Nedávám maso ještě ani v 9 měsících

guava
29. bře 2012

Najdu tady maminu, ktera take nekrmi (kojene) dite masem? Muj nazor, je, ze pokud nema maso cim kousat - logicky jej mit nutne nemusi. Pokud nekdo nesouhlasi, mate padny argument , proc maso davat? 🙂 Urcite z nej nechci delat vegetariana. Zasadne vse varim, konzervy kupovat odmitam - samozrejme na cesty je bereme 😉

rydal
29. bře 2012

@diviska
@hasky24
No tak to mam radost, ze konecne na MK ohledne kojeni potkavam spriznene duse. Hura 🙂

diviska
29. bře 2012

@rydal a taky máš takové problémy si to "obhájit" před okolím?

ewwwelina
29. bře 2012

hoj, ja taky zatim bez masa, mala ma 8 mesicu a nic moc krome prsa nechce, tak postupne zkousime, pomalu objevujem, ale nijak to nehrotim /dr. je v pohode, pry nemam spechat a hlavne nenutit/, ja sama nejsem vegetarianka, ale maso moc nemusim, snazim se ho jist asopon 1x tydne a myslim, ze to tak staci vsem, pokud maji pestrou stravu...

alushka
29. bře 2012

Maso se má zavádět do jídelníčku dítěte okolo 7. měsíce věku z důvodu toho, že okolo 6. měsiíce věku klesá v MM obsah vitamínů a minerálů (to je i důvod, proč se má postupně zavádět příkrmy okolo 6. měsíce, aby děti měly všechny živiny a vitamíny, které potřebují a které už všechny v MM mléce nejsou), maso a masné výrobky obsahují mnoho bílkovin a také železo (to po 6. měsící v MM rapidně klesá), vitamín D a vitamín B12. (nedostatek bílkovin způsobuje zpomalení růstu a podvýživu, nedostatek železa a vit. B12 je chudokrevnost a poruchy krvetvorby a obranyschopnosti-imunity a nedostatek vit. D křivici, takže pokud budeš tyto vitamíny nahrazovat jinými zdroji než z masa, tak není problém nedávat maso, dokud kojíš a nebude dítě umět maso pokousat

adeladl
29. bře 2012

já bych mu to maso zkusila dát a když bych viděla, že mu to výrazně hodně chutná, přišlo by mi, že ho asi potřebuje. Pokud by to jedl jako každé jiné jídlo, tak má živin dost a je to jedno... 🙂

adeladl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rydal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dana3262
29. bře 2012

@guava ja nedavala maso do roka, pak jsem zkousela jen vyjimecne 1-2x za mesic. Ted zkousim tak 1-2x za tyden, ale nikdy to moc nechtel. Zuby mel brzy, taky jsem odmitala mixovat. Prikrmovat jsem zacala az na konci 9.mesice, takze kousky zvladal v pohode.

romcovaklarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andy80
29. bře 2012

Maso jsem vždycky uvařilo hodně do měkka a pak nakrájela nebo namačkala vidličkou a vždycky to šlo. I když děti neumí kousat mají se zvykat od začátku na kousky, protože pak se stává, že některé děti neumí kousat skoro ani ve dvou letech.

rydal
29. bře 2012

@diviska Nastesti ani ne. Tchyne asi na konci 3. mesice tvrdila, ze "preci to chudatko miminko musi dostat jeste neco k jidlu k MM, aby nemelo hlad". Tak jsem ji (za pomoci manzela) vysvetlila, ze urcite hladem netrpi (mj. z porodni vahy 3,4kg jsme se v pul roce vypracovali na 8 kg 🙂 a ze rozhodnuti musi nechat nam. Jinak okoli to spis obdivuje (a pokud ne, tak si to asi nechavaji pro sebe...mozna proto, ze jsem MUDr., tak si tolik nedovoli? 😉 Jinak pediatr (chodime k docela vyhlasenemu s 30 letou praxi) na plne kojeni po 6. mesici vubec nic nenamital. Ja teda ziju ve Svycarsku a tady neni tak autoritativni zdravotnictvi, takze tak jako tak je jen a jen na nas, jak sve dite chceme zivit (samozrejme pokud nedochazi k ujme na zdravi).
Ty oduvodneni s nedostatkem x prvku viz prispevky nahore proste neodpovidaji realite. Plne kojenych deti do roka je more a absolutni vetsina prospiva skvele.
Mj. nedavno vysla studie potvrzujici, ze miminka, kterym se nechal pri porodu dotepat puecnik, maji lepsi hodnoty zeleza dlouho po porodu..

guava
autor
29. bře 2012

Tak to je bezva, ze se tady setkavam i s nekym kdo mysli jako ja....a ANO ja chtela vyhradne kojit do roka, pro okoli jsem exot a doktorce neustale lzu, protoze se s ni nechci dohadovat...takze ji kecam jak mu davam teleci atd!
No ja to opravdu minimalne do roka s tim masem proste hrotit nebudu.... Ja kdyz vidim, jak moje kamaradky davaji 9 mesicnim chleba tak me omejva!!!!

luthien.k
29. bře 2012

Dobrou alternativou pro ty, co nechtějí dávat přímo maso, je vývar z masa...

ined77
29. bře 2012

@adeladl ...naše malá má " už " 13 měsíců..tak se do toho nemám pouštět? 😅

guava
autor
29. bře 2012

@ined77 nevim 😅 opravdu ctu jak se do 2 let maso davat nemusi......napr Fort to rika, on je sice radikal, ale ve spouste vecech ma pravdu...

