Nejlepší masozeleninové příkrmy. Poraďte

lucie.krajcarova
6. pro 2009

Milé maminky, mám doma téměř 8měs. klučinu,který velice špatně papá obědy.. ať mu vařím nebo dávám kupované skleničky. možná jsem nenarazila na to pravé 😒 poradíte mi , co vašim miláčkům nejvíce šmakuje?

yfka30
6. pro 2009

Ahoj, malýmu bude 9 měsíců a kupovaný teda nechce žádný, takže vařím. Sní všechno, ale nejradši má brambory s jarní cibulkou osmaženou na másle 🙂. Nevím, kde jste s příkrmy začali, ale já jsem tam ze začátku přidávala trošku UM, aby aspoň něco snědl 😉

yfka30
6. pro 2009

Omlouvám se za překlep ne "kde", ale "kdy" 😅

lucie.krajcarova
autor
6. pro 2009

yfka, já prozatím dávala vše vařené - ve vodě nebo v páře. to se už může smažené? cibuli jsem taky zatím nedala, ale vím, že pórek už určitě může. Malý je stále kojený a UM nechce vůbec. přikrmujeme od konce 6. m.

yfka30
6. pro 2009

lucie.krajcarova:taky dávám vše vařené, tu cibulku jenom trošku osmahnu na másle, zatím mu to nic neudělalo. Tak poud kojíš, tak zkus do jídla přidat trošku MM, nám to hodně pomohlo, když se přidalo.

momin
6. pro 2009

Ahojky holky,tak my zeleninku papame pekne. A nejradsi ma Danik stejne tu mrkev! tak mu ji pridavam skoro do vseho... Myslim ze kdyz osmahnes neco na masle tak to nevadi ne?! ja sem mu tak dneska delala porek s kurecim masem a brambor.... 😎

yfka30
6. pro 2009

momin: tak s mrkví jsme dlouho bojovali, ale teď ju taky pěkně spapá, ale tu cibulku miluje, to si mlaská a za chvilku není a ještě chudáček otvírá, že by si dal 🙂 . Taky si myslím, že trošku osmahnout nevadí, už to takhle děláme delší dobu a v pohodě.

momin
6. pro 2009

yfka a vy tu cibulku davate tu zelenou?? 😅 ja sem ji jeste nezkousela ale asi zkusim protoze mi uz dochazeji napady a pripada mi ze maly ji porad to same. My sme teda zeleninu jedli krasne od zacatku.. nikdy sme s tim nemeli problem. jenom jak Danik zjistil ze se da prskat a ze je to strasna sranda tak sme trosku bojovali ale ted uz je to zase v pohode... 😉

yfka30
6. pro 2009

momin: ze začátku jsem dávala jenom to bílý a zelený vyhazovala 😅 , ale může se celá. Taky mi to příjde, že jíme furt to stejný dokola, ale hlavně že šmakuje.

momin
6. pro 2009

No a muzu se teda jeste zeptat jako vsechnu zeleninu papate? Treba me jeste inspirujete necim protoze ta cibulka me fakt pred tim vubec nenapadla... 😎

yfka30
6. pro 2009

momin: já myslím, že nic víc než vy nepapáme 🙂 . Takže klasika mrkev, dále brokolice, květák, špenát, kedluben, celer. Možná je toho víc, ale teď si nevzpomenu 😅

lucie.krajcarova
autor
6. pro 2009

teď jsem se dozvěděla, že by se už mohla kukuřice a hrášek, zkusím dát mraženou směs. my dáváme občas ještě petržel do polívky. a zkusíme teda porek.

germik
6. pro 2009

baby, ja postupujem podla tejto tabulky, lebo inak by som fakt nevedela čo može malá papat 😉 http://www.kojeni.net/prikrmy.php

dagina
7. pro 2009

Ahojky, také by mi bodla rada ohledně příkrmů, ale jen skleničkových, malá domácí nechce ani za boha 😒 . Zatím se mi osvědčilo od Hami, ale pro větší děti (od 10ti m) je mají dost solené, někdy i kořeněné 😠 . Sunárek byl také dobrý, ale zase tam je tolik pepře, že jsem to cítila i já jak to pálí. Co příkrm z DM drogerie??? Letmo jsem je okoukla, ale zdálo se mi, že mají pouze rozmixované, to už nepotřebujeme. Nebo něco jiného.
Co přidávat do domácího prikrmu, aby to malá jedla???

tymothy
7. pro 2009

yfka - ten celer by se prý minimálně do roka dávat neměl - je to prý silný alergen. Ale pokud s ním nemáte problémy...

