Nechce jíst jinak než z prsa. Máte tip?

blizenka1
19. únor 2009

Prosim o radu, mam vecer malo mlika, potrebovala bych dokrmit odstrikanym mlikem, ale mala odmita jakykoliv jiny zpusob krmeni nez prso.. zkouseli jsme pres prst strikackou, z lahvicky Avent.. nic nechce..a pláče.. nemate nejaky tip? Treba nekdo, komu taky nechtelo dite pit z lahvicky a pak objevil jinou lahvicku, kterou dite prijalo? Je to stresujici, vecer ma opravdu malo a ja nevim jak do ni dostat mlicko, ktery v noci kdyz uz mam dost, odstrikam.. Dekuju!!!

verena
19. únor 2009

Ahojda, my měli podobný problém, ale nám zabral ten prst a pak lahvička Avent - nejmenší dudlík. Co zkusit po lžičkách? I když by to trvalo dost dlouho. Mlíko se smí dávat pouze den staré, napadlo mě, když ho máš z ledničky z minulého dne, jestli už malé třeba trochu nevadí. Mrňata jsou na tohle dost háklivá. Co to prohnat přes mražák? (a nebo UM :-/ ) Taky jsem se zajímala o suplementor nebo princip hadiček ze stříkačky, které se nějak nalepí na prso. Má to pomoct na rozkojení, ale třeba by se to malé líbilo. Ale asi bude problém to sehnat - tak to v nejhorším případě... Tak hodně šrěstí, myslím, že se to hlavně poddá časem samo. Malá se to trošku naučí a taky jí dojde, že na hlad je nejlepší se najíst 🙂

blizenka1
autor
19. únor 2009

mliko davam z lednicky max 24 hod., ale casteji zmrazene.. tu hadicku jsme taky zkouseli..vcera dobry, dnes řev.. avent lahvicku mame, ta nefunguje.. zitra mi ma postou prijit tommy tippee, tak uvidim, ta ma byt pry hodne podobna bradavce.. no nevim, snad jeste je nejaky reseni...

listicka77
19. únor 2009

neporadím, jen přeju, aby se to upravilo a nebylo potřeba dokrmovat vůbec. proč myslíš, že máš zrovna večer málo? souvisí to nějak s během tvého dne? a piješ třeba něco na podporu laktace? mně ty laktační čaje (sypané! pytlíkové jsou celkem k ničemu) fakt zabíraly. takže vypít ho hodně odpoledne? to jen tak co mě napadá, abys třeba nemusela tenhle problém vůbec řešit. ale asi jsi už zkoušela ledacos, viď? držím palec! 🙂

verena
19. únor 2009

a ještě existujou protiprdíkové kapičky sab simplex, prý absolutně neškodlivé. Jsou slaďoučké a my jsme dávali pro uklidnění na dudlík. Lze přimíchat do mlíka a tím ho osladit, nebo jsem dávala na dudlík, když měl u krmení hysterák. To mi docela zabíralo. Tak držím palce! A všechny do hajan, ať máme na ty naše kojence sílu 🙂

tereziep
20. únor 2009

kamarádka měla podobný problém. Zkoušela všechny možné lahvičky, až se malá zlomila a teď pije myslím s aventu. Někdo mi říkal, že jsou dobrý lahvičky chicco. Musíš holt vydržet a zkoušet to. Většinou se to povede. Jinak to mimču můžeš dávat po lžičce, ale to je dost zdlouhavý.

baroco
20. únor 2009

mame uplne stejny problem,taky musime dokrmovat a odmital vsechny lahvicky- Nuk,Avent, Mam, jenom to oblizuje jazykem, pres strikacku krici. dr. nam doporucila suplementor,je to vynikajici vec- opravdu doporucuju, stoji okolo 900kc.

smardik
20. únor 2009

blizenka mi malý chtěl jen z lahviček tommee tippee, ostatní mi odmítal a plakal u nich, už z toho vyrostl a ted mi bere i mam.

