Nová lahev na UM pro roční dítě, máte tip?

matire
26. črc 2015

Ahojte,
naší malé byl nedávno rok a už nějakou dobu přemýšlím o změně lahviček/saviček na UM. Zdá se mi, že s těmi dosavadními se jí už obtížně pije (používáme Tommee Tippee se savičkami 6+, na Sunaru je od čtyř měsíců). Máte někdo tip na lahvičky pro takhle větší dítě? Vodu pije z hrnečku s brčkem i z těch s tvrdým pítkem, ale mlíčko z toho odmítá. A popravdě i já zastávám názor, že na mlíčko i na vodu by měl být jiný typ lahvičky. Jen na to mlíčko nemůžu najít vhodnou. Poradíte? Díky za vaše názory a rady 🙂

madulinka
26. črc 2015

ahoj, naše malá pila od roka UM z flašky a saviček NUK, savičky jsou to takovéhle: https://www.feedo.cz/obchod/kojenecke-potreby/s...

matire
autor
26. črc 2015

Ahoj, díky za tip. S touhle savičkou máme její první lahvičku na vodu, doteď jí občas použijeme a mlíčko z ní pít nechce. Máme malý prevítě 🙂 Popravdě si neumím představit, že se malá svého rituálu s mlíčkem ze svých oblíbených lahviček vzdá, ale časem bude muset. To bude asi první životní zklamání 🙂 Už teď mi jí je kvůli tomu líto.
U vás jsou tedy savičky 6+ OK i pro větší dítko? To snad s těmi našimi ještě nějakou dobu vydržíme

patrusa
26. črc 2015

http://www.aventbaby.cz/dudlik-classic-variabil...
pouzivam tuto. Syn z ni pije mleko do ted a bude mu 2,5 roku. Prusek je vice mene netekouci, ale zaroven to tece dostatecne, aby netahal jak zbesily. Maji jeste dudlik s takovym Y prusekem, ale ten se mi neosvecil, protoze to tece. Staci lahvicku naklonit a tece to ven. Kdyz s tim syn chodil po byte, tak jsem porad jen utirala. To ta s tim I prusekem nedela.

nonnni
26. črc 2015

@matire a jak se projevuje to, ze se ji spatne pije?

Ja mam stejnou znacku TT, dite devitimesicni a je porad na tech zakladnich, jednickovych a pije z nich uplne v pohode. Ale dve starsi se mi samy odstavily kolem desateho mesice z UM a nebylo to lahvi, proste uz nechtely UM, predpokaldam i u teto podobny prubeh a UM ji hodlam davat jen roka, i kdyby se neodstavila.

Chtela jsem tim rict, zda jsi si jista, ze je to lahvickami a ne tim, ze uz nechce UM. Ale na tvou otazku, vyborne lahve jsou i Dr. Brown, jinak medela savicky jsou take fajn....NUK u nas nic moc, ale moje zkusenost je, ze pokud dite pit chce, tak to vytahne z cehokoliv. Jo a suavinex je dobry.

madulinka
26. črc 2015

@matire ahoj, ano, tahle savička vyhovuje, je mi to až hanba psát, ale mlíko z toho pije ještě teď (3,5 roku 😅), ale zatím taky nemám to srdce jí to vzít. Je to jediný mléčný výrobek, který vezme na milost. Jakmile k tomu kroku nebudu připravená já, nevezmu jí to 😀
Je pravda, že poslední savičky, které jsem kupovala jsem trošku prořízla nožem - zvětšila o něco tu dírku (ono to má tendenci opotřebením praskat a dírky se zvětšují..).. Takže ano, za nás vyhovuje. Po přechodu z kojeneckých saviček žádnou jinou nevzala na milost..

matire
autor
26. črc 2015

nonnni: je to víceméně můj pocit, ale je na ní vidět, že pije namáhavěji než dřív. Takže soudím, že jak roste,tak chce pít rychleji a nestačí jí to samé, co v půl roce. Tomu, že by se naše dcerka odstavila od UM se musím smát 🙂 Naopak máme problém, že by nejradši měla celý den k jídlu jen UM; jediné, co kromě UM sní, jsou jogurty a sem tam pár lžiček zeleniny, výjimečně přesnídávky. Mlíčko z lahvičky je taková její chvilka štěstí, to dá ručky před oči a užívá si to 🙂 Jinak Dr. Brown jsem nikdy neslyšela, podívám se na to, díky

