Od kdy dávat dítěti příkrm?

anabella_lee
13. čer 2013

Ahojky, malý má dokončený 4. měsíc, jsme na spodní hranici přibírání dle doktorky, máme 6190 g, Snižil se počet stolice a i počůraných plen, i díky tomu mi už doporučila začít s příkrmem na oběd se zeleninou a pak i třeba na noc rýžovou kaši.
Na netu jsem si početla plno věcí o tom a názory na příkrmy od 4. měsiců jsou pro i proti je to tak 50 na 50.
Tak jsem se chtěla zeptat i tady Vás všech kdy jste začaly za předpokladu že už to mlíčko vypadalo že moc nestačí.

wahu
13. čer 2013

@anabella_lee Já bych teda ještě nedala příkrm. Syn měl ve 4m 6kg a 68cm. Jak říká náš dr, on si prostě krásně roste tím svým tempem. 🙂 Tabulky neřešíme. Pokud mimčo přibývá, i když pomaleji, a je spokojené, tak bych to neřešila. Jinak u kojených dětí je normální klidně stolice jednou za týden. 😉

wahu
13. čer 2013

@anabella_lee a ještě k té kaši - tu nám dr teda zrovna nedoporučil. Říkal, že z výživového hlediska dítěti nic moc nedá. Akorát zaplácá bříško a zabetonuje stolici.

salomee
13. čer 2013

A já bych zase dala, však ho nebudeš futrovat na zasycení, ale bude postupně ochutnávat po lžičkách..žádný spěch nebo nucení,jen si to ozkouší, zvykne si..a rozhodně bych dávala lžičkou, žádná kaše do flašky. ...ale taky bych to přibírání nehrotila, ono to těch pár lžiček ani nevytrhne zatím..
Ještě k těm tabulkám...je jasné, že každé dítě má své tempo, ale zas pokud by mu něco vysloveně chybělo, tak snad se nějak zakročit musí, když to jde, ne? ...zas jako s rozumem . Ale to není váš případ, tak se rozhodni, jak uznáš za vhodné🙂.

anabella_lee
autor
13. čer 2013

@wahu
@salomee no zkusím jen na noc pár lžiček té kaše více jí naředím asi ať je vodnatější. a uvidíme jak na to bude reagovat. jinak budu spíše častěji kojit jak 2 hodiny kdyby měl málo. Příjde mi že toho mléka mám méně už.

elastiq
13. čer 2013

Já si taky myslím, že bych na večer přikrmovala, bříško bude trochu nasycené a nebudete muset, tak často kojit a trochu se i vyspíte 🙂 , zkoušela bych taky po lžičkách.

martinakl
13. čer 2013

Sy také přibíral hrozně málo (200-300g za měsíc). Od 5. měsíce dostával kaši, ale spíš kvůli spaní. Nicméně to nepomohlo a ani po ní nezačal nijak zvlášť přibírat. Teď už papá ovoce, zeleninu, maso... Od toho 6. měsíce. A přibírá pořád málo (100-200g měsíčně). Ale prospívá, je zdravý, nic mu neschází.. Některé děti to tak prostě mají. Já bych klidně počkala.