Neprodělané neštovice u otce, máte zkušenost s očkováním?

anetka1701
15. bře 2012

Můj muž přišel z práce s tím, že jeho kolega je doma s dětma - mají neštovice. Pak z něj vylezlo, že to je asi průšvih, protože on je ještě neměl... Docela mně to dostalo, protože vzhledem k tomu, že se hodně pohybujeme v dětském kolektivu je víc než jisté, že si je malá domů taky přitáhne a já všude slyšela, že u dospělých to má dost škaredej průběh... Máte někdo zkušenosti s očkováním neštovic u dospělého? Kam s tím mám jít? Jak to mám řešit? Volala jsem obvoďákovi a ten mi řekl, že dospělého by neočkoval a raději by naočkoval dceru - což mi přijde jako blbost, stejně tak to může chytnout od títěte známého před projevem prvních příznaků... Jak to máte vy?

weri1
15. bře 2012

já chci aby šel na očkování manžel....normálně to myslím dělá obvoďák, nám to nabídla naše dětská doktorka, že ho naočkuje

natalie77
15. bře 2012

Naočkovat by měl obvodní lékař.
POkud si někdo není jistý, že je měl...měla by se odebrat krev a zjistit, zda jsou v těle protilátky.
Kamarádka se očkovat dala a neměla žádné problémy ani vedlejší účinky po naočkování.

anetka1701
autor
15. bře 2012

Právě že on to ví jistě že je neměl... Ještě jsem se na to ptala jeho máti - tohle by si určo pamatovala... @weri1 dětská doktorka? To mně vůbec nenapadlo, zeptám se jí, díky!... Náš doktor řekl něco neurčitýho o imunologickym centru, ale moc se na to "netvářil", rozhodně to nevypadalo, že by ho očkoval on :o(

weri1
15. bře 2012

@anetka1701 tak moje tchýně si to nemapatuje, tak prvně půjde na ty protilátky

z.keclikvoa
4. kvě 2013

Holky chci se zeptat kolik stojí odběr krve na ty protilátky??