Od kdy dáváte miminku čerstvé jahody, hrášek, apod.?

machire
27. kvě 2008

Ahoj maminky, na zahrádkách právě začínají dozrávat jahody a hrášek tak jsem se chtěla zeptat od kdy jste je svým mimískům dávaly ? Těšila jsem se, že zkusím dát malému něco nového a zaručeně zdravého 😀 a teď mám strach aby třeba zrovna ty jahody nevyvolaly nějakou alergii. Jaké s tím máte zkušenosti ? Díky moc.

bimonka
27. kvě 2008

Ahoj.
Jahody jsou alergení ale myslím,že v 8 měs. už to zkusit můžeš.Taky hned jak nám dozrají to vyzkouším.
Ono asi tu alergii jinak nezjistíš.Dáš jahodu a buď se osype,nebo ne.
Co se hrášku týče,jak píšeš v úvodu,s tím bych byla opatrná,dost nadýmá.

kalo
27. kvě 2008

Já hrášek dávám..a dávala jsem už od 7 měsíce do zeleninových jídel normálně. Ne samozřejmě hrst 😀 ale jen tak pár kuliček, povařím a v poho.

jitka83
30. kvě 2008

Ahoj, já už Ondrovi hrášek zkusila a ještě ho neumí moc rozkousat. Tak to asi vzdám, až ho budeme mít na zahrádce. Ale jahůdky mu dám. Může se osypat, ale to zase zmizí. Terka tenkrát poprvé reakci neměla a další rok se osypala. Zkus to a uvidíš. 🙂

kalo
30. kvě 2008

My ještě mixujeme 😀 Jsme bezzubí

neeve
30. kvě 2008

Kalo o zoubkách to není, už zkoušej jen mačkat. Mají tvrdé ty dásničky a dokážou si to rozmělnit. Já už dávám docela dlouho Nelis normálně na malé kostičky zeleninku povařenou a v pohodě to zpracuje. Zubů má sice šest, ale jsou vepředu, takže těmi se stejně potrava nekouše. Všechno drtí dásničkama a tak to má být 🙂