Nově příkrmy, krev ve stolici. Máte zkušenost?

janarot
19. pro 2020

Maminky, prosím mám dotaz. Začaly jsme s příkrmy. (Dcera 6 měsíců). Třetí den dýně. Dnes jsem v pline objevila hlenovitou stolici a trochu krve. Hleny občas měla ale krev dnes prvně. Docela mě to vyděsilo. Mám to nějak řešit nebo je to díky té dýni? Zítra měníme na jinou zeleninu. Pokud bude krev i nadále zkontaktuju doktora ale nemáte některá zkušenost?

goovana
19. pro 2020

@janarot nemohla prasknout Žilka při tlaceni ?
Kolik bylo krve?

zoyee
19. pro 2020

Teď teda vůbec nechci děsit, ale kolik krve? Normálně kaká, prdí? U dcery týden po zavedeni příkrmu došlo k invaginaci střev a málem to nepřežila, přijeli jsme do Motola za minutu 12. Pravděpodobně vrozený zúžení ve strevu a dokud teklo jenom mliko, tak ok. Pokud by bylo cokoli divný, hodně tmavá stolice, malá začala být třeba apaticka, víc správa, okamžitě jeď...

janarot
autor
19. pro 2020

@goovana Jen maličko. Já si toho napřed ani nevšimla. Právě že dnes kakala 3x a ani netlačila. Ležela vždy na bříšku když se pokakala

janarot
autor
19. pro 2020

@zoyee má problém s kolikami od narození, takže denně ji trápí prdíky, ale prdí a normálně kaká. Předevčírem 2x, včera 2x a dneska 3x, z toho jednou byla krev a krve jen maličko. Skoro jsem to přehlédla ale že stolice byla hodně světla tak jsem se zadívala a zahlédla to.. u dcery bylo levé hodně ? Ona je teď spavá víc , ale normálně nespí celý den a teď pár dní spinká přes den hezky , ale to bude podle mě tím, že je převážně na bříšku, otáčí se a chodíme a ní hodně ven kde to vždycky zapíchne.

goovana
19. pro 2020

@janarot a jak to vypadalo jako fakt krev nebo třeba nitky krve?

zoyee
19. pro 2020

@janarot tak to bude asi ok, naše právě měla hodně tmavou stolici, divnou a pak uz nekakala, neprdela a další plenka už byla s jasnou krví a jako dost no

slunea
19. pro 2020

Hlen ve stolici není ok. Konzistenci to mělo jakou? Bláto nebo řídká? Tipla bych to na alergii na dýni a zřejmě i jiné potraviny, pokud hlen býval už dřív. Dýni bych přestala dávat a zkusila sledovat reakce na další potraviny, i na ty, které jíš ty, pokud kojíš.

j_i_t_k_a_
5. únor 2021

@janarot dobrý den, jak to u vás vypada? Muže mít alergii na nějaké složky ve stravě, je ještě kojena? Nám osobně pomohly informace od Lidy Jirickove (na YT), nebo FB skupiny Spokojene děti bez potravinových alergii. Pro více info mě klidne kontaktujte