matire
autor
26. črc 2015

madulinka: on asi není důvod jim UM brát, nebo je? I když tři a půl roku už je celkem dost 🙂 Zrovna nedávno mi kamarádka říkala, že podle její doktorky by dítě mělo mít UM aspoň jednou denně až do tří let věku

matire
autor
26. črc 2015

patrusa: díky za tip. Čekala jsem, jestli někdo přijde s Aventem, zatím je to asi můj favorit, i když jsem tu značku donedávna neměla ráda

nonnni
26. črc 2015

@matire tak pak bych mozna jen vzala savicku a zkusila ji tu dirku podomacku zvetsit a hned uvidis zda ji to lepe pojede🙂 TT je blbe v tom, ze ma netradicni velikost hrdla a tim padem do nej jen tak nesezenes jiny typ savicek...takze, nez se vydas na lov uplne jinych lahvicek, tak zjisti, zda by nepomohlo jen tohle🙂

nonnni
26. črc 2015

@matire doufam, ze doktorka ma za takove rady alespon neco od distributoru, protoze tohle placat z faktu, ze tomu sama veri je na zvazeni jeji vymeny☹

patrusa
26. črc 2015

@nonnni o tom UM do 3 let veku mluvi vetsina pediatru mych kamaradek. Takze zvazovat kvuli tonu vymenu pediatra, je asi dost zbytecne. Kazda matka ma svuj mozek a jedna se jen o doporuceni.

matire
autor
29. črc 2015

No, když vidím, jak naše malá odmítá cokoliv pořádného k jídlu, tak mě trochu uklidňuje, že má alespoň ten Sunar, kde je snad relativně dost potřebných látek. Je jí sice teprv rok, ale budu jí ho dávat klidně do těch tří, pokud nezačne normálně jíst 🙂 Do kdy by, podle vás, měly děti tedy dostávat UM? Zatím jsem na tutěch názorech pediatrů neviděla nic špatného

jaja01k
29. črc 2015

@matire Synovi je rok a půl a stále dostává večer před spaním UM. Někdy vypije plnou lahev, někdy si jen cucne, ale kdyby ho náhodou nedostal, ten řev si ani nechci představovat 😀 Klidně mu ho budu dávat do 3 let, pokud ho stále bude chtít, nevidím na tom nic špatného 🙂

gepe
29. črc 2015

@matire Nuk first choice se silikon plochou savickou, netekouci.

patrusa
29. črc 2015

@matire synovi je 28 mesicu a stake ma odpo po spani UM, chce ho a nevidim duvod mu ho brat

gepe
29. črc 2015

@patrusa tak ja to od pediatry apod neslysela, ze se tak dlouho doporucuje 🙂
Nicmene, svagrova mj LP davala mladsimu UM i ochucene do skoro 5ti let, protoze ho chtel. Kdyz pomineme financni stranku, je kazdeho vec, jak dlouho ho dava ci bude davat diteti. Nase mlada bude mit 2 roky za chvili a jine mliko, nez UM, ktere ma nechce, a to ani ochucene UM. Neresime a vse bereme selskym rozumem. Ostatne my nikdy nemeli tabulkove dite 🙂

patrusa
29. črc 2015

@gepe vsak ja s tim problem nemam, take podavam UM. Jen jsem tu nekomu odpovidala, ze menit pediatra jen proto, ze doporucuje UM do 3 let je zvlastni. moje deti taky nejsou tabulkove. hlavne, kdyz jsou zdrave a spokojene 🙂

gepe
29. črc 2015

@patrusa vzdyt ja vim, to byl dovetek 🙂 akorat to ze ho doporucuji tak dlouho pediatri jsem jeste neslysela :D a kdyby mi ho cpala Dr pro malou, ktera uz ho nechce, tak bych se nad tim teda taky pozastavila 🙂

patrusa
29. črc 2015

@gepe jsem dnes nejaka zpomalena 🙂. Moje kamaradka nedavala UM mliko ani jednomu diteti, protoze to nechteli a taky jsou zdravi. Chce to mit vlastni rozum a brat informace o pediatra jako doporuceni 🙂

heduska82
29. črc 2015

@matire mrkni v dm, maji tam lahev babylove, ma placaty dudan se 3 pruseky a pokud ji otocis vzhuru nohama, tak netece. Mkzna to by se osvedcilo a hlavne...proti extra zna kam stoji kolem 100korun.taky jsem mela v ruce nuk, ale cena byla vice nez dvojnasobna...