Nedávám maso ještě ani v 9 měsících

guava
29. bře 2012

Najdu tady maminu, ktera take nekrmi (kojene) dite masem? Muj nazor, je, ze pokud nema maso cim kousat - logicky jej mit nutne nemusi. Pokud nekdo nesouhlasi, mate padny argument , proc maso davat? 🙂 Urcite z nej nechci delat vegetariana. Zasadne vse varim, konzervy kupovat odmitam - samozrejme na cesty je bereme 😉

stavba
29. bře 2012

hm,dost zvláštní názor,že to co numí kousat,tak nepotřebuje,to mě ještě nenapadlo😲.Mému synovi je 8 měsíců a dávám zatím skleničky a to i ty s masem.Dle mého názoru,když už se jednou začne s příkrmy,tak se má postupně zavádět všechno (samozřejmě s ohledem k věku dítěte) a nic nevynechávat. Osobně ani neuznávám plné kojení třeba do 10. měsíců,protože nevěřím tomu,že mléko je pro tak velké dítě stále plně dostačující a má z něj vše potřebné pro růst a také mu většinou začínají růst zoubky,takže je třeba začít dávat jídlo v různé hustotě a zvykat na větší kousky.Kdyby to bylo tak,že co dítě neukouše,nepotřebuje,tak mu budeš cca do 2 let dávat jen kaše a mléko a to je nesmysl.

jop
29. bře 2012

@guava ahoj, zajímavý názor 🙂 Co teda dítěti dáváš, aniž bys to musela krájet nebo mixovat? Některým dětem narostou zoubky až po roce, jiným už krátce po narození, takže mi tvoje teorie nepřijde správná. Ale nejsem odborník na výživu, takže nevím, proč by se mělo jíst maso už od 6 měsíců a ne třeba až od roka. Já jsem to brala nějak tak, že jsme všežravci a když dávám kojenci zeleninu nebo těstoviny, tak proč ne maso... vždyť na mase není nic nezdravého, teda kromě levných kuřat nebo pangasiů z Číny... takže můj názor - všeho s mírou.

guava
autor
29. bře 2012

no, nedovedu si predstavit jak bych maso ( ktere podle pediatru mame davat od 6M ) mixovala v mixeru na kasi!? 🙂 a ted kdyz maji mit kousky mam jej nasekat nozem? Tak, ja vim, ze nas jemne i kdyz dost drsne nuti kupovat masove konzervy... tot muj nazor. To, ze nema z meho mlika ziviny, ale neni padny argument, pac je to blbost.
Vubec, se masa nezrikam, jen hledam nekoho, kdo taky maso nedaval...chci se jen presvedcit, ze snad nejsem uplne sama 😀

jop
29. bře 2012

@guava ano, uvařené maso jde mixovat v normálním mixéru, ale praktičtější je mlýnek na maso 😉 Na co proboha masové konzervy? 🙂)

aajda
29. bře 2012

@guava Já jen vstoupím k tomu mixování masa v mixéru... jde to a v pohodě, stačí přidat trošku vody a je z toho kaše. Dělala jsem vždy víc a zamrazila do tvořítek na led. Později stačí sekat nožem na prkénku... Konzervy si myslím, že by žádný soudný doktor nedoporučil.

anicka164
29. bře 2012

Stačí uvařené maso nakrájet na pidi kousky. V tom jídle se to ztratí. Nebo to hoď uvařené do mixéru se zeleninou, fakt to není problém 🙂
Na začátek se doporučuje třeba králík, jde i koupit chlazený třeba v Bille

guava
autor
29. bře 2012

aha 🙂 nezkousela jsem to...ja proste cekam na stolicky.... Vysvetlim. Ja si myslim, ze priroda to ma tak zarizeno, jak zeny krmily sve deti pred 1000 lety? Mixery teda fakt nemely a masa taky moc nebylo, ne vzdy...
Podle me jen kojily. Pokud krmily, tak musely predzvykavat, protoze traveni zacina v puse ( travici enzymy, cetla jsem o tom zajimavy clanek) Jako-takovy blazen zase nejsem, abych predzvykavala , at si nikdo nemysli 😀 Ale jen proste se snazim myslet logicky.

llllucka
29. bře 2012

@guava:pokud bys byla vegetarián,tak bych to chápala,ale tvůj názor,co si sám nerozkouše,to nemá,je trochu zcestný.Promiň,ale pokud nemá zuby,co si podle tebe rozkouše sám.Maso jsem ze začátku mixovala na kaši stejně jako zeleninu,teď už dělám kousky.Dokud mu nenarostou stoličky,tak mu nebudeš dávat maso (přední zuby mu jsou totiž v tomto případě taky k ničemu).

