Od kdy dáváte ovocné jogurty? (Dobrá Máma apod.)

katule01
7. led 2011

Ahoj maminky,
mám dotaz, od kdy se můžou dávat mimčům ovocné jogurty? Koupila jsem malému Dobrou mámu a pěkně mu jede... 🙂 Našla jsem jen diskuzi o bílých jogurtech, ale to myslím, že bych neuspěla moc, protože jsou kyselé... ☹ A taky mi je divné, že se můžou bílé jogurty a kravské mléko ne??? 😕 Jinak ještě kojím...
Moc děkuji za odpovědi

takyja
10. led 2011

Já dávám od 9měsíců blíou Hollandii a bílý BIO jogurt od Olmy a malé chutnaji jak samotné, ale nejčastěji s ovocem: rozmixovaný banán, hruška, jablko... nebo se dá vmíchat dětská ovocná výživa, když je spěch. (Marmeláda je podle mne moc cukru, i když proti domácí jinak nic nemám. 😀)

Rozhodně lipánky, pribináčky, rádobyjogurty a dezerty (vč. rádobypudingů) nemají ve stravě malých dětí co pohledávat. Dokonce v nějakém testu lipánky a pribináčky zcela propadly jako výživově nevhodné. Těm nejmenším škodí i vysokým obsahem bílkovin (! - ledviny).

lena27
10. led 2011

do roka jsou vhodné jen bílé jogurty. první syn ty kyselé nejedl a nesnesl tam žádný kousíček ovoce, tak mi mudr řekla, ať mu dávám activii bílou sladkou. ale dobrou mámu bych určitě nadala. zkus mu do toho dát třeba banán, dostane to sladkou chuť

radka.m.
10. led 2011

holky,nezkoušela jste některá do domácích jogurtů místo norm.sušeného mléka přidat suš.koj.mléko?třeba Sunar,nebo tak něco?

luthien.k
10. led 2011

@radka.m., myslíš jako při jejich domácí výrobě v jogurtovači? To jedna holčina tady zkoušela, chtěly jsme zkusit z mlék vhodných pro alergiky na BKM udělat jogurt, ale nešlo to, bohužel, ani z kojeneckého, ani z rýžového... 😒

mkr
10. led 2011

@takyja dřív jsem pribiňáčky měla ráda, ale teď jak chutnají, je to hrůza, jak se zhoršili

k.ate
10. led 2011

@mkr protestuju 😀 Náš malej cukr viděl až v roce a cca měsíci - dvou a to ho dostává fakt jen čas od času (třeba když zvracel a potřebovali jsme do něj dostat černej čaj, tak na radu doktorky jsme ho přisladili a naředili) a v 8 měsících měl 10 kilo , takže jen cukrem to není 😀

radka.m.
10. led 2011

luthien.k-jo,myslím při domácí výrobě,do jogurtovače je nedávám,stačí topení 😉 ,ale jako jsem myslela normoš mléko plus jogurt plus právě to koj. místo sušeného,pro malého tam to sušené nedávám,ale holkám na sváču do školy se to zdá řídké,tak když tam dáš to sušené,tak je to pak hustčí,tak mám doma zbytek sunaru,tak jsem si myslela,že bych nemusela kupovat kvůli tomu to sušené,že bych právě přidala pár lžic toho sunaru,jestli mi rozumíš 😉

luthien.k
10. led 2011

@radka.m., už rozumím, tak to asi budeš muset zkusit 🙂 My to zkoušely čistě z UM nebo rýžomilku, což dopadlo neslavně, jak jsem psala (z UM hnědá břečka, z rýžomilku nakysaná vodička 😀)

mkr
10. led 2011

@k.ate ne to určitě ne, ale je to pak jedno s druhým 🙂 sama to vidím u švagrový, od mala je cca od 5 měsíců je na sladkých přesnídávkách k tomu moc UM než je doporučeno a pak názory jejich rodičů, že dítě má ochutnat vše, no a pak se to s těmi dětmi táhne, když je to v míře je to v ok, ale dětem v půlroce dávat sladké mi přijde moc brzy 🙂

petka80
10. led 2011

@radka.m. to zní dobře, ten domácí jogurt, to musím zkusit. Já jsem si chtěla pořídit jogurtovač, ale manžel už by mě asi zabil, že mám další krám do baráku, ale tohle by šlo 😉 S tím sušeným UM mě to taky napadlo, protože ho mám doma, myslím, že by to jít mohlo, nebo v nejhorším se tím asi nedá nic zkazit, holt to bude zase řídký když tak.....
A prosím tě, těch 50 stupňů je nějak důležitých, aby to bylo přesně? Jak to měříš?

