Můžu dát 5-ti měsíčnímu miminku bílou ředkev?

hanka208
29. čer 2013

Ahojky maminky, koupila jsem bílou ředkev a zajímá mě jestli jí může i takhle malé miminko. Už papáme většinu zeleniny, tak bych v tom asi moc problém neviděla, ale raději se optám 🙂 A popřípadě nápad s čím mu jí uvařit 🙂 Předem moc děkuji za nápada 🙂

petrajavor
29. čer 2013

Já se řídila rozumem a když sem nevěděla kukla sem do tabulky (něco sem dávala dřív) 😉

dana3262
29. čer 2013

Jestli myslis kolečko na ozuzlani, tak proc ne, ale k jídlu mi to přijde nevhodné. Vzdyt redkev je stejně jako redkvicka paliva.

loafeer
29. čer 2013

No, myslím, že je ředkev nadýmavá. Ale když ji nastrouhanou uvaříš s jinou zeleninou a nedáš jí moc, tak bych v tom takový problém neviděla.

coxa
29. čer 2013

Nedávala bych kvůli nadýmání. Stejně jako třeba kedlubnu. 😉

maudn
29. čer 2013

já po bílé řekvi říhám a jsem zdutá, takže bych nedávala, leda kousílíneček na ochutnání

victress
29. čer 2013

jsem v šoku a jen zírám na tabulku od @petrajavor, vůbec jsem nevěděla, že vepřové maso se může dávat dětem až od 3 let......já ho dávám od té doby, co ostatní - kuřecí, hovězí, krůtí atd. 😝 😝 😝 😝 😝 😝

zvirka
29. čer 2013

To už se nenosí, plně kojit do dokončeného půl roku? Za mě teda určitě ne, bílá ředkev v 5 měsících mě vyloženě děsí. Důvody stejné jako ostatní, plus možná alergická reakce.

ratatooy
29. čer 2013

myslim si že je to nevhodné,a jestly se nenosí kojit plne d dokončeneho pul roku,tak u nekojených se to rozhodně už nenosí

leikkka
29. čer 2013

já se řídím tabulkou na kojeni.net a ředkvičky apod. jsou tam zařazovány až po 1 roce, mám i skoro 5m synka , s příkrmy jsme teprve začali, nevím, ale že by 5ti měsíční děcko mělo už v jídelníčku vše? to se mi nezdá, jak jste to zvládli?