guava
autor
29. bře 2012

Holky ja pouzivam slovo KONZERVA na vsechny ty Hipp a Hame atd! 😀 😀 😀

jop
29. bře 2012

@guava nežijeme před 1000 lety, takže místo předžvýkávání máme ty mixéry 😀 😀 😀

stavba
29. bře 2012

tohle miluju,to přirovnávání,co bylo před 1000 lety. 😠 Nic ve zlém,ale když to budeme brát takto,tak tu nebyly i jiné plodiny než maso. A bezzubé dítě neukouše ani uvařenou nemixovanou zeleninu,když už ti jde o tohle.Takže ti nezbývá než pořád jen kojit a nebo ty kaše:-/

guava
autor
29. bře 2012

beru kazdeho nazor 🙂 Jen me porad chybi ten argument - proc se musi dite krmit ( tygr?) masem 5x tydne?? + tady fakt dava maso uplne kazdy??
Ja napr.jim maso max. 1 tydne! ( ted kdyz kojim, tak jim vice, protoze na nej mam chut, ale normalne maso tolik nepotrebuju.)

fram
29. bře 2012

Dceři je 7 měsíců, maso jsem zkusila 2x - vařené doma a ze skleničky. U obojího se otřásala hnusem a plivala to. Jinak zatím snědla všechno , co jsem jí dala. Takže myslím, že nemá cenu to hrotit a nijak ji do masa nutit nebudu. Zkusíme to zase za nějakou dobu.

medvik
29. bře 2012

@guava nemusíš ho krmit masem 5 x týdně, v podstatě by stačilo postupně ho dovést k tomu, aby jedlo maso tak často, jako zbytek rodiny.

jop
29. bře 2012

@guava jsme přirozeně VŠEŽRAVCI. Beru názor, že někdo nejí maso, protože nechce zabíjet zvířata, nebo nejí maso, protože má dojem, že mu nedělá dobře. Ale když máš mimino, které objektivně žádný vlastní názor mít nemůže, tak opravdu nevidím důvod, proč mu maso nedat. Nemyslím si, že je nutné striktně dodržovat maso 5x týdně, ale úplně ho vynechat jde proti selskému rozumu, který jediný se dá používat, když si člověk čte miliardu článků o tom, co je a není zdravé ať už pro děti, nebo pro dospělé 😀

kathyna
29. bře 2012

@guava , dospělí maso samozřejmě 5x denně nepotřebuje, páč už není ve vývinu. Kdežto malý pidi človíček potřebuje pro svůj správný vývoj bílkoviny a aminokyseliny obsažené v mase. Určité aminokyseliny nenahradíš zeleninou a nejsou ani v mléce. To že máš teď víc chuť na maso v době, když kojíš, je právě to "normální, přírodní" chování našeho těla, které není "zblblé" různými články o vegetariánství, veganství, atd. Říká se, že právě v těhotenství a při kojení se nám "civilizovaným lidem" vrací prapůvodní instinkty. A to je hlavně to, že člověk je z biologického hlediska všežravec🙂🙂

llluckaaa
29. bře 2012

@guava Já maso dávala někdy od 8. měsíce. Určitě si nemyslím, že je potřeba najet hned na 5 x týdně, ale postupně s tím začínat. Jestli maso až do roka dávat nechceš, tak nedávej, ale názor, že to pro něj není kvůli zubům "přirozené" mi přijde zcestné. Já myslím, že maso by se mělo jíst hlavně kvůli esenciálním aminokyselinám, vitamínům skupiny B a železu, které v rostlinné stravě tolik nenajdeš (ale aby se tu do mě nějaký makrobiotik nebo vegan nepustistil, že plácám nesmysly - najdeš je tam, ale musíš o tom něco znát a umět si správně potraviny nakombinovat 😒 )
Ale na zařazování masa do jídelníčku dětí najdeš určitě milión názorů (třeba Fořt myslím tvrdí, že do roka ne 😀 ), takže asi nemá smysl se tu hádat, když se na tom neshodnou ani odborníci 😀

guava
autor
29. bře 2012

@llluckaaa
aminokyseliny obsahuje napr. avokado, ktere miluje... a taky lneny olej, ktery pridavam do zeleninovych kasi...becko a zelezo je v materskem mleku...
to s tema zubama ale rozhodne zcestne neni, tot zase muj nazor......

