Od kdy dávat pudink?

janula2008
17. říj 2008

Ahoj holky, omlouvám se, jestli už tu tohle téma je, ale já ho nenašla a v sekci RECEPTY mi nikdo neodepisuje, tak to zkusím tu 😉 .Od kdy myslíte, že se dá na sváču (občas), udělat klasický vanilkový pudink třeba s podušenými jablíčky? Nebo od kdy ho svým dětem děláte vy? Díky za rady.

jakoubka
17. říj 2008

Zkus ty pudingové dezerty od Nestlé.Je čokoládový a vanilkový.Je to mňamka.

eps
17. říj 2008

Janula, já ho dala poprvé nedávno, Madla má 14 měsíců. Obecně až od roku, kdy můžeš použít kravské mlíko(nechci kecat, ověř to někde, kdy)... Možná je to u jiných typů mlíka jinak, třeba máš nadbytek MM, takže bych to zkusila i dřív. Já jí ho ani dát nechtěla, ale sama jsem ho jedla, chtěla ochutnat a pak mi slupla půlku misky (po své večeři) 😉

kalo
17. říj 2008

My baštily pudink cca.od 8 měsíce..(doporučeno naší od naší DR.) Ale dát místo mléka Sunar /Nutroš/. Ve vroucí vodě povařit pudink.prášek a na konec nasypat pár lžíc UM, lžičku cukru /norm. nebo třtinový, co používáš/ Do toho ovoce, piškoty nebo co chceš.
............Teď už je naší malé 15 měs. a baští pudink normální, z mléka /nebo smetany/. Miluje ho. Jsme hoooodně hubeňouři, tak to neřeším... 😉

lada82
17. říj 2008

ahoj, ja mu ho uz parkrat udelala z UM a nesnedl ani lzicku, nechutna mu to :( zkusim ty Nestle

saskarisko
17. říj 2008

Ahojte,
ja som robila puding zo zlateho klasu, vo vode, a potom som do neho pridala zarobene UM. V 11. mesiaci som obdobne postupovala pri kasi z krupice a z ovsenych vlociek, len krupicu aj ovsene vlocky som predtym namocila na 15. min. do vody. Po roku uz robim kase, aj pudingy z obycajneho mlieka.

Nestle puding som este nedavala kvoli obsahu cukru a pridavnych latok

kacka79
17. říj 2008

Ahojky, tak my občas děláme puding, ale z jeho mlíčka a chutná, ale ná teda chutná všechno 😀 Jinak když ho dělám pro nás, tak mu taky pár lžiček dám - a tak cca od těch 13-14 měs, do roka jsme jedli jen "zdravě" ale teď už hřešííme, Fíla je mlsoun po mamince 😵

katy1979
17. říj 2008

my sme ešte puding nejedli a ani tak skoro nebudeme, puding obsahuje skrob a to mu môžem rovno nasypať cukor na lyžicku, v tele sa to správa ako rýchly cukor a kedže ho nepozná ani ho nepýta.

nestle pudingy no podla mna skoro dať 8.mesačnemu dať puding aj ked je to s UM a ešte k tomu cokoladovy

ked tak podusiť jablčka so zlatým klasom bez mlieka to sme papali na narodeninovej torte.

janula2008
autor
17. říj 2008

Díky za rady holky, jsem právě bezradná, co dávat na svačinky a připadl mi ten pudink v 8měs. dost brzo, ale chtěla jsem se optat 😉

janula2008
autor
17. říj 2008

Dr.nám už doporučila bílej jogurt s ovocem nebo tak, ale to je sotva na dopoledne, ty odpoledne vždycky vymýšlím vše možné a právě mě napadl od kdy se tak může dávat pudink...

trixi
18. říj 2008

ahoj janula, ja som davala vanilkovy puding od Nestle (je od 8 mesiacov) cca od deviateho mesiaca. Od roka malemu varim vanilkovy puding z normalneho plnotucneho mlieka. Kupujem bio vanilkovy v DM, ktory je bez chemikalii. Zatial varim len vanilkovy, cokoladovy som nedavala a ani nevarila.

janula2008
autor
18. říj 2008

Díky za tip trixy, fakt jsem vděčná za každý nápad, dnes jsem jí trochu pomixla na sváču banán, jablíčko a přidala k tomu malinko frutapury, no mlaskala si...za každou lžičkou to okomentovala MŇAAM 😀

trixi
18. říj 2008

janula, nas maly nema rad rozmixovane ovocie, doslova neznasa postruhane jabko. Ja som to riesila tak, ze hned ako zacal papat kusky, tak som mu musela ovocie krajat na drobne kusky, jablcko rad hryzie, zboznuje hrusku, broskynu, hrozno (to mu este stale supem a vyberam pecky, lebo ho supka prehana). Ja davam ovocie doobeda a mliecne vyrobky (jogurt, pudincek) po obede. Inak ked mal maly 8 mesiacov ako Tvoja Simonka, tak som mala pocit, ze jeme stale to iste. Ale jemu to nevadilo. Na nove chute si zvyka pomaly.

