Nechce ovoce ani UM

inke29
5. únor 2019

Ahoj, malýmu je 7,5m..od 4.m prikrmujem...masozeleninu už jí krásně akorat mu musím dávat jen to co mu chutná, a potom jí kaši, ale nechce ovocnou presnidavku ani UM. Takže to vypadá tak že k snídani má kaši (nekdy mu do toho pridam ovocnou presnidavku), ke svačině zkusím dat ovocnou presnidavku ale většinou sni tak 3-4 lzicky a UM nechce, tak udělám trochu kaše a namicham mu to tak půl na půl, oběd je v poho, to je masozelenina, druhá svačina je podobna jako prvni a večer je kaše před spanim. V noci vypije klidne 210ml UM. Přece nemůže jist 4x denně kaši? Můžu mu dat treba místo jedné svaciny zeleninu? Zkousela jsem i zmenšit davky a protahnout intervaly ale pořád stejné. Jogurt smí az od 8 mesice ale stejne si myslím že nebude mit moc úspěch. Už nevim co mu mam davat. Čaje vypije dost. Přijde mi ze ani nema hlad. Vetšinou při dávání do jidelni zidlicky se brani a propina do luku. Vyhublý zrovna neni, ale jestli přibírá, nevim. K doktorce jdem az za 2tydny. Myslela jsem ze se to casem zlepsi ale ty scény u jidla jsou snad cim dal horší. Děkuji. 😔

ivuska1986
5. únor 2019

@inke29 Ahojky, někdy mimcu trvá než přijde na to, že ovoce je taky fajn. Urco bych se zeleniny nebála, myslím, že je vhodnější než kaše. Když jsem začínala s příkrmy, všude psali, že zelenina má tvořit základ jídelníčku. Dcera chodila i později spát, takže měla dvě večeře, masozeleninovy příkrm a pak ještě kaši. K obědu též masozeleninovy příkrm. Ovoce bych zkusila zavádět formou ochutnejte si sám-dala bych mu pozuzlat do ručky kousek jablicka, půlku bananu apod. Někdy mi přijde, že toho samý děti sdlabnou víc, než když to do nich tlačíme. Nebo mu ho vždy rozmixuj do kaše, za chvíli si na chuť zvykne. A té zeleninky se fakt neboj. Kaši bych dávala jen večer.

ivuska1986
5. únor 2019

@inke29 případně k snídani s ovocem. Někdo tvrdí, že se kaše večer dávat nemá, že je vhodnější ráno a večer je lepší dávat masozeleninovy příkrm

drakenn
5. únor 2019

Klidně mu ten jogurt dej.. a doporučuji pouze bílý, bez marmeládicek i ovoce..navyknout pouze na bily

no_title
5. únor 2019

některé děti nejsou ochotné "experimentovat" s jídlem. Pokud to dojde do extrému, může se stát, že jí jen pár potravin. Např. u jedné známé asi 4letý kluk jí jen rohlík, taveňák a banány. Maso, zeleninu či jiné ovoce ne (prý protože je to slizké).
Od známé asi 1,5 letá holčička jen suché těstoviny, jogurt, křupky, pečivo. Jak se namočí těstovina do omáčky, je konec. Je to spíš výchovný problém. Většina těch maminek, když dítě nechce, tak dají něco jiného. Malý taky pár takových excesů měl, ale snažím se vytrvat, nic jiného nedostane. Když nechce,nedělám z toho halo, dám ho zase ze židličky, nějakou dobu si hraje a pak to jídlo dostane znovu a pak už ho většinou aspoň trochu sní. Taky má jídlo, které nesní ani za nic (u nás je to cokoliv s rajčaty), o tom vím a respekutuju to, taková jídla nedělám. Pokud je to ale naprostá většina jídel, tak spíš "vymýšlí" a musí se s tím něco dělat, protože ta pestrá strava je důležitá. Mimochodem, obě jmenované děti mají problémy se zácpou. Ten druhý kluk tím že už to trvá dlouho, tak má už zácpy chronické.

katushenka
5. únor 2019

Proč bys nemohla dát masozeleninu nebo jen zeleninu dvakrát? Zkus klidně i ten jogurt nebo jestli tak zkus banán. Jinak abych tě uklidnila, Jsem z těch maminek co píše @no_title - bohužel už odmalička chlapeček nepřibírá, v podstatě skoro nic nesní, nepotřebuje jídlo a když už něco sní, nesmí to být kousací ani hrudkovité, prostě jemná hladká kašička, konzistence jako pudink. To je teprve mazec. Bohužel nemáme na výběr, kdyby jsme postupovali tak, že mu nic nedáme a počkáme až dostane hlad, byl by už dávno v nemocnici. (i to se stalo) Váha 7kilo v roce....
edit. lze mixovat avokádo a přidávat do zeleniny i ovoce, tapioka, zkusit přidat kokosové mléko, občas lze i pudink...vším jsme si prošli, třeba se to u tebe uchytí🙂

kvmatonka
5. únor 2019

A co zeleninové polívky na večeři místo kaše? zeleninu ti jí, tak to bude asi lepší jak kaše 2x denně.

inke29
autor
6. únor 2019

děkuju moc za rady😊 včera už měl k večeři masozeleninu👍 jogurt teda zkusím, třeba překvapí a bude mu chutnat...

@no_title ja rozhodne nechci aby to dopadlo tak jak říkáš...mam taky kamaradku jejíž kluk ji asi jen 3 jídla a to uz mu je 9...ale neni v 7 mesicich ještě brzo na takovýhle postupy? teď jsem rada že sní aspoň něco...uz jsem zkousela, že jsem mu to dala třeba po hodině ale výsledek byl stejný..hold to ovoce budu davat do tý kaše a budu doufat že časem na tu chuť ovoce prijde🤷

no_title
6. únor 2019

@inke29 aha, toho věku jsem si nevšimla. Tak to je asi ještě brzo, to bych se dítku přizpůsobila. Ale mléko potřebuje určitě, to je pro ně důležité, to by se měla nějak ukecat, třeba v polospánku nebo na uspání může dostávat. Tento postup je spíš pro děti, které už jí víceméně všechno (tedy cca od roku).

inke29
autor
6. únor 2019

@no_title mléko pije 1x v noci...a dávám ho do kaše tak snad ho ma dost..jako někdy, když už ma asi velký hlad, tak trochu mléka vypije i přes den, ale to je max 90ml... jakmile se k němu přiblížím s flaškou mléka, tak se hned šíleně prohne do luku a začne řev.. v polospanku ho většinou vypije...

rencinka87
6. únor 2019

@inke29 urcite je lepsi nez trikrat kasi dat masozeleninu na veceri. My resili od 4 mesicu ekzem, takze jsme to tak meli z lecebnych duvodu - rano kase, obed masozelenina, vecer teda uz vetsinou jen zelenina s prilohou, aby toho masa nebylo zas moc. To je v podstate zaklad zdrave stravy do budoucna - nebude navykly jist sacharidy k veceri, navic jsem presvedcena, ze se detem i lip spi, kdyz maji travit zeleninu a ne kasi.

jennyska
6. únor 2019

AHoj @inke29 ke svému dotazu můžeš u nás využít i Odborné poradny - jsou zdarma a anonymní 🙂 Máme tady jak poradnu s pediatrem, tak také laktační poradnu, koukni sem: https://www.modrykonik.cz/forum/topics/poradny/

Držím palce a přeji fajn den 🙂
Jennyska
Modrý koník team

inke29
autor
6. únor 2019

@jennyska děkuji 😊