Nechce jíst sama, ani se krmit. Jen si s jídlem hraje

leonyi
11. říj 2015

Moje 14mesicni holka nechce jist ani sama ani kdyz ji chci nakrmit da si radsi mlicko nebo nejky blbosti jako krupky a susenky porad chce jen nikam utikat a zajimat se o te sve veci muze to ze neji moc tim ze je hyperaktivni nevim co s tim

ninanela
12. říj 2015

Moje dcera taky chvilku neposedí, musím ji při jídle nějak zaměstnat, vyprávím o zvířátkách, ukazuju atd. Ted jak je vetsí(16 m),pouštím písničky. A rychle krmím. Nebo jí nakrájím kousky pečiva, sýr, zeleninu a ona si sama vybere co jí chutná.Nemá ráda sladké, občas pudink, domácí pribiňák. Jíme za pochodu, nebo stále něco vysvětluju a ptám se a přitom krmím. 🙂

editkaromana
15. říj 2015

Mam ten stejny problem jsem z toho uz uplne vynervovana ja i kdyz ji zamestnam tak neji odmifa a ani neotevre ousu :( nekdy mi je z toho az do breku... Poradte co delat, problem s jidlem ma uz od narozeni

terinda
15. říj 2015

Postupovala jsem nevýchovně... pro zabavení jsem vyprávěla pohádky, později jedla u pohádek a krmila jsem velmi dlouho. Pak už začala jíst sama a bylo po problému.
Jsem zastáncem líného rodičovství, na dítě nepospíchám 😀

jezzz
15. říj 2015

@editkaromana Je kojena nebo na UM? Ja mam to same s 18 - ti mesicni. Jidlo vezme na milost az odpoledne, dopoledne si da max kousek rohliku, jinak jen kojeni.

Ja to delam tak, ze nabizim, avsak nenutim. Neprve nabidku jidlo, kdyz nechce, neresim. O kojeni si uz umi sama rict.

editkaromana
16. říj 2015

Je kojena doted ale hodne to omezujem prave proto aby jen nepila mleko, aby misto toho jedla.

jezzz
17. říj 2015

@editkaromana Jen pocitej s tim, ze muze nastat varianta, ze nebude kojena a ani nebude jist. V okoli mam dve maminky, co utly kojeni, aby jim deti jedly a oni nejedli :(

editkaromana
28. říj 2015

@jezzz no ona nejedla kdyz jsem ji kojila a ted kdyz jsem to utla je to stejny, navic uz fakt nemam mleka na rozdavani. Tak snad se to nejak spravi...

jezzz
28. říj 2015

@editkaromana Zkousej nabizet, jina rada na to neni. Nema treba nejake jidlo oblibene? Ze by jsi ho davala vice? At alespon neco ji a casem by se mohla chytnout i na jine potraviny.

Jedne mamince pomohly sklenicky. Pro rok a pul state batole. Nic jineho ji dcera nechtela jist. Tak treba by to pomohlo i u vas.

Drzim palce, at je brzy lepe.

editkaromana
28. říj 2015

No ona prave sklenicky ji ale potrebuje tje dostat do sebe nejake ziviny a nejradeji ji spagety alr ty prece nebudu taky varit kazdy den

jezzz
28. říj 2015

Zase se daji delat testoviny na tisic zpusobu 🙂 A k tomu jako jine jidlo sklenicku. To bych brala jako zaklad a dale bych nabizela jogurt, jogurt s ovocem, ovoce treba jako domaci presnidavku a tak. Proste zkouset na co se chytne. Hlavni je, ze aspon neco ji 🙂