yesno22
18. říj 2008

ahojte...janula, my sme na tom podobne ako vacsina mamiciek...od toho 8m sme zaviedli jogurty, od 10m tvarohove-pribinacik a pod...a od roka krupicu, puding z plnotucneho mlieka ale len obcas 🙂 tie hotove Nestle pudingy som nedavala, akosi k nim nemam doveru 😅
a ako pise trixi, tiez som mala pocit, ze maly papa to iste dookola, ale bolo to v pohode...teraz je to horsie, drobec zacina vymyslat ale nastastie len obcas...on inak spapa vsetko okrem paradajky a paradajkovej polievky, ci omacky 😀

bibula
18. říj 2008

puding vodovy som dala len nedavno,maly mi nechce kravske mlieko-len moje🙂 😀
jogurty myslim,ze od tych 6 mesiackov po lyzickach 🙂

lenerka
18. říj 2008

ahoj

tak ten vanilkový pudink od nestlé baštila občas
já už jí dělám i z obyčejného mléka pudink
tak 2x do měsíce
Um mě nepije a pudink baští dáváme do toho borůvky maliny jahody a občas i piškoty je to dobrá svačinka
ale přeci jen my už jsme větší skoro 22měs.
ale obyčejný pudink jsme zkusili cca po 15měsíci

zade
28. říj 2008

Ja davam vanilkovy puding Zvlolensky. Doma uvareny odmieta. Ale ten je ozaj skvely, Nestle nepoznam.
Aky to ma presna nazov?

lennetfrigg
28. říj 2008

Zdravím Vás maminky, děkuju za téma, malý má 10 měsíců a taky jsem už nad pudingem uvažovala. Jen jsem nevěděla, jak na to, aby to bylo z UM. Jak tak procitam všechny možne debaty (jsem tu nová🙂 ),tak zjišťuju, že svačinky jsou velké téma🙂. Ja myslím, že není třeba se našeho ovoce bát. Mně malý bez problémů baští hrušky, meruňky, broskve, borůvky i třeba jahody. Každé ovoce obsahuje něco jiného a teď před zimou,je třeba vitaminky. Ovoce, které má hodňě peciček, třeba maliny a ostružiny jsem rozmixovala, přecedila a šťávu jsem zmrazila ve formách na led. Teď stačí podusit jablíčko, přidat kostičku šťávy a domací přesnidávka je na světě.

jakoubka
28. říj 2008

zade-Nestlé dessert.

geminis
28. říj 2008

Ahoj, my mohly puding až od roku. Jak píše eps, od roku se může kravské mlíčko na vaření.
Ale vím, že se dá dělat i z UM, třeba na krupičce "Aničce" je podrobný návod, jak připravit kurpicovou kaši z UM pro děti do toho 1 roku.
Hezký den.

geminis
28. říj 2008

omlouvám se, popletla jsem puding a krupičku! 🙂
takže puding platí od roku. krupička i dřív, ale na to se nikdo neptal, že.

ded
29. říj 2008

Dávám malému krupičku od 6ti měsíců z UM a občas puding(když ho dělám manžílkovi)tak ho lupnu i Mirďovi a je moc spokojený a už papáme i lipánek,myslím si,že to poznáte na dítěti co snese a co ne,nevyblinká mi to a kaká jeda na báseň.Myslím,že naše mamky a babyčky to také moc neřešili,sunar býval na předpis,neměli všeho dostatek jako mi a když bylo díte hladové,tak mu dávali co doma bylo.Já prý papala od šesti měsícu omáčky,maso...a žádnou újmu na těle nemám. 🙂

radka.m.
29. říj 2008

to je sice pěkný,že matka pozná,co dítě snese a co ne,ale určitě už není vědma,aby odhadla,jestli z toho nebude mít časem různé zažívací potíže,alergii,exem apd.a pokud tomu můžeme předejít,tak eaději počkám,vůbec co se týče mléčných výrobků apd.než aby pak prcek měl problémy,které se nemusí objevit hned.a v dnešní době je na výběr plno náhražek za mléčné výrobky,tak si myslím,že je zbytečné děti cpát něčím,co by ještě neměli,ještě se všeho v životě najedí víc než dost.

vandas
3. lis 2008

Janula, vobec si nerob v 8. mesiacoch stres z pestrej stravy. v tomto veku detom vobec nevadi, ze papaju to iste dokola. Dolezita je celkova vyvazenost🙂
ja osobne si myslim, ze puding este rozhodne k zivotu nepotrebuje.

radka.m.
3. lis 2008

souhlasím s vandas-hlavně,že je strava vyvážená,pestrou jí budou mít ještě v životě až,až.

miskinadamko
3. lis 2008

moj maly nedostava puding pravidelne, ale uz som mu ho dala.

geminis
3. lis 2008

Dnes večer byl asi po několika měsících zase puding a ani ťuk...takže ne vždy a vše dětem chutná. Je nám 22 měsíců.