dlabinecka
29. bře 2012

@guava Ahoj, já teda s timhle názorem zrovna nesouhlasim, růst zubů je značně individuální. Například moje první dcerka byla plně kojená 6měsíců, první zoubky měla v 5ti měsících. Syn bohužel kojený není, zuby stále nemá a je o cca 2 kila větší. Což je tedy docela rozdíl, ne? Nepočítáš vůbec s variantou, že dítě není kojené, stoličky mnohým dětem narostou třeba ažv 18ti měsících a to, že má dítě zuby ještě nutně neznamená, že je schopné je použít k rozmělnění masa...

llluckaaa
29. bře 2012

@guava Lněný olej je super hlavně na n-3 mastné kyseliny, to je super, že ho přidáváš. S těmi AMK si nejsem moc jistá, ale najdeš je třeba v obilninách nebo luštěninách, takže když to dobře nakombinuješ, dostaneš je do sebe taky. Od půl roku ale dítěti přestává MM stačit, proto se najíždí na příkrmy. Ale upřímně řečeno, teď z hlavy nevím, o které složky MM se konkrétně jedná a v čem už nestačí. Takže máš možná pravdu ty.
Jo, v avokádu jsou dobré, ale nejsou v ideálním složení, opět musíš myslet na to, abys je vhodně doplnila z dalšího zdroje 😉 (to jsem si teď přečetla v Encyklopedii léčivých potravin 😉 )

romcovaklarka
29. bře 2012

@guava Ahoj, Samovi je 9,5 měsíce a taky maso zatím neměl. U nás je to teda spíš tím, že jsme se k němu nějak zatím nepropracovali, dlouho příkrmy odmítal, pak měl různé alergické reakce, tak jsme zaváděli dost pomalu. Ale tak nějak si myslím, že to není velkej problém. I když už jsem se rozhodla pomalu maso zkusit, jen co někde narazím na nějaké vhodné, lépe bio. Zubů má 5, delší dva mu rostou, ale stoličky teda ne 😀 Ale je fakt, že kousky normálně jí, nic nemixuju, jen krájím nebo trošinku mačkám. Já mám pocit, že právě se říká, že v tomto věku už MM nepokryje úplně potřebu železa, tak chci pomaloučku to maso zkusit, jak říkám, zase extra nespěchám. O souvislosti se zubama jsem tedy ale nepřemýšlela. Něco na tom být může 😉

romcovaklarka
29. bře 2012

Jinak k živinám v MM a zda to dětem stačí - neteř téměř odmítala příkrmy až do té doby, než se úplně odstavila a to jí bylo 13 měsíců a rozhodně jí nic nechybělo, dnes je jí 8 let a je to normální zdravé dítě 🙂

estrela113
29. bře 2012

Zajímavý názor, něco takového jsem ještě neslyšela. Já s ním ale nesouhlasím. Podle této teorie by pak také důchodci, protože už nemají zuby taky neměli jíst maco 😉 Dle mého názoru je dobré dítěti dávat v příkrmu pomalu všechny potraviny, včetně masa, dokud je dítě kojeno. Pak se s případnými alergeny lépe vypořádá. My jsme teda s masem začali od 7 měsíce, malému moc chutná, maso je zdravé, má hodně vitamínů, minerálů a železa. V mateřském mléku dostatek železa není.

rydal
29. bře 2012

@guava Hlasim se 🙂 Ja nekrmim kojene dite masem! Ale ja zatim neprikrmuji nicim. Mimi je 11 mesicu + par dni stare a kojeni dosud stacilo, takze jsem nemela duvod, proc prikrmovat. Nesouhlasim s tim, ze je potreba na povel vsechny deti prikrmovat ve stejnou dobu. Verim tomu, ze kazde mimi ma individualni vyvoj a tim potreby. Zvlast pokud moje strava je hodne pestra a beru i doplnek stravy pro kojici zeny. V necem u Tebe uplne poznavam muj styl mysleni - kdyz od prirody neni neco dane, vzdycky pochybuju o tom zacinat s necim jen proto, ze to nekdo nekdy doporucil (a tisickrat doporuceni zmenil...😉

hasky24
29. bře 2012

@rydal Já také nedávala kojenému dítěti maso 😉 😉

rydal
29. bře 2012

@hasky24 A proc Ty ne?

tkanicka
29. bře 2012

@guava před 1000 lety "mixovaly" matky vlastnímy zuby

hasky24
29. bře 2012

@rydal no protože mu stačilo mateřské mléko 🙂

diviska
29. bře 2012

Například podle Fořta dítě nemá jíst maso do 3 let 🙂

diviska
29. bře 2012

@rydal chtěl jsem napsat něco podobného 🙂 já taky plně kojím a ještě chvilku budu..