Jinak si myslím, že pokud se dětem od mala nabízí jenom bílý jogurt, tak se jim kyselý nezdá a ten sladký ani nevyžadují, protože to neznají. Ochucený bych dala nejdřív na roce, ale pokud mi dcera bude pořád jíst ten bílý, tak jí ho nechám.
Pokud by ho fakt nechtěl, přidala bych trochu ovoce, přesnídávky, později nějakou kvalitní marmeládu.
Moje starší dcera zas nechtěla samotné ovoce docela dlouho, tak jsem jí ho míchala do jogurtu a třeba jogurt s nastrouhanou hruškou, je mňamka, a přitom zdravá.

radka.m.
10. led 2011

luthien.k-jo,jo,já jsem si právě myslela,že jste to zkoušeli čistě z těchto mlék,no,já jsem přišla na to,že mám doma ještě salko,tak jsem ho tam přidala místo sušeného,to by snad taky mělo být hustčí,tak pak dám vědět 😉 🙂

radka.m.
10. led 2011

petka80-má to být asi 40-60stupnu,takže tak nějak přibližně,ale už jsem taky četla,že někdo zapomněl to mléko ohřát a stejně se nic nestalo,tak nevím,já jsem to raději nastudeno nedělala 😀 jinak jsi ušetřila dost peněz za ten jogurtovač,v zimě fakt stačí topení a v létě teplý vzduch 😀 😉

brusinka.pusinka
10. led 2011

holky já dělala malé jogurty ze sunaru a byli výborné máme jogurtovač, teď už děláme z obyč převařeného mléčka, ale kolikrát jí jen čisté bez ochucení jindy má ráda domácí marmeládku. Občas dáváme přesnídaky co jsou také domácí zavařené z našeho ovoce. My jogurty nekupujeme ani pro nás vše děláme i termixi si děláme také jsu mňam. Ale jak píši my jsme už větší můžeme tyto jídla ale začaly jsme na jogurtech z UM jen Ha nešlo dělat nezhoustly 😉

luthien.k
10. led 2011

@brusinka.pusinka, to bude tou štěpenou bílkovinou, která je v HA nebo AC mlíku, že to nejde. Škoda, alergici jsou tak bez jogurtů, jde to jen ze sójového, ale to zase spousta z nich nemůže..

brusinka.pusinka
10. led 2011

@luthien.k jj vím my neměly problém ale holky jo co měli děti na Ha. jinak my jogurty z domu jen jsou uplně jiné jak chuťově tak i vzhledově žádná voda pěkně husté a chutné 😉 😵

petka80
10. led 2011

@radka.m. tak super, díky moc 🙂

radka.m.
10. led 2011

taky mě napadlo,že to bude tou bílkovinou 😉

radka.m.
10. led 2011

petka80-nemáš zač,dej pak vědět 😉

aleachim
10. led 2011

ono je to taky tím, že hodně dětí časem chtějí to, co mají rodiče. Já třeba bílý jogurt nejím, takže třeba teď to řeším tím, že Lucce dám holandii nebo jihočeský (ovoce je na dně) a nezamíchám jí to. Hádám, ale že brzy příjde na to, že maminka má něco jinak 😀 .

storm07
11. led 2011

Ahoj, nám doktorka doporučila jogurt od 10. M. Jelikož mi Martinka odmítá mlíčko od 6.M,tak jsem začala dřív. Kupovala jsem dětské od Hami nebo Nestlé. Nebo do bílého zamíchám ovoce

sabuse1
20. led 2011

brusinka.pusinka: prosím tě jak děláš domácí termix? Jogurty si taky dělám doma a nemají chybu můžeš mi dát tip na ten termix?

petkula
20. led 2011

My jsme taky jedli dlouho bílý jogurt ale pak přestal Vojtovi chutnat (asi se ho přejedl 🙂
Teď mu smíchám zhruba 2/3 bílého a 1/3 ovocného. Není to sladké, jen taková příchuť a to mu stačí. Bílý kupuji řecký a ovocné většinou Floriany.