Nedávám maso ještě ani v 9 měsících

guava
29. bře 2012

Najdu tady maminu, ktera take nekrmi (kojene) dite masem? Muj nazor, je, ze pokud nema maso cim kousat - logicky jej mit nutne nemusi. Pokud nekdo nesouhlasi, mate padny argument , proc maso davat? 🙂 Urcite z nej nechci delat vegetariana. Zasadne vse varim, konzervy kupovat odmitam - samozrejme na cesty je bereme 😉

rydal
29. bře 2012

@diviska Tak to mas medaily za takovy uspech - jako nedonosenatko to bylo urcite mnohem tezsi se sanim aj..!!! Moje mamka to same, i kdyz me taky zdaleka tak dlouho nekojila. Ja to tem starsim generacim nezazlivam, byly to vetsinou mlade holky a tenkrat se hodne verilo na plneni rozkazu doktoru (predstav si, ze moje babicka byla z porodnice vedena k tomu, aby si dezinfikovala bradavky pred kojenim a zustavaly po porodu na luzku lezet hodne dni, domu az za 10 dni). Ale taky si rikam, ze je skoda, jak nove generace, ktere uz by mohly samy umet proverovat, cemu veri, to moc (aspon podle MK) nedelaji. A jak nase deti? Obe prospivaji, Tvoje i moje, skvele, tak jim MM asi tolik neskodi..😉

guava
autor
30. bře 2012

@diviska toto -ze mliko nestaci ja normalne pokladam za lobby tech firem co delaji ty detske vyzivy!! Je to proste kravina!
Ja taky vykrmila maleho na skoro 9kg v 7 mesicich!! 🙂)) a vis proc? Ja jsem rozhodne sve dite nenechavala hladovet a nekrmila po 3-4h jak doporucuji....jasne , ze potom MM nestaci! 😠

diviska
30. bře 2012

@rydal No musím říct, že Amálka byla šikulka. Viděla jsem jí jen chvilku 12 hodin po porodu a pak až 4 den. Hned se přisála, ale teda nevysosala nic, takže jsem jí dokrmovala MM ze stříkačky. Nechtěli mě kvůli tomu pustit z porodnice, že prý dokud nebude mít 2,5, nakonec mě pustily při 2,3 kg jak jsem dojely domů, tak šlo kojení jak pomásle..vlastně mám někdy pocit, že to máslo kojím :D

@guava jo to tvrdím taky, že je to lobby ! A s těma odstupama.. když byla malinká ještě v porodnici první dva měsíce doma, tak pořád spala a sama se budila jednou za tři hodky na jídlo - a taky moc nepřibírala. Pak se to nějak zlomilo, sice pořád hodně spinkala, ale už se budila častěji a víc papala a začala se hezky kulatit, teď mám Michelínka a je to super...

A jako bonus má super imunitu. Já byla nemocná, moje mamka se kterou bydlíme byla už dvakrát a to moje pískle mělo jednou rýmičku 🙂

rydal
30. bře 2012

@guava O tom, jak pry dlouho vylucne kojene deti nechteji jist vic nez par vybranych potravin, jsem tady taky cetla, ale nikde jsem nenasla zadnou studii a fakta potvrzujici, ze by to tak skutecne bylo..mas k tomu pro zajimavost vic info? U nas v rodine byl vzdycky spis problem nejist nez jist, tak se nechutenstvi nebojim 😉 😀

ofelieee
30. bře 2012

@guava taky přisadím, můj Kuba měl zatím jen 2x vývar, když byl po nemoci a měla jsem pocit (čistě intuitivní), že by mu taková výživová darda mohla pomoct. Jinak si myslím, že je lepší to tráveníčko nijak zbytečně nezatěžovat... Já sama maso jím tak... no... 1 za měsíc? Možná. Vždycky jen u mamky nebo tchyně, já ho nedělám... Narodil se ke mě do rodiny, tak bude jíst se mnou, ne 🙂