Neměly vaše miminka problém se žloutkem v příkrmu?

ivular
13. říj 2011

Včera jsem dala malému (8 m) jako příkrm zeleninku s vařeným žloutkem, pak jsem ho ještě nakojila. Tři hodiny nato začal hrozně zvracet (nevěřila bych, že se mu do žaludku vejde takový objem). Byl jako hadrová panenka a lítalo z něj právě mlíčko a ten příkrm se žloutkem. V zápětí jsem mu dala čaj (měla jsem obavy z dehydratace), ale ten z něj taky vylítnul. V noci jsem ho nakojila a díky Bohu to už v něm zůstalo. Dnes vypadá ok, jen je takový pobledlý. Myslíte, že to mohlo být tím žloutkem? Vajíčka jsem koupila včera od nosnic na podestýlce, část žloutku jsem ochutnala a byl v pořádku. Intuitivně bych řekla, že žloutek je pro miminko dost těžký, ale všude v návodech na příkrmy je standardně uváděn už relatině brzy..

pitrska85
13. říj 2011

Naše malá měla se žloutkem stejný problém, taky asi po třech hodinách od podání příkrmu s vařeným žloutkem začala hrozně zvracet.. Zkoušela jsem to pak po týdnu ještě znovu a opět se to opakovalo, takže od té doby jsem nic se žloutkem nedávala.. Doktorka mi tenkrát říkala, že je to na ni asi moc těžké, že to mám znovu zkusit až někdy po roce.. 😒 Rok nám bude příští týden, ale zatím se mi do toho žloutku ještě moc nechce 😅

ladybugie
13. říj 2011

Naše Any nemá problém absolutně s žádným jídlem. Žloutek jsem jí poprvé zkusila někdy v 7m a pohoda. Já jsem to s příkrmy dělala tak, že když jí něco nejelo, nebo třeba měla průjem, tak jsem to vyřadila a zkusila až za měsíc nebo až když si pro to sama šáhla. Naše malá má kuchyň přístupnou, takže ukusuje od všeho. Například mi odmítla jogurty, tak je dostala až když si ho sama vytáhla z ledničky a teď má dva denně 🙂
Každý mimčo je jiný, tabulkám na zavádění různých příkrmů nevěř, pokud to prcek nechce, tak to odložte na později a uvidíš. 🙂

anehap
13. říj 2011

Malé jsem dávala žloutek poprvé v 8. měsíci, asi dvakrát bez problému a potřetí mi to taky vyzvracela - taky asi po dvou hodinách. Přemýšlela jsem, jestli nemohl být zkažený, ale taky jsem ho chutnala a nezdálo se mi 😒 Pak jsem dala asi tři týdny pauzu, žloutek dala znovu - ale méně a už v pohodě. Od té doby ho dávám jednou týdně(má 15 měsíců) a žádný problém nebyl. Možná jí to prostě jen "nesedlo"... 😉

sccay
16. říj 2011

My po žloutku máme zase průjem, jak blázinec. Emilce je 8.měsíců a doktorka nám doporučila přidávat uvařený žloutek 2x týdně do příkrmů, nevím, jestli s tím ale pokračovat.

petra49
16. říj 2011

Holky, malej ho moc nechtěl jíst a kamarádce taky, tak ho vůbec nedávám a nic se neděje. je zdravej a v pohodě. Má maso a jí všechno ostatní a nic mu nechybí, tak proč mu dávat něco co nemá rád 🙂

dana3262
16. říj 2011

Ja jsem zloutek nikdy nedavala. Malej byl plne kojenej do temer ukoncenyho 9.m a pak (jelikoz zloutek se dava kvuli zelezu, pokud vim) papal avokado.

medvidek
16. říj 2011

I když mi pediatrička říkala, že mám žloutek dávat, tak jsem ho nedávala ani u jednoho z dětí. Karolína byla kojena 23 měsíců, je zdravá a jí všechno. Kryštůfek je ještě na Nutrilonu (vůbec nebyl kojen), už jí všechno (maso, těstoviny, brambory, zeleninu i ovocné přesnídávky, piškoty a už může i žužlat pečivo). Takže můžu říct, že jim žloutek nechybí, oba prospívají na 1*.

eloana
16. říj 2011

Klidne mohlo dcera mela v 8 mesicich pravdepodobne ze zloutku salmonelu byly jsme 4 dny na kapackach...
Pediatricka nam doporucovala davat zloutek v nemocnici me sprdli proc ho davam.....takze opet co doktor to nazor
Pravdepodobne jsem zloutek spatne tepelne opracovala, ale nebylo jsem si toho vedoma....

mrsblack
19. říj 2011

Dnes je malému 6 měsíců a žloutek už mu normálně dávám tak 1x za týden až 10 dnů a bez reakce - uvařím, vyloupnu z bílku a rozmixuju se zeleninou.

mamkamarketa
19. říj 2011

zloutek jsem davala 1x tydne od 11m
zato v necelych 3 letech se nam asi projevila reakce na bilek 😒