pismenka
20. únor 2009

měli jsme uplně stejný problém, koupila jsem si suplementor od firmy Medela, došel mi do 2dnů, píšu adresu: http://www.dnformed.cz/medela/produkty/suplemen...
poštovný mají minimální a rychlé jednání. Objednávala jsem to přes telefon. Je to i levnější, neboť to vyrábějí. Mám ho doma schovaný pro případ, že druhé dítě by bylo taky takové. Láhev jsme nedávali, protože jsem nechtěla ztratit kojení. Nebo si zavolej laktač.poradkyni, muž mi jí přivezl domů a hodně mi pomohla i psychicky. Hodně moc pij a i teplé nápoje a také jsem se před nočním krmením sprchovala teplou vodou prsa.
já vím, je to očistec, je mi tě moc líto.
Ale i na tu láhev si nezvykla hned, jsou zvyklé na prso ale když fakt řičela hlady- to už byla starší tak jsem jí zkusila vrazit láhev a jak sála 🙂) od 6měs. nekojím - to už jí fakt nestačilo, tak jsme přešli na tu lahev.

Nebo ten suplementor půjčují v mateř.centrech, alespon v tom Milovickém ano.

pismenka
20. únor 2009

nebo jsem tam viděla ještě toto 🙂)

www.dnformed.cz/medela/produkty/softcup.php

sina
20. únor 2009

Ahoj diskuse akorát pro mě.. Když jsem byla bezdětná, říkala sem si že v dnešní době, kdy se dá MM mrazit odstříkat, krmit stříkačkou,lžičkou, všemožnýma lahvičkama, není problém se u mimina vystřídat. No ale ta realita. Malej je starek 5.5 měsíce a má 9 kg. Nechce nic lahev ani od Aventu ani od Nuku ani hrnečky, stříkačky, nic. Do teď sem to vydržela, ale nastaly problémy v noci, vstávám i 8x na kojení. Tak že vyzkouším kaši. no a výsledek? Plive ji stejně jako čaj. Prostě chce jen mámu. Mě kojení nevadí, ale v noci se chci trochu vyspat, a nebo ho dát na chvíli k babičce, abych nabrala sílu, ale zatím se mi to nedaří. Prosím, nemáte návod jak ho přemluvit ke kašičce? Dávám do ní MM a stále nic, jen prso.. Občas místo nich mám jen dva splasklý pytlíky.. 😒

blizenka1
autor
20. únor 2009

Sino a mas porad jeste mliko? U me je problem v tom, ze chce jen prsa a v tech proste vecer neni dost 😠

blizenka1
autor
20. únor 2009

..sino a co zeleninku? tu jsi jeste asi nezkousela, ale brzo zkusis, ne? to me teda asi rani mrtvice, jestli malá nebude jist ani prikrmy, tesim se na ne jako na boží smilování!!

pismenka
20. únor 2009

sina: mi měli to samé a i častější probuzení - není to nic neobvyklého. Musela jsem to vydržet, chodila jsem s ní spát přes den, třeba ráno v 8h jsme si hráli 2h a pak jsem si s ní šla lehnout do 12h, nevařila jsem, hlavně abych měla energii na odoled.procházky. Matějovi je 5měs. tak si myslím že na to má nárok. A kašičku bych mu v 5měs. nedávala když kojíš. Ale vím že každá matka má jiný názor. Dokrmovala jsem kaší až tak v 6,5měs. a dodnes se mi v noci i vzbudí 3-4x a někdy jen 1x a má si myslím dost pěknou váhu. Nám bude skoro 11měs. a máme tak 8kg v 8měs.měla štěpí ani né 7kg. Tak proč dokrmovat kaší? a zeleninu v 5měs. bych taky nedávala.

blizenka1
autor
25. únor 2009

Dnes se podarilo, ze mala pila z lahvicky Suavinex - s latexovym dudlikem 🙂 Jeste zkusime zitra jestli to nebyla nejaka nahoda... 😉

kruguer
26. únor 2009

Mě pomohla lhavička Tommee Tipee, je fakt jako prso a pije bez problémů. Večermusím taky dokrmit, jelikož vypije obě prsa a řve hlady 😒

julie123
28. lis 2009

Obnovuji tuto diskuzi protoze mame bohuzel podobny problem ☹

I kdyz nasemu chlapeckovi je UZ 8 mesicu stale je prakticky pouze kojenej! VSECHNO jidlo mi odmita!! Ovoce, zeleninu, UM, proste vse ☹
Nesni ani par lzicek. Jak mu dam jen liznout tak se silene sklebi a natahuje jako na zvraceni, parkrat mi to jidlo i vyhodil. Uz nevim co s nim a zacinam byt opravdu ale opravdu vycerpana.... Kojime totiz po 2 hodinach. No a o nocich Vam asi ani psat nebudu ... jednoduse masakr no ☹ 😠

momin
28. lis 2009

julie a mas to rozmixovane na uplne jemnou kasicku?

