Nadměrné a zdlouhavé říhání

sary_na
26. říj 2016

Ahoj maminy.
Chtěla bych se zeptat,jestli někdo nemá zkušenosti nebo radu..Moje malá skoro 8měsíční holčička hodně a velmi dlouho po jídle a pití říhá. Já vím,že je to asi normální ale nemyslím,že v takové míře jako u nás. Odříháváme hodinu až dvě po jídle. Už jsem z toho nešťastná a úplně vyřízená. Budí se dvakrát za noc na jídlo - kolem půlnoci a čtvrté. Jenže, vypije tak 100ml a musí si říhnout- lahev už nechce a celou dobu propláče až proječí. Trvá to půl hodiny až hodinu,někdy i dvě.Mezi tím si říhne tak třikrát. Uložit s neodříhnutím všeho nepřichází v úvahu,nedá se položit,jinak se hystericky zalyká. Když si odříhá,dožaduje se jídla,dopíjíme tedy čajem nebo vodou,protože by ji jinak bolelo bříško z UM. A znovu,říhání a hysterický pláč. To bývají tak dvě ráno. A od čtyř do šesti to samé. Přes den nepláče tolik,ale vypadá to úplně stejně jako v noci.Ať jí UM nebo cokoliv z příkrmů. Čím to může být? Reflux nemá a úlevové polohy ani krmení v sedě nepomáhá ☹

sary_na
autor
26. říj 2016

Opravdu nikdo neví? ☹

lajla
26. říj 2016

Jak zjistili že nemá reflux? Bohužel myslím že budete muset podstoupit endoskopické vyšetření a utz břicha , divim se že to dr ještě neudelala

sary_na
autor
26. říj 2016

@lajla Byla ve třech měsících na utz. Tenkrát hodně zvracela a trpěla na průjmy a bolesti bříška.Nakonec se zjistilo,že zdědila laktózovou intoleranci po mně. Takže reflux prý nemá.
Jenže říhání mi přijde už úplně šílený na to kolik jí je. Říkala jsem si že věkem a pohybem se to zlepší. Ale ne. Snad je to i horší. Takže děkuju za reakci! Strašně moc.Konečně si v tom nepřijdu sama..

lajla
26. říj 2016

@sary_na vubec není tav...jo ta alergie mě taky napadla...takže musíte bezmlecnou komplet, a bacha pokud dáváte kupované věci řádně číst etikety, protože dneška mliko zakomponuji úplně všude...
Ale vyžádala bych si znovu vyšetření a asi spíš i tu hadičku do zaludku,p ouze tak zjistíte jak na tom žaludeční záklopka je...pokud jste si 100% jistá zda nic mléčného nedostává... každopádně dcerka může mít i jiné alergie které se u tak malých dětí těžko zjistí..Tu laktózovou intoleranci zjidtili na alergu?

lajla
26. říj 2016

A hlavně neockovat

sary_na
autor
26. říj 2016

Laktózovou intoleranci máme zatím potvrzenou jen eliminačním testem. Jinak jsme zeleninu,ovoce i maso zařazovali do jídelníčku postupně a žádné průjmy,vyrážky,zvracení není.Takže nic dalšího,co by ukazovalo na alergie jsem nezpozorovala..Jinak o hadičce vůbec nic nevím..dívali se jen utz a to bylo vše..a neblinká,u refluxu by prý blinkala...jinak jsem si jistá,že nic s laktózou nedostává,hlídám to dost pečlivě..

lajla
26. říj 2016

... říhání může být i z různých potravin, to že dcerku něco bolí nebo pálí žáha... Vám momentálně nepovi...takže nezbývá než se pidit dál, když eliminační dieta nezabírá... bohužel😞
Říhání často poukazuje na nějakou chybu v trávicím traktu, a to utz bohužel nezjistí...takže za mě hadička a pokud negat pidit se po dalších alergiích
Nadměrné říhání bývá i u dětí co jedí a pijí hodně hodně hltave, ale v 8 m to už moc nevidim

sary_na
autor
26. říj 2016

Právě že je to u jakéhokoliv jídla nebo pití. Nezáleží na tom jestli hltá UM nebo si jen ucucne vody..Každopádně ještě jednou děkuju!

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz