Nechce jíst. S pitím je to podobné. Jak to řešit?

malajda
24. kvě 2011

Ahoj, je tu někdo, kdo má stejný problém se svým dítkem, které mu nechce téměř vůbec jíst? U mojí dcerky-(20 měsíců) jde o dlouhodobou záležitost. Měla potíže už s kojením, od 2.měsíce je na UM. Mimochodem, UM je jediné, čím nepohrne, i když, pije ho zase jen v noci. Přes den na to asi "nemá čas". Co se týká jídla, v podstatě do ní nemůžu dostat téměř žádnou zeleninu a maso v jakékoli formě. Ovoce jí občas jen ve formě přesnídávky, hodně málo někdy sezobne kuličku hrozna nebo zobne do hrušky či jahody. Jinak, někdy si dá malý jogurt (většinou tak na 2x). Večer dělám kaše- mléčné, bohužel jsme se museli vrátit k lahvičce, protože ze lžičky mi ji jíst nechtěla. Někdy sní kousek suchého ruhléku nebo chleba. plátkový sýr pouze samotný. Těstoviny a rýži zase jen suché....Nemám ani tak pocit, že by jí nechutnalo, ale prostě to má "v hlavě". Někdy něco sní, a tak jí to uvařím znovu a to už zase nechce. S pitím je to hodně podobné. Už jsem vyzkoušela spoustu věcí a v postatě nic nepomáhá. Máte někdo podobné zkušenosti a hlavně, nějaké řešení? Dlouhodobě mě to totiž přihání k šílenství.....Díky za reakce.K.

radapokec
30. pro 2015

Holky ještě dotaz, kolik tak váží vaše ditka tříleté. Filip má 3;5a váží jen 13kg ☹ nad jídlem se někdy trepe jakoby měl jíst s prominutí lejno

shine2015
30. pro 2015

Nase prostredni dcera 3roky ji taky malo,rano vypije tri hrnecky kakaa do obeda dloubne a na svacinky vecere taky nic moc...zlepsilo se to,kdyz byla nemocna nebo ji bolelo brisko,rikali jsme ji ze musi hamat aby se ji ulevilo aby brisko nebolelo...a nechala si domluvit alespon trochu...ma obdobi kdy skoro neji a obdobi kdy ji pekne. Davame ji vse co chce protoze jsme radi ze ji....a pritom ma o rok starsi sestru a ta si prida 2x obed....obe maji stejne podminky a jedna je hubenounka a druha baculka...na 4letech ma 28kg a je i vysoka. Vim ze to je hodne,ale byla od narozeni festovni....obe maji stejne rodice,jsou od sebe o rok,maji stejne podminky a kazda je jina...

fifa79
6. led 2016

syn měl ve třech také 13kg a teď skoro v sedmi 17kg :(

evulina77
6. led 2016

@shine2015 no 28 nemá ani moje 7 letá dcera, naše čtyřletá má 17 kg...

helabella
6. led 2016

@radapokec -- můj syn má 5 let a váží 13,5kg ☹ S jídlem je to jak kdy -- není celkově až tak vybíravý, ale jí toho hodně málo. Ale i ostatní děti mám drobnější, nejstarší dcera má 9 let a váží 21kg.

shine2015
6. led 2016

@evulina77 a co mam delat? Sladkym se neladuje....a pohybu ma dost,kazdy den venku,jezdime na hory,beha,jezdi na kole,v zime na bobech a letos zkusime i lyze (pristi tyden)...5 ji bude zkraje leta. Taky chodi do bazenu plavat,proste nedat ji jidlo mi prijde na hlavu....zeleninu ji kazdy den....obe holky maji stejne podminky...

shine2015
6. led 2016

@evulina77 a na roce mela 12kg...

verusky
6. led 2016

@helabella tak to ja mam nejstarsi dceru taky devet let, vadi mi, ze moc neji, je hubena, ale kdyz se divam na Vasi vahu, jsme na to lip, 30kg.
@shine2015 a nic s tim neudelame, ze? moje druha je taky festovni. v osmi letech 30kg, ale na pohled uplne jine holky, jedna vysoka hubena, druha mala prdelata, svalnata, akorat ted ma nejaky utlum, je lina a moc se nehybe. (a ps specialne: prave jsem si dala ricinovy napoj, tak mozna dneska porodime..., jen mi neni moc dobre a nemam moc sil, snad jeste naberu).

helabella
6. led 2016

@shine2015 -- ono asi taky záleží na genetické výbavě...že se třeba u jedné projeví geny z jedné strany rodiny a u druhé z té druhé. Moje nejmladší je taky jiná než ti tři předchozí. Je sice pořád drobnější než její vrstevníci, ale proti sourozencům je těžká váha 🙂 Ve třech letech má 12kg, ostatní měli průměrně kolem 9-10kg.

helabella
6. led 2016

@verusky --tak to na tebe budu myslet, ať je všechno jak má být a třeba dneska přivítáte nejmladšího člena rodiny 🙂

shine2015
6. led 2016

@verusky kdyby se cpala cokoladou od rana do vecera tak nereknu....ale ona si prida obed napr ryzi a maso, kure a brambory,polevky sni klidne tri porce...a to ji mam nedat? Kazdy den ma na stole okurky,rajcata - i ted v zime...a ji je....da si obcas i susenku ale necpe se s nimi...proste ji co je na stole...jedla krasne od narozeni...pribyla jednou za dva tydny 950g...a to jsem jen kojila...jako je takova baculka....po obede jde spat vyjmecne, to uz musi byt....

shine2015
6. led 2016

@verusky myslim na tebe tak se drz!

shine2015
6. led 2016

@helabella ja i manzel jsme byli cvalici...ja pak kolem 8-10.roku se vytahla a byla hubena....
Ja vim ze vazi dost...ze decka mivaji do 20kg...na kontrole ji lekar videl i vidi kdyz chodime s mladsima...nic nerikal...ja i muj muz jsme oba ze zdravotnictvi...vime...a dcera kdyz chce jist pred spanim tak ji domluvim at si da az rano at ji neboli brisko...a ona je hodna,poslechne...

shine2015
6. led 2016

@helabella a mimo to,syn 2 a pul mes a ma tak 6 a pul kg. Taky krasne ji....a kdyz si vezmu ze mladsi dcera mela na roce 9 a pul....no co mam delat?? 😃

helabella
6. led 2016

@shine2015 -- u nás jsou ti tři starší zase po manželovi -- může sníst půlku prasete a ještě zhubne 😀

helabella
6. led 2016

@shine2015 -- mně přijde, že většina dětí se časem vytáhne a "zhubne"...prostě ztratí ty dětský faldíky. Jedině je blbý, když to "baculkovství" vydrží do školy....děti bývají ošklivý 😒 Ale zase se v tu dobu spousta dětí začne věnovat sportu. A pokud je miminko kojený, tak už vůbec není co řešit -- holt máš smetanu 🙂

shine2015
6. led 2016

@helabella tak to me mrzi,ze toto nemam ja 😃

helabella
6. led 2016

@shine2015 -- mě to taky mrzí...občas si říkám, že to vypadá, že jsem dětem nedala najíst a sama jim to snědla 😅 😀

shine2015
6. led 2016

@helabella ja to vidim ze by potrebovala trosku shodit....ze je baculka....ale nemam to srdce kdyz ma hlad ji nedat....trochu si myslim ze to ma diky manzelovi ten strasne propaguje tyhle ovesne kase a musli na snidani....a i kdyz je ted neji tak podle me nabrala z toho...navic ji chvalil jak hezky hama od mala...a dalsi vec ze dostanou v sest veceri a o pul osme jim manzel jeste chysta aby nemely hlad ...uz ho brzdim a zarazim ze uz jist nebudou....on to dela lvuli mladsi a starsi pak nereknes ne ty hamat nebudes....

shine2015
6. led 2016

@helabella 😃

helabella
6. led 2016

@shine2015 -- to je jasný, že nemůžeš jedné dát a druhé ne. Ono hrozně záleží, jak si to kdo přinesl z rodiny.... třeba kamarádka byla v dětství hodně hubená (a děti se jí smály), tak teď naopak dětem podstrojuje, aby neměly takovou zkušenost. Já byla opak, tak zase nevyšiluju, že mám hubeňoury...i když syn je už poněkud extrém i na mě. Chce to vychytat skladbu jídelníčku, ale není to jen tak a cíleně člověk fakt nenechá dítě o hladu.

shine2015
6. led 2016

@helabella na fotce vypadas dobre,vubec na 4deti.....ona kdyz ji nedame tak i sama prijde ze ma hlad...

helabella
6. led 2016

@shine2015 -- díky, ale fotka už je poněkud staršího data 😀 Ale teď se snažím se sebou něco udělat, tak snad to zase bude lepší.

shine2015
6. led 2016

@helabella ja taky...to mame stejne..

verusky
6. led 2016

@helabella
@shine2015 ja se k Vam s tim hubnutim pak pridam 🙂
ricinovy napoj se mi neudrzel, za pul hodiny byl v zachode, tak mi neni prano popohanet, vic odvahy uz nemam.
ja tu prostredni mam presne takoveho jedlika, normalni jidlo a prida si. presne tak. to ta starsi by nejedla nic nez cokoladu a susenky, mladsi potrebuje maso 🙂

evulina77
7. led 2016

@shine2015 je to stejně zvláštní, ale lidský metabolismus je každý jiný. No naše nejmladší měla v roce taky skoro 12 kg a je taková festovní. Jsem zvědavá, jak to bude dál. A taky papá strašně ráda a všechno, i když začátky byly s jídlem horší a příkrmy ze začátku bojkotovala...

shine2015
7. led 2016

@evulina77 je to zvlastni...ona si da i sladke ale ne ve velkem mnozstvi a ne na noc...zase ji ho nechci zakazovat protoze pak nekam prijdeme a chtela by tutove vse...jak se neco zakazuje vic je to laka...
Doufam ze z toho dcera vyroste....
U tvoji holcicky uvidis...podle me to bude dobre.
A je to zvlastni....dve deti po roce narozene a stejne pohlavi,stejny pristup i podminky...
A jeste neco...v kazdem obdobi nam prisla oplacana ale kdyz vidim fotky zpet tak nam prijde uplne normalni...

mischamish
12. led 2016

Taky k vam holky patrim ... dcerce bude 5 na Jare a ted po tydenni nemoci (nejspis chripka, kdy fakt nejedla skoro nic) ma zase jenom 13 kg a meri 99cm. Za dva tydny jdeme zase na gastroenterologii zkousime zjistit, jestli to jeji nepribirani/nerust neni celiakii, tak potom budeme mit 'oficialni cisla.'

Jinak nase story: Od prvnich prikrmu (okolo 6 mesicu) nechtela nic. Okolo 8 mesicu me zacala stresovat pediatricka, ze uz jist musi poradne - takze od cca jejich 10 mesicu do asi (no pred rokem jsem se konecne uklidnila) 3.5 let jsem byla vyvredena u kazdeho jidla.

Za ta leta jsem vyzkousela jsem vsechno - po dobrem, po zlem, odmeny, vyhruzky, vysvetlovani, straseni i naprosta ignorace... Kristova bosa noho. Nejakou dobu jsem u ni nemohla sedet, kdyz jedla, protoze jsem mela chut se zastrelit pokazde, kdyz jsem videla, jak se v tom stoura (jako, ja jsem spis potrebovala psychiatra z toho vseho).

Kolem roku ji k tomu vsemu zacala vaha jit docela dolu a ja dostala strach, ze s ni neco je. Potom sel 'dolu' i rust (tim dolu myslim, ze nejela podle sve krivky) a sjela z 25 percentily az uplne na spodek celeho grafu a na tom spodku potom zustala a porad tam je, ale roste podle one krivky uz asi rok a pul.

Sli jsme na vsechny mozne testy pres genetiku na vysetreni nosu, k psychologovi, na gastroenterologii, na hormonalni vysetreni, alergie ... no proste vsechno. A? Nic. Zjistili ji mirnou alergii na bilek, ale jelikoz uz vejce davno stejne neji, tak tim to rozhodne byt nemohlo, plus alergie na bilek nezpusobuje takove potize. Take ma trosku nizke zelezo a vitamin D, ale ne nijak hrozne, takze to doktori neresi.

Ted nam doktorka odsouhlasila bezlepkovou dietu 'na zkousku' na tri mesice. Jsme na konci tech 3 mesicu a mala mi nepripada, ze by nejak vice porostla nebo pribrala, takze si uz fakt nemyslim, ze tam je zakopany ten pes ... ale doktorka chce delat gastroskopii jen pro jistotu.

Jinak je mala naprosto v pohode. Je chytra, krasne maluje a kresli, umi i napsat svoje jmeno a par slov. Dokonce i nekdy precte i slovo ci dve. Hezky mluvi, je vynalezava, spolecenska, tvrdohlava (nesmirne, no beran). Fyzicky je silene malinka a vypada vic 'doma' mezi 3-3.5 letymi detmi. Vyskove a vahove je na tom jako trileti, ale psychicky je normalni ve sve vekove skupine. Bohuzel i vypada hodne 'mlade,' a tak ji obcas deti jejiho veku rikaji, ze je 'mala,' a tak a to ji boli ... ale ucitelky jsou proaktivni a detem zakazuji tyto veci rikat.

No a ted muj 9 mesicni syn. Doted nam to s jidlem slo krasne. Zacali jsme v 6 mesicich a papkal hezky, ale ja mu toho buhvi koli nedavala - jenom sklenicky a nase rozmixovane jidlo, ale jenom par lzicek, ktere spapal bez problemu. Ted uz tak 2 mesice jime dvakrat denne - obed a veceri a jde to hezky, ale dnes jsem zjistila, ze ma maly jenom 7.5 kg, coz je v jeho veku hooooodne podprumerne :( i kdyz v 6. mesici byl krasne 'prumerny.' Nechapu. Ji v porovnani s dcerkou krasne (i kdyz ted par poslednich dnu sni jenom par lzicek, ale byl pred nekolika dny nemocny, tak furt cekam na zlepseni) a stejne je to hubenour!!!!

Me omejou, fakt ... ja chci male tlustochy :( Proc nemuzu mit male tlustochy!?!?! ☹