Nechce v noci spát, čím ho mám krmit před spaním?

steepaankaa
28. srp 2012

Milé maminky, mám devítiměsíčního kluka a přes noc mi vstává cca 3x, někdy i vícekrát ☹ ...Pořád ještě kojím a nevím si rady s tím, co mu mám dávat k večeři, aby se nasytil a nevzbouzel se mi,zkoušela sem i příkrmi na dobrou noc...Chtěla bych poradit, jestli s tím nemáte skušenosti a čím sve miminko krmíte před spaním, aby spalo celou noc..

ja.na81
28. srp 2012

no celou noc nespi muj synek ani ve dvou letech 😉
Ale vyrazne se to zlepsilo kdyz jsem ho v noci odstavila - to mu byl akorat rok, pred tim se budil hoooodne casto, klidne co 2 hodiny... pak ke konci, prave kolem toho roka, uz jsem mela pocit, ze to neni o hladu, ale proste zvyk, tak prave proto jsme to kojo odbourali... ale do te doby jsem si proste nebyla jista... jinak k vece mel tehda vetsinou kasi (takze u nas fakt neplatilo, ze po kasi se lip spi)

citun
28. srp 2012

Našemu drobečkovi je 13 měsíců a máme to samé.Když byly ty vedra tak vstával snad 10x za noc.Určitě souhlasím s předchozí odpovědí,že je to zvyk,spíš zlozvyk.Jinak k večeři dávám taky kaši. 🙂 😉

verundost
28. srp 2012

Ahojky, z mé zkušenosti není noční buzení způsobeno hladem. Spíš si myslím, že když se v noci vzbudí a nejde mu usnout, je pro něj nejpříjemnější se přitulit a cucnout si mlíčka. Souhlasím, že se z toho velmi často stane zvyk. Záleží pak jen na mamince, jak se k tomu postaví. U nás to bylo tak, že jsem si byla jistá, že hlad to není a tak jsme kojení v noci ukončili a bylo. Přeji hodně štěstí a hlavně, abyste se v noci všichni krásně vyspali.

zurkova
28. srp 2012

Tak u nás je to to samé, s tím rozdílem, že malému je rok a spí v kuse od 8-10 hod, pak se pořád budí až do té doby, než mu dám mlíko (už nekojím, je na UM), když ho oblafnu vodou, tak začne řvat a vzbudí starší sestru. Pak mu trvá 3/4 hod než usne, spí další 2 hod a pak až do rána se budí, neustále chce dudel a pořád se jenom převaluje. Takže naspím každý den sotva 3 hod a už jsem z toho úplně grogy. Dávám na noc kaši nebo rohlík s něčím, ale to ho stejně nezasytí. Noci jsou naší noční můrou. Přes den spí 2 hod za celý den, takže žádné dospávání nehrozí a stejně v noci zase nespí. Přeji pevné nervy, vím co to je. Jednou to snad přejde :(

andelka
28. srp 2012

Můj taky nespí a budí se. Starší jen tak nebo na vodu, mladší na kojení. Starší 1-2x, mladší 3x. Starší spal celou noc mezi 10 a 15měsícem, od té doby se budí. Netuším proč.

camelinka
28. srp 2012

Nám dcera v 9 měsících začala v noci dělat strašnou neplechu, tak jsme ji zkusili dát do pokojíčku a od té doby spí celou noc, asi jsme ji v noci rušili.

kettynka1234
28. srp 2012

Ahojky maminky, naše 10ti měsíční dvojčátka vstávají tak 3-4 za noc ( na přeskáčku 🙂 Udělám mléčko a jdou zase spinkat. Ani čajíček a ani dudu nepomůže 🙂) Na véču mají kašičku.
Každý cvrček je jiný. Starší kluci spinkali celou noc již od 6ti týdnů. Ale dvojčátka nee 🙂)

katyxq
28. srp 2012

Nám se malá taky budí x-krát za noc, ale spíš kvůli tomu, že potřebuje vyčůrat, na kojení bych si tipla, že je to tak 1-2x za noc. Jenže když se probudí, tak usne jedině po nakojení, někdy si jen trochu cucne, jindy saje docela intenzivně a déle.
Pár dní teď zkoušíme příkrm (zelenina, někdy s masem nebo ovocem) i večer, ale nezdá se, že by to fungovalo. Kaše nechce vůbec, nejvýš tak 1 díl kaše na 3 díly ovoce a to jí to i tak moc nejede.

zdezli
28. srp 2012

Dle me je to pouze zvyk, ne hlad. Me obe deti zacali spat celou noc, co spi ve vlastnim pokoji - dcera od 6mesicu, syn od 8 mesicu. Obcas se vzbudi, to je jasne, ale bez place oba opet usinaji. I z tohoto duvodu je dulezite, aby se deti naucili usinat sami...