My papáme mrkev, brambory, květák a brokolici - občas do toho přidám žloutek nebo petrželovou nať - maso teda zatím vůbec nedávám. Zkoušeli jsme i cibulku - dopadlo to skoro katastroficky - M. z toho prděla ještě další den.
Občas brambory nahrazuju rýží - to máme také rádi.
Většinou všechno vařím, ale sem tam také použiju hotovou skleničku - kupuju je v DM - buďto Babylove a nebo Alnaturu. Příkrmy od Hami nemám ráda - přidávají do nich škrob na zhoustnutí, asi aby nebylo poznat, že jsou šizené...

rioko
7. pro 2009

Vojta zase nechce moc doma vařený, spíš skleničky, ale co mu chutnalo byla koprovka - se sunarem

lamarika
7. pro 2009

dagina: můj malý taky nechce domácí, hned se začne dávit a vyzvrací to i když tam není ani kousek. Skleničkový jsou prostě skleničkový. Známá měla podobný problém, tak to začala míchat (skleničkový+trochu domácí) a začala zvyšovat postupně dávku domácího až skleničkový úplně vypustili. Taky to pak později vyzkouším 😉

yfka30
7. pro 2009

tymothy:s tím celerem jsem to nevěděla 😅 , tak děkuji za upozornění. Měl ho zatím jenom asi 2x a nic se nedělo. No tak mu ho teda radši dávat nebudu 🙂

berenika39
7. pro 2009

dagina, peta sice není skleničkovej, nicméně když někde jsme, beru mu kupované, fajn jsou HIPP, mají od 10m nebo od roku, ted nově i v takovém vakuovém balení, takže to není těžký do tašky, a je to normální jídlo, ne kašička 😉 😉 , ochucené celkem ok, a kupodivu se to dá jíst....najdu ti odkaz

berenika39
7. pro 2009

http://www.hipp.cz/produkty/zelenina-a-menu/jun...

Tyhle jsou od roku, tak třeba za chvíli přijdou vhod

http://www.hipp.cz/produkty/zelenina-a-menu/bio...

Trošku jim tam hapruje cena 😀 😀 😀 , denně by to asi nešlo....

aponchie
7. pro 2009

a ten skrob je asi spatne u tech Hami co?ja beru vetsinou Hipp a ted sem vzala na zkousku Hamanka a nic moc teda

jindri
7. pro 2009

zkuste červenou řepu, je sladká, obvykle dětičkách chutná 😉 .... já jí ještě pokaždé dělám s kukuřicí. Chutě se dobře doplňují.

Dnes jsem servírovala - brambory s krůtím masem a k tomu mrkvičku na másle, špenát a do toho jsem ještě hodila kousky cukety plus jsem to zalila trochu kefírem.
.... no neříkám, že nevařím trochu jako pejsek s kočičkou 😀 , ale malé to chutná 😀 😉

Jinak je u nás oblíbené - na másle mrkev, petržel, teď jsem poprvé dala i trochu celeru - zjemnit jogurtem a k tomu těstoviny a nějaké maso.

mayerka
8. pro 2009

ahoj, tak malý mi baští krásně, vařim doma v páře, ale nejvíc boduje pohanková kaše s červenou řepou, to by se úplně umlátil! 🙂 jinak špenát, kedlubna, cuketa s bramborama, celer, petržel. Rýži taky rád, ale těstoviny po mně plive

jindri
8. pro 2009

mayerka: těstoviny musím krájet na malé kousky, posledně jsem udělala mašle, pořádně to nenakrájela a byl z toho záchvat zuřivosti 😅 teď jsem koupila písmenka od Panzani, tak uvidíme. 😉
... řepu vaříš nebo dáváš syrovou? Já jí zatím vařím.

mayerka
8. pro 2009

vařim 20 minut v páře a pak rozmixuju, je to taková řepová poleva 😀 Těstoviny nejí ani když jsou na sranděru..

lucie.krajcarova
autor
25. pro 2009

holky, tak hlásím úspěch, malému chutná pórek a hrášek,mrkev a kukuřice - to dávám z mražené směsi. tak konečně trochu obědvá.
Jen nevím, odkdy se může prckům smažit? prozatím jsem olej přidávala do dušených pokrmů. Jinak na to, že náš malý má jen jeden zub, tak mu kousky - mrkev, brambor, nudle vůbec nevadí, takže přestávám mixovat. jen trochu bojuje s rýží.. ☹