Nechce čaj ani nic na zapití po jídle. Co během jídla?

neeve
16. pro 2007

Začali jsme s příkrmy. Už čtvrtým týdnem dáváme v poledne nějakou zeleninku s brambůrkem nebo rýží. Baští krásně. Ale pak jí nabídnu čaj nebo šťávičku a to nechce. Už je asi tak nahamaná, že nechce. Myslela jsem, že třeba Sunar si dá, tak to také ne. Jen prso by brala. Ale já bych chtěla, aby se naučila to jídlo zapít čajíkem, vodou, čímkoliv kromě mlíčka. Mám ji nabízet pití během jídla, kdy ještě není tak najedená? Předem díky za rady a názory... 😵

lendy1
16. pro 2007

neeve, tak mi máme to samé, zkusila jsem vše možné a nic nechce-čaj, vodu, šťávičky, prostě nic...a to mu to nabízím i později než hned po jídle...mlíčko to jo, to si dá...tak se přidávám a ráda si přečtu nějaké rady a tipy...

schnek
16. pro 2007

my při jídle ani hned po jídle taky moc nepijeme. Musím si to ohlídat a tak za hodinu po papání nabídnu Ondrovi lahev a to si dá rád 😉

aponchie
16. pro 2007

a proc ji nechces dat prso na zapiti?? 😕

natalien
16. pro 2007

Jé, tak to si taky ráda přečtu různý zkušenosti, protože Nell si taky dá jen MM 😵

ivce
16. pro 2007

ptala jsem se Dr. jestli mám dávat po příkrmu na zapití čajík a ona říkala, že zatím jí stačí jen mateřské mlíčko, když je kojená a žádné jiné tekutiny jí dodávat nemusím. Že to až tak kolem 8 - 9 měsíce. Takže po příkrmu v poledne ji ještě dokojím. Zatím jí občas nabídnu převařenou vodu v kouzelném hrnečku, chtěla bych, aby se naučila pít z něho, než zvykat ji na flašku. Někdy si cucne někdy ne, nechávám to na ní a myslím, že za čas na to přijde.

aponchie
16. pro 2007

jiste pokud kojite jeste nebo mate sanci proc davat caj nebo vodu ,nechapu to 😎

lendy1
16. pro 2007

holky u MM to chápu, ale my jsme na UM a když jí příkrmy, tak bych do něj ráda dostala i jiné tekutiny...

aponchie
16. pro 2007

nj ale kdyz treba nechce tak co nadelas?budes nutit?ja myslim ze az bude mit opravdu velkou zizen napije se a klidne bych dala i flasku.nase mala ji mela do 2let na ranni mliko a nikomu to nevadilo a blbe kecy kamaradek me nezajimaly ze to neni IN 😀

zdencab
16. pro 2007

Ja jsem mela uplne stejny problem.Po obede nechtela nic jineho nez nakojit.Musela jsem ji odstavit a nastal problem jak do ni dostat tekutiny.Doktorka mi poradila at ji to davam po lzickach.Problem byl nahle vyresen.Vypije mi cokoli, ale jen podavane po lzickach.Z lahve pije jen mliko.

aponchie
16. pro 2007

a proc jsi musela odstavit?

zdencab
16. pro 2007

Mela jsem zdravotni problemy a musela jsem brat leky ktere nejsou dobre pro mimco.Ted uz zase kojim, ale caj po obede davam porad.

neeve
autor
16. pro 2007

Asi je to jak píše Ivce, zatím kojím, tak tekutiny stačí. Jinak jí po jídle klidně dokojím, chtěla jsem jen, aby si zvykla i na jiné tekutiny než mlíčko. Ale je fakt, že to přijde časem. A taky je pravda, že kdyby měla žízeň, tak pije. Každopádně s tou lžičkou to zní celkem logicky. Vyzkouším.

ivce
16. pro 2007

Já bych taky potřebovala kvůli lékům, které bych měla brát přestat kojit. Ale je mě líto malou odstavovat, když je kojení bez problémů, tak léky budou muset ještě chvíli počkat. Ale ze lžičky mi malá vezme ochotně cokoliv i vodu.

aponchie
16. pro 2007

no vidis tak ji dej kdyz chces po lzickach neo flasku 😉

lennis
16. pro 2007

taky jsem tohle řešila, ale Mudra mi říkala, že dokud hodně kojím, tak nepotřebuje, ale zkouším mu občas čaj, ale zatím bez úspěchu. V létě mi ho pil, když měl žízeň,t akže si myslím,že kdyby chtěl, tak si vezme.

