Od kdy dáváte ovocné jogurty? (Dobrá Máma apod.)

katule01
7. led 2011

Ahoj maminky,
mám dotaz, od kdy se můžou dávat mimčům ovocné jogurty? Koupila jsem malému Dobrou mámu a pěkně mu jede... 🙂 Našla jsem jen diskuzi o bílých jogurtech, ale to myslím, že bych neuspěla moc, protože jsou kyselé... ☹ A taky mi je divné, že se můžou bílé jogurty a kravské mléko ne??? 😕 Jinak ještě kojím...
Moc děkuji za odpovědi

kjajule
7. led 2011

Myslím že dobrá máma není moc vhodná , není to totiž už skoro ani jogurt...a jinak třeba activie bílá sladká, kyselá není tak zkus tu 😉
A dobré jsou Holandie a Activie a taky BIOjogurty jsou dobé a bílé nejsou ani kyselé...-)

smolinek
7. led 2011

@katule01 ahoj, já dávala od roka a něco activii tu sladkou a do toho jsem dávala banán a jiné mixované čerstvé ovoce. Jinak ovocné jogurty jsem synovi začala dávat až teď kolem dvou let a to z důvodu, že babička mu šoupala tyhle ovocné a on mi pak nechtěl baštit nic jiného. Matně si vzpomínám, že Dr. mi něco o tom říkala, ale už si nevpomínám. 😅

kjajule
7. led 2011

Ty bílé jsou určitě lepší ,a opravdu sladká activie je dobrá , oni dětem ty ovocné chutnají víc a to tak že pak nechtějí jíst nic jiného...
Je to stejný jako s prvníma přikrmama taky se nejdřív dává zelenina a pak až ovoce 🙂
Myslím že jogurty se smí od 8.měsíce...ale nejsem si jistá... 😕

berenika39
7. led 2011

tak zkus bílý ochutit ovocem, domácí marmeládou, nebo alespon vyber z těch kvalitních, fajn jsou choceňské, holandie....ty levné alá Dobrá máma a spol jsou málo tučné, samý škrob, aby to bylo husté a ovoce to nevidělo ani z dálky, plus barviva, ochucovadla...zkus se podívat na www.chemievjidle.cz. najdeš tam konkrétní výrobky a co v nich je.
Jasně že se nic nestane, když sní občas ochucený jogurt, ale když máš možnost si vybrat, tak zrovna Dobrá máma je nic moc 😉 😉 😉 , bez ohledu jestli pro dítě nebo nás 🙂

lidiab
7. led 2011

Ja bych dobrou mamu takhle staremu miminku nikdy nedala, ono to pomalu neni ani jogurt, presne jak pise Kjajule. Jen se podivej na to slozeni! Cukr, zahustovadla, skrob atd. Nedivila bych se kdyby tam byl i lepek 😅 No je jasne ze mu to chutna, pac je to strasne sladky 🙂 Jinak, jogurty, kefir atd se smi protoze to jsou kysane vyrobky, obsahuji velke mnozstvi prospesnych bakterii a jsou snadno stravitelne, na rozdil od mleka.
@katule01

andy80
7. led 2011

Já dávala bílé jogurty ze začátku, potom s čerstvým ovocem. Ovocný jogurt měla malá tak v 18ti měsících a to Hollandie a Floriany (ty červené). Pro osmiměsíční mimčo je Dobrá máma víc než nevhodná.

katule01
autor
7. led 2011

moc děkuji za odpovědi... zkusím teda tu activii bílou sladkou a ty bio jogurty jak píše kjajule... a teď mě ještě napadlo, ten bílý jogurt od yoplait YO s třtinovým cukrem, ten by se asi taky mohl, to bude něco jako ta sladká bílá activia ne? Ještě jednou moc děkuji...

