jestli caj normalne pije, je to zbytecne.

brumlicka
autor
29. únor 2016

tak ona me ho neslazeny nevypije proto sem chtela ten trtinovy ze prej je zdravejsi

alboo
29. únor 2016

Budu husna, tak at pije vodu, kdyz nechce neslazeny caj... ale dite za to nemuze.. ja nedavala nikdy nic jinyho nez vodu a ted v zime ma i caj, ale v létě bude zas jen voda. Jako ano, kdyz byla nemocna a nechtěla pit, tak dostala do vody stavu. Na co dite naucite to pit bude

23363
29. únor 2016

Třťinovým cukrem si nepomůžete, je stejný jako ten bílý... Jen má jinou barvu...

23363
29. únor 2016

Ale ano, můžete sladit třtinovým cukrem...

brumlicka
autor
29. únor 2016

sem prave cetla ze je zdravejsi nez ten bili nesladim moc ale proste vodu me od malicka nechce to sem ji asi mela nechat o zizni

cajomilka
29. únor 2016

Já sladím agávovým sirupem, ten je určitě zdravější než cukr, ale i dražší. Nedělejte si nic z kritiky, maminkám, co jim děti dobře pijí, se to mluví, moje starší dcera i ve 4 letech nevypije víc než pár dl denně, takže jsem taky ochotna udělat téměř cokoli, abych do ní nějaké tekutiny dostala 😒

mischel117
29. únor 2016

A co tak odstavit nějaké ovoce a zredit vodou? Je to sladke ale zároveň zdrave!.taky to občas tak udelam.malý má 14mes.

berusinka1
29. únor 2016

Nebo zkuste sem tam prisladit glukopurem,koupite ho v lékárně nebo ve zdrave vyzive 😊

verka4d
1. bře 2016

Když přisladíte,vůbec nic se nestane 🙂 Máme čtyři děti,někdo pil čaj,někdo vodu,někdo ovocné šťávy... každému chutná něco jiného. Naše nejmenší teď má 13 měsíců a je zvyklá pít neslazený ovocný čaj a chutná jí. Ale kdyby pít nechtěla,klidně jí ho přisladím,ať se napije. Další děti jsou už velké a cukrem v čaji si zuby nezkazily ani nijak jinak neublížily. Každé dítě prostě nebude pít jen holou vodu nebo neochucený čaj... Nebo zkuste ovocné šťávičky. A pak,od dvou let už děti mohou i trošku minerálky,hlavně ať něco pije. Možná se svým názorem někomu znelíbím,ale já jsem nikdy nebyla taková ta biomatka,co dělá všechno jen podle nějakých tabulek a "chytrých" knížek. 😉

brumlicka
autor
1. bře 2016

dekuju za pomoc neni to nekdy jednoduche taky nejedu podle tabulek ale chchcu pro malo to dobre a skazit zuby taky nechcu ale pit musi

vaska58
5. bře 2016

Ja som malemu sladila hroznovym cukromu. U nas na SVK sa to vola Glukopur. Urcite mate nieco obdobne aj v CR.

elialen
5. bře 2016

Teď sladíme agávovým sirupem, protože mi došel můj domácí...a moc mu chutná...jsou dny, kdy mi ho můj rok a půl starý klučík vypije i 1,5l (ve vodě samozřejmě 😉.

cajomilka
5. bře 2016

@elialen Ty jo, 1,5 l vypije moje dcera za týden 😲

terezapetrova
5. bře 2016

@vaska58 jj v ČR se glukopur prodává tez

jasminecek
5. bře 2016

Tak mu to trochu oslaďte, zas jako dušovat se, že dítěti nikdy nedám do čaje cukr, mi přijde na hlavu postavený a přehnaný 😖 Maminky už začínají trochu bláznit a na vše, aby potřebovaly schválení nebo příručku 😝

cajomilka
5. bře 2016

@jasminecek Dneska se sice hrozně brojí proti slazení dětem, že si na to zvyknou atd., což je samozřejmě v pořádku, na druhou stranu já jsem jako dítě pila čaj se 3 kostkami cukru, pila jsem výhradně sladké nápoje (domácí sirupy, limonády atd.) a zhruba od 15 let jsem postupně přestala sladit všechno vč. kávy a piju nejvíc obyčejnou vodu... Chutě se mění, a že dítě pije slazené neznamená, že to tak bude mít celej život... Tím se nechci zastávat cukru a slazení, jen si myslím, že je zbytečný si to vyčítat a trápit se tím, jsou podle mě důležitější věci ve výchově...

jasminecek
5. bře 2016

@cajomilka Právě, já teda synovi čaj trochu sladím, protože jinak by za celý den nevypil nic a to mi přijde horší než když tam má malou lžičku cukru 🙂

girafka
5. bře 2016

U nas se sladi Agavovym bio sirupem..staci malinko,je to sice drazsi,ale vydrzi fakt dlouho

hojda
5. bře 2016

@girafka
@elialen
@cajomilka Nedávno jsem narazila na informace o agávovém sirupu, tak přeposílám pro info:

http://www.lidovky.cz/je-agave-sirup-omylem-zdr...

girafka
5. bře 2016

@hojda dekuji za info,obzvlast posledni odstavec me potesil Agáve sirupu se ovšem lékařka zastává. „ V malém množství neškodí a stále jej považuji za lepší variantu než bílý cukr, protože navíc obsahuje jiné zdraví prospěšné látky,“
Jak furt rikam,nic se nema prehanet

brumlicka
autor
7. bře 2016

dekuju skusim koupit a co stevie sladka sladi stim nekdo

katharinka4222
7. bře 2016

Tak my čaj sladíme jedině medem 🙂 Dcera ho vypije i neslazený,ale toho medu jí stačí třeba jen 1/4 kávové lžičky. Taky jinak hrozně málo pije. Ted v zimě jsme vařily čaje spolu, vždycky si tam tu trošičku medu dala a vypila skoro půl hrnku naposezení. Což se jinak nestane, jindy to má tak na půl dne.. Takže za mě med, samozřejmě, že kvalitní 🙂Jinak pije taky vodu nebo ovocné šťávy zředěné vodou.

suzina08
8. bře 2016

Můžeš zkusit sladit medem, ale ta chuť může některým dětem taky vadit. Já normálně malému sladím třtinovým cukrem, když mi nechce vypít neslazený. Možná budu pro některé matky šílená, ale našemu malému strašně chutná černý čaj s cukrem a citrónem, tak mu ho prostě občas udělám 😀 A je pravda, že chutě se mění. Já třeba ovocné čaje nesladím vůbec, černý čaj zase neslazený prostě nevypiju, zelený sladím medem a Caro sladím půl lžičkou 😀 Věřím, že trocha cukru mu neublíží. To jsou horší věci třeba jako sušenky, bonbóny, lízátka a podobně 😉