rydal
29. bře 2012

@guava Mne prijde, ze od starsich generaci se jeste na par mladsich prenesla takova neopodstatnena pycha na to, "kolik ten nas Pepicek je schopny snist" jako znamka zdravejsiho dite...je to stejne smutne jako kdyz se porovnava, v kterem mesici se to ktere mimi otocilo, posadilo atd.
S tim chlebem: ted se zacina razit teorie potreby lepku od 4. mesice (podle me zase jedna z teorii, ktera bude v budoucnu prekonana). Jinak me by taky omejvalo, uplne Te chapu, hlavne vzhledem k tomu, ze vetsina ceskych chlebu je nacpana konzervanty a jinymi lahudkami z chemicke laboratore..

ined77
29. bře 2012

@luthien.k ...takhle jsem to dělala při nemoci, kdy děti nechtěly nic moc jíst.... do brambor, těstovin atd. se zeleninkou přidaný mas. vývar 😉 .
jsem ráda, že je to z hlediska výživy o.k., mně to tak nějak radil mateřský čí jaký instinkt 😅 .

ined77
29. bře 2012

@guava ...já měla na mysli ten dotazník 🙂 😅 ....
nicméně k masu......maso děti mají tak 4x do týdne....malá spíš méně, nahrazuji vajíčkem nebo ničím 😉 .

adeladl
29. bře 2012

@ined77 Ano 13 měsíců je skoro to samé... 🙂 Děkuju moc. 🙂

adeladl
29. bře 2012

@rydal Díky moc, jsi zlatá! 🙂

alena36
29. bře 2012

já myslím, že dítě mít maso musí - 3x - 4x týdně. Hlavně vepřové, protože tuk z vepřového je důležitý pro vývoj mozku. Už historicky, naši pra prapředkové se rozdělily na dvě skupiny, jedni zůstali vegetariáni a vyhynuli, druzí začali jíst maso a přežili.

rydal
29. bře 2012

@diviska Jak Ty a okoli?

guava
autor
29. bře 2012

@rydal presne!! Ja si pamatuju jak me v tehotenstvi ten nas uzasny chleba smrdel - teda vonel po nejakych kytkach! Proste chemka! Skoro kazdy chleba tak vonel/smrdel. Musela jsem ve zdrave vyzive kupovat bio za 60.-
No a to je presne ono... takove ty budulinkovske deti - jak rika Fort 🙂
pro me tedy jedina logika s tema prikrmama ( u kojenych) je, ze chapu, ze se musi seznamovat s tou tuhou stravou. Me zase kamoska rikala, jak malemu do roka nic nedavala a pak ze ji do dnes ( ma 5 let) nechce vubec krome testovin nic jist....tak to me trochu zastrasilo a tak jsme s prikrmy zacaly v 7mesicich. Mel 9kg, takze takove to ze mliko uz nestaci....je kravina....Ono pak jak se to mliko vytrati po prikrmech je chyba tech mamin...proste jim je logictejsi cpat dite chlebem nez zlatym MM!! A pak se MM proste ztrati.....

adeladl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
weri1
29. bře 2012

já dávám maso a stále kojím.....myslím si ,že dítko maso potřebuje, neříkám denně, ale aspoň 3x do týdne

a taky si myslím-i když kojím-že to mlíko už mu nic nedává

llluckaaa
29. bře 2012

@alena36 Vepřové??? Tak to slyším poprvé. Na vývoj mozku jsou důležité hlavně polynenasycené mastné kyseliny, které v praseti určitě nenajdeš 😒

alamo
29. bře 2012

@alena36 To, ze musi mit dite hlavne veprove maso, slysim poprve v zivote - to mas z jakych zdroju, prosimte?

@guava Ja si myslim, ze kdyz maso nezacnes davat ted hned, tak se nic nedeje. Ja taky ze zacatku nedavala moc casto. Ted chci mit hlavne kvalitni maso - bio nebo domaci, pokud neni, tak ho radsi nedam vubec.

llluckaaa
29. bře 2012

@alamo Jj, přesně tak, souhlasím - hlavně kvalitní a pokud není, tak raději žádné. Přece nechceme tak malé prďolky cpát nějakýma hormonama na rychlé vykrmení 😒

kami1984
29. bře 2012

Muj syn ma 9 a kousek mesicu, maso ji od 5mesice.. sklenicky,posleze i vlastni vyroba... delam mu masove vyvary, teleci maso je vyborne na vyvoj mozku.. masove konzervy nekupuji ani pro sebe, natoz pro maleho..
a cekat na stolicky, to by maso nemel pekne dlouho,mame pouze 2dolni zuby...

diviska
29. bře 2012

@rydal já jsem za totálního exota a né jen s kojením.. Já jsem si MM vykrmila svou nedonošenou holčičku ze 2,20 na 8,20 v 8 měsících..Takže opravdu nemám pocit, že by jí něco chybělo. Moje mamka naštěstí stojí zamnou - ikdyž mi teď četla své deníčky kde píše jak jsem si v 8 měsících šmakovala na svíčkové 🙂) ale mojí mamce bylo 17 když jsem se narodila a byla semnou v ústavu a hlavně neměli možnost informací.. Mě nejvíc asi rozčiluje, to co i tady některé píšou, že moje mlíčko už nemá vitamínky a železo a já nevím co ještě. Proč by to mělo najednou klesat? Ale je to tak rozšířené, že se to těžko někomu vyvrací.