Nadýmání po prvních příkrmech

kackacka1
14. kvě 2019
Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s prvními příkrmy. Malá má ukončený pátý měsíc a plně kojíme. Ale protože za poslední dva měsíce přibírala celkem pomalu (cca 370 g za měsíc) a pak začala i často ublinkávat, tak mi dětská doktorka řekla ať začnu s příkrmy už teď, že má asi málo mléka, přepijí se a že se jí tak aspoň zahustím stravu. Naštěstí malá se už začala docela dost zajímat o jídlo a o to co jíme, tak jsem si říkala, že to zkusíme. Kupodivu mi začala krásně papat. Zatím jsem jí vždycky dala jen půlku malé skleničky a pak dokojila, ale papá opravdu krásně a je vidět, že jí to i baví. První jsme dala mrkvičku, ale začala se hodně nadýmat a druhý den kakala až někdy k večeru (dříve hned ráno a několikrát denně) a do té doby byla hrozně protivná, pak se vykakala a byla jako vyměněná. Takže asi jí ta mrkvička zastavila a neseděla. Třetí a čtvrtý den jsem dala dýni, kakání po ní bylo lepší, ale teď se začala zase hrozně nadýmat. Máte s tím někdo zkušenost? Je možné, že by jí obojí opravdu tolik nadýmalo nebo si jen musí trávicí systém zvyknout? Vzhledem k tomu, že papá pěkně, tak bych ráda v příkrmech pokračovala. Nyní kojím tak po hodině nebo hodině a půl, takže mi opravdu přijde, že má hlad. Chtěla bych i zavést kaši na večer, aby se trochu zasytila, na radu doktorky. Ale vůbec nevím kdy, jestli počkat třeba dva týdny a pak přidat i kaši.
uzivatelkapetra
14. kvě 2019
A malá má problém s prděním? Jakože ji skrz nadýmání bolí břicho?
Já si zeleninu na páře připravuju sama a před podáváním přidám trochu kvalitního olivového oleje nebo jiného tuku, pomáhá to k vyprazdňování i trávení.
Mrkev zácpu klidně způsobí, mě přišla lepší máslová dýně, batát, cuketa, atd.
Kaši na spaní bych nedávala, minimálně ne v nejbližších týdnech.
Všichni doktoři doporučují příkrmy už od čtvrtého měsíce (alespoň jsem nabyla toho dojmu v mojí termínovce), ale reálně je nejlepší začít kolem ukončeného šestého měsíce
kackacka1
autor
14. kvě 2019
Jojo, právě, že jí bolí bříško, jak se nadýmá. A i v noci, jí to hodně budí.
uzivatelkapetra
14. kvě 2019
@kackacka1 to je zvláštní, že se ještě neumí sama vyprdět, asi bych příkrmy teda dala ještě k ledu, asi to ještě vevnitř nemá připravené na jinou stravu.
Nelámej to přes koleno,na lžičky je času dost.
puhelin
14. kvě 2019
Zkuste ji pomoc vyprazdit se v klubicku. Podrzite ji na sobe, rukama podeprete stehna, hlavicku zezadu zabori do vasich prsou. Na podbrisek ji pustite vlaznou vodu a pockate, az se vyprdi. Takhle kazde prebaleni. Delame to s dcerkou od narozeni a prdy ji nikdy netrapily.
A s prikrmy pockejte. Urcite ma i ted vic pohybu a proto min pribira. Az zacne lezt, spravi se i zazivani a zacne prdet pri lezeni, pujde to ven snadneji
jannym
15. kvě 2019
Sice jsem u deti zacinala s prikrmy pozdejc ale prvni mesic na prikrmech byly vic uprdene a stolice byla nepravidelne a ruznych prapodivnych konzistenci, zacala jsem pridavat probiotika a upravilo se to, je to podle me logicke do te doby byla strava o jinem slozeni a konzistenci a telicko si na to musi zvyknout a naucit se to travit

Sem začni psát odpověď...

Odešli