pehaka
28. srp 2012

já jsem synka přikrmovala od 5 měs na noc mlíčkem od nestlé takové v těch krabičkách a stejně nespal celou noc 😉 ale budil se jen jednou na mlíčko... jinak byl plně kojen ,později měl kašičku ,ale taky nespal celou noc 😉 jsou mu 3 a stále nespí celou noc 😀 chodí se nám stěhovat do postele... joo a taky neumí usínat sám, protože jsme do jeho dvou let bydleli 1*1 takže to moc nešlo..v pokojíčku se večer sám bojí a nehodlám ho stresovat tmou a samotou..myslím že všechno chce čas... 😉

sikulik
28. srp 2012

ahojky, dávali jsme kaše, tím se náš malý žrout zasytil, ale ak jsem ještě kojila, a taky nespal úplně celou noc, ale vzbudil se na kojení třeba až kolem třetí ráno 🙂

kooblich
28. srp 2012

ahoj ,můj malej má dva a 4 měsíce a je to teprve dva měsíce co se mi přestal budit v noci na mlíko. To byl krmenej UM. Ještě teď jak je teplo tak se jednou za týden probudí a chce mlíčko jinak už mu stačí voda. Byla sem z toho zoufalá páč někdy se budil i dvakrát za noc. Teď papá před spaním kaši, pudink nebo chleby s něčím a spí od devíti do sedmi někdy i dýl. A když to mlíčko potřebuje tak proč mu je nedat 🙂

petkula
28. srp 2012

Nám se to taky spravilo tím, že jsem malého přestala v noci kojit. Jinak se budil co dvě hodiny. Bylo to na palici. Takže v noci žádné kojení, zpočátku to bylo s pláčem ale nosili jsme ho a zpívali, usnul, pak se zase třeba za hodinu vzbudil ale zhruba po třech dnech ho to přestalo bavit a teď spí buď ve své postýlce nebo s námi a v noci se vzbudí tak jednou-dvakrát ale stačí, když ho pohladíme, dám třeba dudlík a zase spí. Jo, a při tom odstavování mi pomáhal manžel - to on ho hlavně nosil.

veruska007
28. srp 2012

Vecere nic nezmenila. Odstehovala jsem se v 8 mesicich na mesic z loznice a malej spal s manzelem celou noc az do rana. Po mesici jsem se vratila a spinkal a spinkal. Ted spi oba spolu v pokojicku a ja od tech osmi mesicu fakt spim bez jakehokoli buzeni. Do tech 8 mesicu to bylo otresny, kojil se 3x/noc, ale obcas mel blbou noc a chtel pit klidne po hodine.

bubliii
28. srp 2012

U nas nepomohlo nic, konec kojeni, syte vecere ani vlastni pokoj. Budila se minimalne 1x az 2x za noc az do cca 15 mesicu, tj. do doby kdy zacala sama chodit. Pak najednou nocni budicky prestaly.

abecedka
28. srp 2012

budí se ti ze zvyku a ne z hladu. Kup si knihu Dětský spánek v otázkách a odpovědích a dle metody co je v knížce popsaná ho odstav. Mně se tak podařilo odstavit dvojčata v 8m a úplně bez pláče. Vynikající metoda, fakt!
Kaše ani jiné jídlo, ani odstavení od kojení toto nevyřeší.

aerin
29. srp 2012

Z. spal krasne asi do 5 mesicu, pak to slo z kopce az do roka a pul, nekolik mesicu se budil fakt snad 10x za noc, v tom roce a pul jsem na noc odstavila a dost se to zpravilo (odstaven komplet ve 22m), ted ma 25m a spi az na vyjimky celou noc
jidlo u nas reseni nebylo, do roka byl v podstate plne kojen, neco jen vyberove ochutnal, takze nejaky nacpavani na noc nehrozilo a pak sice uz jedl, ale souhlasim s holkama, ze to je proste zvyk a neschopnost usnout jinak nez u prsa 😒

nocni odstaveni probehlo celkem ok, byla jsem s nim, tulila (od narozeni spal s nama, do vlastniho se prestehoval tak pred mesicem a jeste to neni 100%), vyrvat bych ho nenechala...

drzim palce, at se rozhodnes jakkoli 😉

tali1
29. srp 2012

Ahoj, zkus mu koupit takovou tu noční kaši Sunárku. Kamarádka jí dává své 8 měsíční holčině a spinká jak beránek. 🙂 Hodně zasytí a na spaní je super.

monad
1. pro 2012

zkus KAŠI!!!!! ale ty kojené děti se prostě v noci budí.. 😕 kamarádka má 12m holčičku a taky jí v noci vstává