Nestlé rýžová nemléčná kaše. Jak ji připravit?

holly1
5. kvě 2009

Prosím poraďte mi, příprava kaše dnes skončila naprostým fiaskem. Mám v mrazáku hodně MM, takže jsem ji udělala do něj a "kaše" - ve skutečnosti úplně řídká hmota se spoustou hrudek - skončila v záchodě. V návodu je napsáno mléko ohřát, nesmí být vroucí a vsypat příslušný počet polévkových lžic, jemně zamíchat, nechat půl minuty odstát a podávat. Udělala jsem podle návodu a vznikla hmota výše popsaná. Má někdo dobrou zkušenost s přípravou této kaše?? Případně poraďte mi konkrétní kaši, kterou bych mohla udělat do MM. DÍKY MOC. Malá dnes neměla příkrm ☹

holly1
autor
6. kvě 2009

berenika díky, zkusím dnes ten brambor 🙂

mousunek
6. kvě 2009

holly1 - ja zacala mlecnou davad od 4mesice a krasne ji malej snasi dostava ji hlavne na noc protoze spinka od 19 do 6rano
A jake kasicky pouzivame vetsinou od sunarku a nebo babylove, mela jsem par i on nestle, ale prijde mi ze maji vsechny stejnou chut

shaula
6. kvě 2009

holly, napřed bych taky vyzkoušela jinou zeleninku a až kdyby to fakt nešlo, šla do kaše. Držím všechny palečky. Jinak tu krupičku kupuju v drogerii.
beruska, i u dětí na UM se začíná s příkrmy v 6 měsících, dříve jen v případě, že jim nestačí 1000 ml mléka na den nebo neprospívají. Neznamená to, že úderem 4. měsíce se musí s příkrmy začít.

berenika39
6. kvě 2009

jj, poslední doporučení jsou výhradně mléčná strava pro děti kojené i na UM celých šest měsíců. Proto si myslím, že holly nemusíš tlačit na pilu a když to hned nepůjde, počkej týden na mlíčku a zkus znovu.

sisstin
6. kvě 2009

já osobně s kašema Nestle nejsem vůbec spokojená, jak píše zakladatelka..mně každá kaše dělala nechutný hrudky a rozmíchat to nešlo..jak ty mléčné, tak ty nemléčné 😉

holly1
autor
6. kvě 2009

sisstin, a jaké kaše ti vyhovují? Sice s nimi tedy asi počkám, ale rada se bude hodit 🙂

sisstin
6. kvě 2009

holly: nejvíc Hipp a potom Hami, Sunarka taky dost hrudkuje.. 😉

holly1
autor
6. kvě 2009

díky 🙂

beruska2x
6. kvě 2009

shaula.. to ja jsem tak nemyslela, kazde dite to ma jinak, nas je proste jedlik, hlavne bych nikdy nedala jakykoliv prikrm bez toho aby mi to rekla DR.. aspon teda ty prvni, pak uz si kazdy svuj system a obrazek udela sam 😉

sisstin
6. kvě 2009

holly: ty hippky tuším nejsou slazené, Hami atd, jsou..ale to mi teda žíly zas jako netrhá 😅 mně moc nevyhovuje ani Nutrilon..taky hrudky...ty Hippky se krásně rozpouští i v ne horké vodě, já malýmu vodu na kaši už jenom ohřívám v mikrovlnce, na převáření už je velkej..a takhle to může hned jíst, rozpustí se to a není to horký 😉

holly1
autor
6. kvě 2009

musím ty kaše pak v obchodě okouknout... beruska, ale já si myslím, že pediatři toho vědí mnohokrát méně než my, které si sháníme co nejvíc informací a máme to načtené... alespoň o mojí dr. si to troufám tvrdit. Taky mi radila přikrmovat nutrilonem, kdybych to tenkrát udělala, dávno bych nekojila....

beruska2x
6. kvě 2009

sas ja to delam tak od zacatku, jen ohreju v mikrosce koj. nebo ted Dobrou vodu a vmicham kasi a je to .. 😉

beruska2x
6. kvě 2009

holly ale to jo, proste musis na to prave prijit a udelat si vlastni nazor, co vyhovuje to pouzit a ostatni pustit uchem ven... 😉

sisstin
6. kvě 2009

holly: tak v půl roce už bych teda aspon tu kašičku dala, pokud nemáte problémy s bříškem 😉 nejdřív třeba místo sváči dopoledne..a když nebude mít bolení, tak večer před spaním 😉 já moc nevěřim tomu, že když dítě pozná sladší chut, že pak nechce zeleninu atd, u nás to teda tak nebylo...ale každý dítě je jiný 😉

holly1
autor
6. kvě 2009

tak jsme po obědě, brambor dopadl zatím nejhůř ☹ Udělala jsem ho s MM, jednak jí ani moc nechutnal, ale hlavně začala po chvilce "nadavovat" a všechno to letělo ven ještě v lehátku. Takže to skončilo v záchodě a kojila jsem. Tak teď opravdu nevím, co dál. Zkusit opět zítra brambor nebo jinou zeleninu nebo nic nebo dnes večer kaši????