kristi
16. pro 2007

Mia taky prestala pit, driv vyzahla tak 150 ml caje denne a tedka ani to ne, mlika ji davam tak 450-500 ml denne, tak nevim zda je to malo nebo ji to staci

aponchie
16. pro 2007

ja myslim ze to je dost mleka .mala mi jeste dnes pije tak pul litru denne plus mlecne vyrobky proste je masova a mlecna co mam delat?nechavam ji s tim zit 😀

neeve
autor
16. pro 2007

Z flašky Nelísek čajík právě nechtěla, ale zkusila jsem odpo po lžičkách a ono to klaplo!!! 😀

aponchie
16. pro 2007

no tak vidis tak davej po lzickach a mas klid 😉

kristi
16. pro 2007

no, tedka vypila asi 100 ml, takze ok. Jinak ji i jogurty, syr..to je taky dobre,ze jo?

petaska
16. pro 2007

Tak my to pití řešíme už asi dva měsíce. Potřebuju přestat kojit kvůli léčení ekzému, který se mi rozjel už po otěhotnění a od té doby se jen zhoršuje, takže už fakt potřebuju něco silnějšího na mazání. Jenže malej prostě nepije. Nechce pít z flašky, z hrnku s pítkem, maličko z hrnečku, když má trochu náladu a žízeň...Po lžičkách jsme zkoušeli, ale ty odstrkuje, stříkačku taky...Už fakt nevím. Nejhorší je, že se mi zdá, že skoro nic nevypije-ráno ho nakojím a pak se do něj snažím dostat něco jiného, ale jestli vypije 200 ml čaje za den, je to až kam 😒 Prostě nevím, jak ho k tomu přimět. A přitom prso už pak taky moc nechce-podumlá, ale pořádně nesaje. Tak nevím, jestli fakt nemá žízeň...? 😒

aponchie
16. pro 2007

taky se mi kolikrat zdalo a byla to pravda ze skoro nic nevypila zvlast pri zmenach ale ver mi ze si zvykne na vsecko casem kazdej ruzne dlouho jednou se napije neboj hned jak bude mit ukrutnou zizen

makelka
16. pro 2007

Neeve, jelikož už dokrmuješ dýl, tak už bych ji mlíčkem nedokojovala, protože po zhruba měsíci by mělo jedno jídlo denně nahradit plně jednu dávku mlíčka, aby si malá zvykla 😉 zkus třeba chvíli vyčkat a čajík ji nabídnout až po půl hodině nebo prostě dýl po jídle 😉 😉

monrougemerise
16. pro 2007

Holčičky u nás čajík ani šťávičky Ami taky nechtěla. Měla jsem nakoupené dva druhy granulovaného čajíku. A prostě nic.
Ale zkusila jsem koupit obyčejný pytlíkový od Lerosu nebo čistý heřmánkový a ty miluje. Pije je v pohodě. Studený moc ne. Ale když jsou teplé tak jí fakt chutnají. 😉

kristi
16. pro 2007

studeny mi taky nepije, jedine teplej

aponchie
16. pro 2007

mala mi aky porad pila hermankovy vlazny

neeve
autor
16. pro 2007

Aha, takže to zkusím, koupit pytlíkový od Lerosu, ten dětský? Mám doma vzorek...

paolin
16. pro 2007

holky, tak zkuste davat polivky. nebo naredene stavicky lzickou.

aponchie
16. pro 2007

ja jsem davala detsky bud granulovany nebo z lekarny detsky hermankovy ale prej je to to same jak normalni hermankovy jen slabsi uvaris a je to

alcapa
16. pro 2007

zajímavé téma, vidím že je to všude stejné. Já jsem zpočátku přikrmování dávala zeleninku zapít MM a vzal si. Ale protože jsem potřebovala, aby se aspoň jedno jídlo obešlo beze mě, tak jsem mu to prso jednou prostě nedala a nestalo se vůbec nic. Nabízím mu místo toho převařenou kojeneckou vodu v kouzelném hrnečku. Před tím mu předvedu jakože to piju sama (Tomík chce totiž papat kdykoli mě vidí jíst a chce bumbat kdykoli mě vidí pít 😀 ) no a on to většinou strčí do pusy a začne to akorát kousat. Stalo se mi jen asi dvakrát, že si dal pár opravdových loků. Takže pít z toho umí, ale prostě nechce. Zkoušela jsem i šťávičky a dopadlo to stejně. Ještě zkusím ten čajík od Lerosu 😉