Není málo jen 80g příkrmu u 8mi měsíčního dítěte?

snufi
8. bře 2012

Za 14 dní budeme mít 8měsíců a papáme jen 80g příkrmu (když se povede tak 100g). Ať už je to kašička, zeleninka, ovoce. Víc toho prostně nechce. Začne se nadavovat a konec. Máte s tím někdo zkušenosti. Příkrmy dáváme už 2 měsíce, tak mi to připadá hodně málo... Jsou tu i jíná miminka co tak málo papají :o)) Jo mléčko odmítá úplně, dávám jí ho když spinká ☹ a to tak 140ml 5x denně.

veruska007
8. bře 2012

Hm, tak náš v 7 měs. kol. 200g na každé jídlo 😀 . Ale z vlastní zkušenosti, jak dítě jídlo odmítá, tak se moc přeprat nedá 😉 . Jestli přibírá, buď v klidu. Já mám dvě malé kobylky, co jí hrozně moc a jsou hubené jak tyčky.

petrunka01
8. bře 2012

Mám stejně starou dcerku a jsme na tom podobně.Akorát kaše sní i 150,protože jí fakt chutná.Ale oběd nic moc,o něco lepší je svačina.Myslím,že kdybych dokázala oběd rozmixovat do hladké kaše,jedla by líp.Ale to nejde a ani nechci,musí si zvykat i na kousky.
_Já to teda nevážím,odhadem je to ale podobné množství.k tomu kojím

jankadudova
8. bře 2012

Ja si myslim, ze ma hodne mleka. Ma i nejakou svacinu nebo se bavime jen o obedech? Asi bych to neresila, pokud pribira a prospiva. Pises, ze kase, zelenina a ovoce, takze pocitam ze i nejake svaciny? Pak mi tam pripada 5x denne mleko hodne. Nevim.

tehuli
8. bře 2012

tak my máme 6měs.a týden a dávali jsme mrkev a to z té přesnidávkové klasické větší snědl asi tak 8lžiček:( a ted to není o nic lepší jak to udělám hustší tak to nechce vůbec, tak to musím udělat skoro jak polívku a třeba mu do toho dávám trochu UM nebo MM at to má známější chut:/ taky si říkám že zatím dávám jen mrkev a brambor a chcem zkusit brokolici a pak brokolici brambor...ale žádná sláva:/

evinka
8. bře 2012

Klárka taky sní tak 80-100 g zeleniny - maso-zeleniny. Je jí 8,5 měsíce. Nějak to neřeším, je kojená, kdyby jí něco chybělo, tak jí víc nebo si to vezme ode mě. Ovoce mi nechce vůbec, tam olízne lžičku a už se kření. Když jí dám do ruky kousek brambory, banán nebo jablíčko, tak to chvíli ožužlává, kousek sní, ale nic moc. Občas sní i kousek rohlíku, kukuřičnou křupku nebo dětskou sušenku. Kaše nedávám, v 7,5 měsících měla 10,75 kg. Jsou děti, které prostě jíst nechtějí, až třeba právě když mají zoubky a můžou si žužlat jídlo v celku.

mrsblack
8. bře 2012

Tak jestli vypije 5x denně pokaždé 140ml mlíka a ještě k tomu sní 80g příkrmů, tak to je holka docela nenažraná 🙂 Náš prcek v 8 měsících snědl tak 120g k obědu, 150g ovoce nebo jogurt odpoledne ke svačince, ale už žádné mléko, jen ke snídani a přes spaním.

kaaca11
8. bře 2012

Naše už 13-ti měsíční vyžle jí 80 g porce (3x denně) + 50 g ovocné přesnídávky a 50 g jogurtu (sváča) už od 7 měs. 😝 Když sní 100 g, tak boucháme šampus. Jí jenom, když kolem ní hrajeme divadýlko. 😠 V noci a přes den 1x kojím a snažím se jí odstavit. Přesto má v sobě tolik energie! Celý den téměř nepřetržitě pobíhá a řádí, kromě půlhodinového zdřímnutí v kočárku. Tak jestli je tvoje dítko spokojené a plné energie, tak mu to stačí 😎