Napište režim a množství jídla pro 2,5letého syna

lady742
10. bře 2014

maminky, mohly byste mi prosím napsat režim a hlavně množství jídla, které sní vaše batolátko?syn 2,5 roku v 7-8pije jen kakao-180ml, 10-sv.-banán nebo jogurt, 13 oběd-klasika-200g, 16-odpol.sv -pečivo s něčím, kousek zeleninky(pul krajíce, pul rohlíku+3kolečka okurky),19.30- večeře-krupice, polévka(1,5 naběračky), zbytek oběda.Tohle sní, když má dobrý den, jinak jídlo jen uždibava.Děkuji 🙂

kathy.skal
10. bře 2014

Ahoj, tak to bych řekla, že baští dobře 🙂

Já to teda u dětí až tak neřeším - že bych to i vážila, ale u nás zhruba takto:
Ráno kolem sedmé snídaně, půl hrníčku pití (čaj, kakao, šťáva) a zhruba půlka půlky rohlíku, či jenom ožrání toho, co jsme na rohlík naložili. Po osmé mají svačinku ve školce, většinou krajíček chleba, pak oběd ve školce a odpolední svačinka ve školce - jogurt, cereálie s mlékem, pudink. Kolem čtvrté mají druhou svačinu doma - většinou nakrájené ovoce - jablka, banán, kiwi, hruška a do večera už jen tak nimrají a užírají, co jíme my - trošku pečených brambor, zeleninový salát, rohlík s jogurtem, šunka bez rohlíku :D

dadushe
10. bře 2014

Já mám žravý typ🙂 Takže
snídaně: čaj s medem (nebo mlíčko) + půl chleba (sýr, šunka, rybičková pomazánka, vajíčková) a vždycky rajčátka nebo okurka (sladká verze snídaně je krupicová nebo ovesná kaše)
svačina: jablíčko, banán, hruška, mandarinky....co dům dá🙂
oběd: podle toho + vždycky příloha ve formě zeleniny, pokud není součástí přímo oběda nebo není obědem pouze polívka
svačina: ovoce, někdy kousek buchtičky, někdy je to jogurt podle aktivity, většinou lítáme venku
večeře: čaj a buď obložený chleba (s pomazánkou) nebo jogurt, už se konala i míchaná vajíčka, zelenina🙂

lady742
autor
10. bře 2014

děkuji, mi totíž příjde, že sníme hrozně málo, já to teda taky nevažím, tak podle oka 😉 asi jsme na tom teda o.k, já to srovnávám z mladším 15 měsiců, ten by nás sežral 🙂

emilly40
8. dub 2014

@lady742 právě to ted řeším,malý mi ráno přestal pít mlíko ,tak má toastový chleba se sýrem ,šunkou ,Nutelou ,marmeládou ,pak dopo už nic ,nebo jen kousek pečiva ,když jdeme do pekárny ,pak oběd ,ale to není víc než tak 200g pak pribinák ,joogurt ,pak ještě někdy brumíka ,nebo banán a pak večeřě ,třeba taky chleba ,nebo chleba ve vajíčku ,domácí pizza ,špenát s bramborem ,sojové maso s rýží atd.ale jí malé porce a musím ho nutit ,takže dost blbý! 😒

lady742
autor
12. dub 2014

no u nás právě malý ráno pečivi neji ani náhodou, takže má bud jogurt 150g nebo kakao+5 cerealních kuliček, víc nechce.