Od doby, co jí příkrmy, nekakal

lucie255
14. led 2013

Maminky poraďte. Malý byl a je plně kojený a kakával každý den, někdy se stalo, že obden. Začali jsem přikrmovat, dýně jsem mu dala každý den jen tak zhruba 4 lžičky víc ne. Dneska je to 5 dnů co nekakal, od té doby co dostal příkrm. Nevypadá, že by ho bolelo bříško, to mě jediné uklidňuje. Dýně by neměla způsobovat zácpu, ne. Je možné , že všechno spotřeboval a nemá co kakat? Probiotika dáváme

salomee
14. led 2013

@lucie255 Teda.. to u nás je spíš opačně, tak nevím, co poradit. Že by spotřeboval vše z dýně, to těžko, je tam vláknina.. navíc to spotřebování všeho se děje asi jen u mat. mléka. Ale možná je to tím, že zatím jí tak málo.. Když ho nic nebolí, zácpu nebo nějaký problém asi nemá...já vím, že jsem neporadila, spíš mě to zaujalo..tak uvidíme, co napíšou další.

lucie255
autor
14. led 2013

@salomee. tak se nám podařilo vykakat...konečně. Hovínko se hodně husté, to jsem čekala, ale je tam nazelenalý hlen....to asi není úplně v pořádku, co?

slundo
14. led 2013

No my měli po zavedení příkrmů taky zácpu, nic ho nebolelo, ale kakal málo. Zlepšilo se to s přidáváním ovoce. Asi si tělíčko musí zvyknout. S hlenem neporadím, může jít o reakci na potravinu ( i možná alergie) nebo jen na změnu jídelníčku. Ale raději bych se poradila s dr.

handm
14. led 2013

@lucie255 zkusila bych vývar ze sušených švestek, klidně jen lžičku, dvě, nebo možná už i Hipp štáva švestková je od 6. měsíce (ale to si nejsem jistá) - taky lžičku anebo jetsli máte, domácí kompot😉🙂 Náš malý to musel mít, jinak taky nekadil - a navíc jeho bříško bolelo a to byla teprve hrůza ☹😝

kristyna_krejcirova
26. únor 2013

Ahoj, náš Toníček měl stejný problém, kakal jednou za týden. Dr. nám řekla, že je to tím, že příkrmy mu to zahustí v bříšku. Takže nám doporučila dávat nějaké pití - vodu, čajík...

hojda
26. únor 2013

Mě malej nekakal po mrkvičce 5 dní. U malé jsem myslela, že je to stejný problém, že je to jen přechodem na pevnou stravu, ale 2 měsíce jsme řešili stále zácpu, až se ukázalo, že byl problém jinde, zúžené střevo u zadečku ☹ . Zkus rektální rourku nebo teploměr, trošku ho pošimrat v zadečku, mělo by to pomoct. Vím, že se rourky plno maminek bojí, ale chodily jsem na specializované pracoviště a tam mi řekli, že klidně můžu 3x denně pokud je to jen přechodný problém, takže lepší rourka, než aby tak dlouho nekakal. A pak ty švestkovou śtávu, tu si dej ty i malej, ať to dostene i v mléku. Do příkrmu dávej kapku oleje.

hojda
26. únor 2013

@lucie255 já bych řekla, že ten hlen je od toho, jak to bylo v bříšku dlouho

evahladisova
2. čer 2013

Ahojky, my taky bojujeme s kakáním...malej má 6 měsíců, dávám mu bílý jogurty, ovocný šťávy, přesnídávky i ten olivovej olej do příkrmů a papá i Lactulosu na změkčení stolice, ale nic moc :-/ už nevím jak na něj. Můžu se zeptat, hojda..jak přišli na to zůžené střevo a co s tím dělali?

cervenec
9. črc 2013

Starší dcera s tim taky mela problém,ted to řeším s tou mladší,kvuli prikrmum má tuhou stolici a nejde ji vytlačit☹ale uz me starší dcery mam fígl a ted funguje i na tu mladší.kdykoli kdyz slysim,ze tlačí rychle ji sundám plinku a pridrzuju ji kolinka u bříška a pěkně se vykakaB-)do plinky vždycky udělá jen malej bobek,takze nez si zvykne na hustou stolici,tak to děláme takto😉
@evahladisova zkuste to,i kdyz myslím,ze po měsíci uz to mate určitě ok B-)

evahladisova
9. črc 2013

@cervenec No, už jsme to vyřešili...nevydržela jsem to a byli jsme u doktorky že to není už normální...tak nás poslala k dětskému chirurgovi a ejhle - malej měl řitní trhlinu 😖 Už je to naštěstí o.k. ale s tou plínkou to děláme stejně, když ji sundám a držím ho, tak se hezky vykaká, jinak jen bobek... 😉 teď mi zas nechce moc papat...no jo, pořád něco...