Noční krmení u 6měsíčního chlapečka, čím ho zasytit?

jahudka12
16. únor 2014

Ahoj moc prosím vše o radu.Mám 6 měs. chlapečka, již na UM a přes den příkrmy.
Večer v 18:30 dostane do UM 4 lžičky nemléčné kaše, 210ml celkem, vše vypije a usne.Budil se mě potom kolem 01:00 a 04:00 a pak následně kolem
6.30-7:00 již vstával.
Teď nastal ohromný zlom během týdne, probudí se mě už v 23:00 a ve 3:00, intervaly se zkracují, jsme už z toho unavení, protože spánku je čím dál méně.
Poraďte čím ho pořádně zasytit, aby spinkal déle?? ( Přemýšlím i nad tím, mu dát pouze kašičku bez UM )
Děkuji moc všem za rady.
Péťa

blahova_andrea
16. únor 2014

@jahudka12 dětské buzení není jen o hladu 😉 může mít růstový spurt, můžou ho zlobit zoubky, může mít jen žízeň...asi tě to neuklidní, ale já vstávala skoro do dvou let malého cca po 3h 😅

katyxq
16. únor 2014

je to normální vývojová fáze ... rychlý motorický vývoj, rozvoj řeči, růt zoubků - potřebuje tebe, aby mohl zpracovat zážitky 😉, víc jídla pravděpodobně nepomůže, možná to i zhorší (bolení bříška - zkus nedat tu kaši večer vůbec 😉)

katyxq
16. únor 2014

Něco je tady https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni/ (sice je to o kojených dětech, ale většina bodů platí i pro děti na UM).

marvas7
16. únor 2014

Já mám 14ti měsíčního Marka a noční spánek je velmi proměnlivý. Asi tak v 8 měsících se noční spaní velmi změnilo. Chodí spát ve 20 hodin. Někdy se vzbudí hned do hodiny, někdy do dvou. Ale jsou dny, kdy vydrží i do půlnoci nebo dokonce hodinu přes půlnoc. Pak se v noci budí ještě dvakrát. Byl i týden, kdy se budil co hodinu. K večeři dávám kaši a stále kojím. Někdy Marek úplně bez problému spí ve své postýlce a někdy ne a ne zabrat, resp. si pláčem vynutí místo v naší posteli 🙂 Tak hodně sil! Až vyrostou, tak se nám po tom bude stýskat 😉

kataol
16. únor 2014

co vím, tak zasycení formou kašiček nikdy moc spánek nespravilo 🙂 asi je to spíš zvyk, že chce prcek pochovat, neumí se po probuzení sám uklidnit a usnout...taky čím je dítě starší, tím víc se mu do spánku promítá to, co prožilo za den, stačí když spadne z postele nebo nějaká hnusná návštěva u doktora a v noci se může budit co chvíli...stejně tak může být problém to, že na večer dostává tu kaši, že je těžká a špatně ji zpracovává a bolí ho bříško...pak zuby, ty umí taky potrápit...je toho opravdu moc, čím to může být a bohužel je možné, že s tím nic neuděláš a budeš to muset brát tak jak to je 🙂

snehurka10
17. bře 2014

Ahoj, tak to my jsme také zkoušeli kaše a přišlo mi, že s po nich budí dív a častějš, jestli má víc po nich jako žízeň nevím, ale když dáváme jen mlíko, tak se budí mezi 12 a 1h. a pak ve 4 a v 6 nebo v 7 vstáváme. Taky jsem z toho už unavená, ale co nám zbývá. Mě zase teď v šestém měsíci odmítá příkrmy, dřív začal papat zeleninku docla dobře i jí snědl plno, ale teď dá tak tři lžičky a zavře pusu a už do něj nic nedostanu a vzteká se, dneska jsem zrvona dala svůj vařený příkrm, tak ten vzal jen jednu lžičku, tak jsem otevřela ze skleničky, myslela jsem, že jsem patně uvařila a ten taky nechtěl, tak jsem mu nakonec dala hrušku a té mi snědl taky tak tři lžičky a když dám tedy mlíko , tak mi vypil pouze 50ml. Taky si s ním teď vůbec nvím rady, odmítá jíst a někdy i mlíko nechce a to byl víc jak dobrý strávník. Některé děti v 6 m. jedí skoro všechny příkrmy a my jsme pořád na začátku ☹

misule54
19. bře 2014

@snehurka10 noo me to taky prijde, ja teda jeste kojim ale kdyz mu dam kasi nebo jsem ho zkusila jen nakojit tak se vzbudi stejne, a to uz v jedenact, pak ve dve a v pet...a v sedm vstavame...a to mi krasne do tech 5mesicu spinkal do peti (je nam 6,5)...s prikrmama jsme hooodne bojovali a nakonec dobry, ale ovoce jsem mu dala az ted pred tydnem, az kdyz krasne papal zeleninu a maso...nerostou mu zoubky?kdyz takhle odmita jidlo?to pry odmitaji...a ze nektere deti papaj vsechno, to vubec neres, kazdy dite je jiny ;)