Náhle nechutenstvo u tri a pol mesačného synčeka

maryshka
14. zář 2008

Ahoj mamicky.....chcela by som sa spytat mamiciek, ci zaznamenali u svojich ratolesti nahlu zmenu v papani v kojeneckom veku....som velmi nestastna a chystam sa k lekarke po vikende, pretoze moj 6 kg syncek (narodeni predcasne, inak velmi dobry jedlik) zacal z nicoho nic papavat strasne malo. Doteraz vypil cca 800 az 850 ml na den, no teraz mi vypije davky ako v 4-5 tyzdnoch, 70 az 90ml. Aj si pyta papat, no vypije strasne malo, potom prestane sat, vytlaca savicku do kutikov ust, pripadne von. Odgrgne si a dalej uz nechce vobec pit. Teplotu nema, zubky som nespozorovala....tak vobec netusim, co sa stalo. Som z toho dost nestastna, pretoze ako s nedonosencom sme si dostr preskakali a neviem ako dlho toto moze takto trvat. Je krmeny od necelych dvoch mesiacov UM, Nutrilon Comfort kvoli zazivacim problemom. Mohlo sa stat napr., ze mu to mlieko prestalo chutit? Mam vyskusat nieco ine? Uz si sama neviem rady. Dakujem pekne za pripadne prispevky mamiciek, kt. nieco podobne zazili, pripadne zazivaju.

chell
14. zář 2008

ahoj a jak dlouho trva to ze ji min?

maryshka
autor
14. zář 2008

---no, su to asi tri dni....ale zda sa, ze to pojde k lepsiemu...dufam...asi je to tym, ze je trochu nachladnuty..kycha, nekasle...teplotu nema, len je zahlieneny...no, verim, ze to bude lepsie....dnes uz papal lepsie....uz papal tri krat po cca 110...no..tak snad sa dostane do normalu

motylek
14. zář 2008

Mary, my jsme na to tom naprosto stejně, ale už to trvá 5 týdnů. Předtím jedl jako nezavřenej, teď nechce. Ale přibírá pěkně, má taky 6kg, takže je to prý ok. Zkusili jsme i jiné mlíčko, ale je to samý.

maryshka
autor
14. zář 2008

no...pripisujem tu teraz tomu, ze je ma sopliky....ved uvidim...dnes je to uz lepsie...no, musim poklepat.....neviem, premyslala som aj nad mlieckom. Ake pijete vy? Ten comfort je totizo dost horky, je len z hydrolizovanej bielkoviny, cize zaroven HA. Tak som premyslala, ci sa mu nerozvinuli chutove bunky a nechce preto, lebo neni nasladly..ale to su len moje laicke teorie.

motylek
14. zář 2008

Jsme na nutrilonu klasik, teď mu od včera dávám sunar, je prý sladší, ale je to to samý.

maryshka
autor
14. zář 2008

...aj mna to napadlo, ze prejdeme na sunar, ze mu bude chutit viac...ale asi by to bolo to same....mam doma este bebu ha, ale nechcem mu to mixovat....ja som sa cudovala, ze mu ten nutrilon comfort chutil, ked bol este aj na materskom mlieku...ked uz som ho mala malo, tak zacal dostavat sunar a bolo mu jedno, ze jedno je sladke a druhe horke...