holly1
autor
6. kvě 2009

navíc se mi zdá, že mám od včerejška hodně málo mléka, prsa téměř prázdná ☹ Ještě jsem neuvedla, že přibíráme dost špatně ☹

sisstin
6. kvě 2009

holly: brambora je hustá, a špatně se jí..hodně dětí je nemá rádo..malej je skoro nejí doted 😉 zkus mrkvičku, a pak třeba mrkev s rýží 😉 nebo pokud nemá prdíky, tak třeba brokolici 😉 pokud ti špatně přibírá, tak bych teda přikrmovala..i když fanatici do kojení ti řeknou, že to není třeba..no já tomu moc nevěřim, ale to musíš dle svého uvážení 😉

beruska2x
6. kvě 2009

tak ja bramborama zacinala a uplne v pohode, na 6m musis stejne zacit prikrmovat kvuli zelezu atd a to z kase nedostane ani nahodou.. pokud nepribira dala bych UM a pak pomalu prikrmy... hlavne pokud ma reflux jsou na to kapicky nebo jinak neblinka???
poradila bych se s DR..

berenika39
6. kvě 2009

holly, názornej příklad, jak je každý dítě jiný...u nás fakt řídká bramborová kaše frčela a miluje jí pořád. nevím, než se ted s tím tak stresovat, nechceš týden nechat jen mlíčko? MM a dodat umělé, pokud by tvoje nestačilo? mě mudra říkala střídat dávky, jedno kojení a potom jedno UM. někdo dává kojení a pak hned dokrm UM. to musíš vyzkoušet, alepokud příkrmy prostě nechce, nenut jí, at si nevytvoří blok. a pokud nebude stačit MM, netrap se, není konec světa, a v UM bude mít všechny potřebné živiny na nezbytnou dobu.

shaula
6. kvě 2009

Berenika, nedoporučuje se střídat jedno kojení s jedním UM, z toho důvodu, že pak klesá produkce mléka. Pro úspěšné kojení je třeba přikládat, přikládat a přikládat, takže lepší je nakojit + dokrmit UM.
A ještě se vrátím ke kaším - nemléčná se sice dá udělat jen s vodou, to máš pravdu, ale postrádám smysl takovéhoto jídla. Vodová kaše dítěti nic nedá a ochudíš ho tak vlastně o dávku mléka. Takže bych to nedělala, to už raději zůstat u kojení (nebo UM).

holly1
autor
6. kvě 2009

beruska, na reflux jsou kapičky??? Reflux máme odjakživa, ale nemusela jsem to nijak moc řešit, prostě semtam si ublinkla, nic hrozného, třeba 1-2x denně. Je to ale tak deset dní, co se to jakoby zhoršilo, že si ublinkla v podstatě asi po každém kojení, i víckrát a třeba i těsně před dalším kojením - divila jsem se, že má mlíčko ještě v žaludku-už bylo natrávené. Když teď budu týden jen kojit, tak asi za týden budeme tam, kde jsme teď, ne? Jinak ona ten brambor neodmítala, ale nechutnal jí tolik jako ta mrkvička, po té úplně "šla". Jenže mrkvičku si ublinkla (jako dříve to mléko, akorát že to bylo oranžové), kdežto ten brambor prostě celý vyzvracela ještě v průběhu toho krmení, resp. tím jsme skončili. Asi ho zkusím dát zítra znovu, a když se nepodaří ani zítra, s bramborem skončím. Ale co pak, nevím.

holly1
autor
6. kvě 2009

já um stejně používat nebudu, alespoň zatím, mám v mrazáku hodně MM - měli jsme vlastně donedávna s kojením velké problémy, takže jsem si udržovala laktaci... 😒 stejně ho potřebuju spotřebovat, akorát je blbé, že když se přihřeje, pak se musí nespotřebované vylít 😒

holly1
autor
6. kvě 2009

co kdybych se zatím na brambor vykašlala a zkusila cuketku? Třeba bude ale malá blinkat cokoli ☹ ☹ Já jsem se tak hrozně těšila na příkrmy, to mě nenapadlo, že to budeme mít takové... ☹

beruska2x
6. kvě 2009

jojo kamaradka s tim mela silene problemy a Dr ji dala nejake kapicky a je to lepsi pry o moc.. nevim jak se jmenujou ale kdyz se Dr zeptas tak by mela vedet 😉
delej jak myslis ale podle me radeji dite spokojene, najedene na Um nez za kazdou cenu na kojeni kdyz nepribira.. 😅 taky to malymu nestacilo a mel z toho desny koliky, tak jsem dala jeste UM a byl spokojeny, kojila jsem treba v noci a pres den kdyz chtel mezi UM...

holly1
autor
6. kvě 2009

beruska, prosím tě nemohla by ses zeptat té kamarádky, jak se jmenujou ty kapky? Já jsem ublinkávání s mojí dr. samozřejmě řešila, radila mi dávat rýžovou kaši rozdělanou ve vodě, když byly malé necelé dva měsíce 😠 , takže se obávám, že o kapkách ani neví

beruska2x
6. kvě 2009

holly mas IP 😉