julie123
28. lis 2009

jj 🙂 a uz mi prave i kamoska radila, ze mozna v tom je problem...ze treba chce kousat. Uz v 6ti mes mel 6 zubu!! Tak jsme zkouseli mu dat do ruky uvarenou hrusku, kus bananu apod... ale stejne nic ☹

Je mozny ze mu proste nic nechutna??

romankav
28. lis 2009

julie123: mě pomohlo to, že když syn nechtěl dětské kukuřičné křupky, tak jsem ho dala do židličky a před ním jsem asi půl pytle snědla. První den nechtěl a když jsem ten pytel vytádla další den, tak už jednu křupku si dal a zachutnalo mu to. Opravdu je důležité, aby mimčo vidělo, že to jíš taky a jak ti to chutná. S ostatním jídlem to asi chce (i když to zní drsně) aby byl hladovej (třeba 3-4 hodiny od posledního kojení) a dát mu něco chuťově neutrálního (nesladkou mléčnou kaši, domácí zeleninové pyré..). A znovu musíš začít s jídlem ty - trošku to přehrávat (už máš mimčo velké, takže už určitě vnímá) - jak je to jídlo "mňam, mňam, no to je dobroučký.." sníst mu pár lžiček, potom dát ochutnat jemu (pokud alespoň oblízne lžičku, tak pochválit, říct mu jak si pochutnal atd.) a pak zase dělat, že jíš ty. Hlavně je důležité nedávat znát na sobě stres (dítě pozná, že se něco děje a už nespolupracuje), pokud nebude chtít jíst - dělej, že ti to vůbec nevadí, "tak to maminka spapá sama" atd. a nakoj ho až tak po půl hodině, abys ho neutvrdila v tom, že když všechno odmítne - přijde odměna (kojení).

berynka
29. lis 2009

julie123, můj synovec na tom je-byl podobně. Vlastně od začátku příkrmů jídlo dost odmítal. Taky s pitím z různých lahviček byl problém, ale to se snad upravilo. Teď je mu 14 měsíců a jde na nějaké vyšetření, že vlastně cokoli kromě mlíka a nějakých kaší vyblinká. Že se do jídla nehrne není divu, když mu pak není dobře. Ale přitom to býval jedlík - ve 3 měsících měl kolem 7kg 😅.Pediatrička říkala, že se to dá dobře léčit. Na tvém místě bych to taky řekla doktorce a uvidíte 😉 .

eliotka
29. lis 2009

julie, moje kamarádka JEN kojila skoro do 10. měs. Měla závisláčka a nedostala do něj nic.
Zkoušej, zkoušej, zkoušej, třeba ať ti jí z prstu, necho ho v tom plácat a tak. Nebo zabavovat u jídla...

kay
29. lis 2009

julie, tak naše malá to má úplně stejně, je teda o krapet mladší a o měsíc dřív narozená, tak mě všichni uklidňují že na to přijde, ale chová se úplně jako Tvůj Jakub.. stačí jí olíznout trochu příkrmu a tváří se kysele, teda nedáví se nebo tak, ale už neotevře pusu.. zkoušíme cca 3 týdny, domácí travu, kupované skleničky, různé druhy, banánovou kaši na noc, UM - nutrilon i bebu. ´Prostě nic jí nechutná.. a všichni hlavně radí klid.. taky před ní všechno jím, dělám jak je to mňam, a nic, dneska jsem jí dala žmoulat kousek sýra z rohlíku co jsem před ní jedla a skoro si to dala do pusy, tak jem jí to vzala a v tu ranu se po rohlíku teda natahovala.. mi přijde jako by věděla že my ty kaše prostě nejíme normálně a že chce fakt ten rohlík, buchtu a tak.. plácat v kaši jsme ji taky nechala, chytat lžičku aby se krmila sama, to fungovalo asi u dvou lžiček.. Měnila jsme různé lžičky, teplotu.. a o pití nemluvím, ale to zatím díky kojení neřeším.. taky kojíme po cca 2-3 hodinách, v noci po 3.. nevadí mi kojit, ale už bych si fakt potřebovala odpočinout i psychicky.

julie123
30. lis 2009

Holky, diky moc za rady 🙂 Snazim se snazim, budem zkouset a zkouset no 😵

Jinak uspech!!! Dnes vecer jsem do nej dostala par lzicek kasicky Sinlac 🙂

Ja doufala, ze sem napise vic mamin co maji stejneho nejedlika .... no ono jich asi moc nebude 😅 Ale prospiva krasne, tak snad mu nic nechybi 😵

Pekny vecer 🙂

kay
3. pro 2009

julie včera jsem byla na přednášce o příkrmech a byla jsem nadšená...
opravdu jsme se odzvěděla co jsme potřebovala.. že s emám vyprdnout na zeleninu a zkusit ovoce, nebo tu kaši co jí chutná - jo včera večer ji zase chutnala.. snad i dvě lžičky spolkla že jí tu kaši mám dát i na oběd aby si na ni zvykla, že jsou děti jedlíci a nejedlíci, a hlavně že prof. Matějček říká, že žádné dítě v ČR za posledních asi 60 let hlady neumřelo takže se nemáme bát, že by se nakonec nerozjedly.. a že až bude moct rajskou omáčku s kolínkama, že mi garantuje že tu zblajzne.. a že pití ji máme učit už teď aby pak nebylo pozdě..

kulimka
3. pro 2009

julie, zkus třeba do příkrmu přimíchat mateřské mlíko, možná když tam ucítí tu chuť... 😉

sayast
3. pro 2009

ahojky,
taky se musim pridat. s jidlem nic valneho,ale par lzic do ni dostanu, tak to moc neresim,ma z ceho brat 😅😀. spis me trapi jak do ni dostat tekutiny. nebere mi zadnou flasku,zadnou savicku, pitko, nic. ale kdyz budu davat po lzickach, tak to nebudu cely den delat nic jinyho 😅. nebo myslite ze staci par lzic denne?

kay
4. pro 2009

say, no záleží jestli kojíš. jestli jo, tak to stačí, ale i tak se to naučit musí.. mi taky zatím nechce nic, zkouším normální hrnek s pítkem, který teče sám, vždycky jí to dám do pusy a naliju, ona už to holt vypije, ale třeba když jsme ji udělala a trochu osladila heřmánkový čaj, tak se po hrnečku sama natahovala.. ale to bylo jen jednou..

sayast
4. pro 2009

kay, jen kojim. kdyz prave uz zacina byt cas, ze by se mela naucit vypit i jine tekutiny... snadno se to rika,ale hur dela 😒

vver
24. únor 2010

Používám SUPLEMENTOR už 12 týdnů a malá pije normálně z prsu, ani si nevšimne, že tam má tu malinkou hadičku. Kojím tak pokaždé, protože nemám dost mlíka, a nemůžu si to vynachválit. ROZHODNĚ DOPORUČUJI. Jen cena není nízká stojí asi 800,- a koupit se to dá určitě na objednávku v každých zdravotnických potřebách a v lékárnách, kde prodávají věci značky MEDELA.

martinape
26. únor 2010

Ahoj. My jsme museli začít v 5 měsících přidávat ke kojení tekutiny , protože malá měla zánět močových cest a čtyřicítky horečky. Jenže nebylo možný to do ní nijak dostat. Vyzkoušeli jsme snad deset druhu čajů, teplejší, jenom málo vlažný.. Obyčejnou vodu, ze lžičky, z flašky, stříkačkou .. Do pusinky jsme to dostali, ale malá se začala šklebit, stáhla koutky a hezky jí to všechno vyteklo ven. Teď nám bude půl roku, to pití pořád zkoušíme a pořád nic. Ale asi před týdnem začala mít večer hlad, přestává jí asi stačit mlíko. Začali jsme s kaši. A ta by jí chutnala, jen zase problém to do ní dostat. Lžičku absolutně nenávidí. Nakonec to řešíme namáčením dudlíku. To se na ten dudlík vždycky celá třepe. Jen jsem zvědavá, až jednou bude chodit do školní jídelny s dudlíkem, aby se mohla najíst. 🙂