weri1
7. led 2011

já teda takový ty řídký jogurty nejím vůbec a ani je nebudu dávat dítěti. Ani v roce, ani ve dvou ani později 😉

eyael
7. led 2011

@katule01 - moc nechápu, proč bych měla 8měsíčnímu dítěti dávat cokoli do čeho je přidávaný cukr, ať třinový nebo jiný ☹ Zkus třeba choceňský bílý jogurt a do toho ovoce (banán, hruška, švestkové pyré, jablečné pyré), to obsahuje dostatek přirozeného cukru a pro malé dítě je dostečně sladké. Není třeba dítěti dávat přislazované potraviny. To že to necutná tobě neznamená, že má malé dítě stejně zničené chuťové buňky 😉

eyael
7. led 2011

@weri1 - přesně tak, nedávám a nedám nikdy ani activi, protože je doslazovaná.

weri1
7. led 2011

to je jak se solí, do roka by se taky nemělo solit a dítě to sní, protože nezná chuť jinou. papa

jijitka
7. led 2011

@katule01 s bílým jogurtem to nevzdávej, zpočátku míchej třeba půl na půl s ovocem a postupně ubírej ovoce a přidávej jogurt. Malý tu změnu ani nepostřehne. Taky jsem tak začínala s choceňským (ten malému chutnal z bílých jogurtů nejvíc) a netrvalo dlouho a jedl ho samotný. A nebo zkus místo jogurtu zakysanou smetanu - tu taky dávám, ale v menších dávkách než jogurt.

lidiab
7. led 2011

@katule01 Ja bych nedavala vubec nic prislazovaneho, ani jogurt s trtinovym cukrem ani tu sladkou activii. Miminka sladke proste nesmi...nejen ze je to nezdrave, ale muze pak odmitat jist cokoli jineho! Muj syn je sice mladsi, ale uz jsem mu dvakrat zkusila dat fenyklovy caj na brisko od Hippu, ten je prave sladky. No a potom uz hned odmital vodu i ten neslazeny caj. Trvalo to nekolik dni nez se to zase srovnalo a uz mu zadny slazeny napoj nedam ani za nic.
Napada mi jeste jestli se muze pridat do jogurtu ovocna presnidavka pro patricny vek...

andy80
8. led 2011

@lidiab Ano, lze míchat ovocnou přesnídávku do bílého jogurtu, já tam dávala frutapury

radka.m.
8. led 2011

Ahoj,nejlepší jogurty pro dti jsou takové,jako je např.chocenský,hollandie,nebo od olmy-takové ty ve skleničkách,musí být tučné,nesmí být nízkotučné,na to si musíš dát pozor,lepší je,jak píšou holky.koupit obyč.bez příchutě a pak do něj přidat čerstvé ovoce,protože tím,že koupíš ochucený jogurt,tak v něm jsou samozřejmě přidané zbytečné konzervanty 😒 ,dobrý jogurt taky poznáš podle toho,že má opravdu malou trvanlivost,všechno,co má delší trvanivost,tak je špatně,protože na to,aby výrobek dlouho vydržel,tak se používá další chemie,jinak mezi kravským mlékem a jogurtem je sakra rozdíl,jogurt se připravuje kysáním mléka a tím má tedy vysoký obsah živých kultur,které mají blahodárný vliv na střevní mikrofloru 😉

marrakech
8. led 2011

Ja uz jsem malemu jogurt zkusila dat - recky bily jogurt. Chtel ochutnat, kdyz jsem ho snidala, tak jsem ho nechala - jen cisty jogurt bez ovoce. On ten recky mi neprijde tolik kysely, takze zadny problem. Obcas mu ho davam k dopoledni svacine, zatim spis nejake cerstve ovoce s trochou jogurtu. Jogurt typu Dobra mama bych nedoporucila nikomu, natoz malemu diteti, souhlasim s nazory vyse, ze to ma do kvalitniho jogurtu opravdu hodne daleko.

radka.m.
8. led 2011

ještě mě napadlo katule-co zkusit udlat domácí jogurt?nám ty domácí chutnají teda více,než kupované 😉

blandik
8. led 2011

@katule01 - no tak určitě ovocné jogurty nejsou vhodné proto, že obsahují hodně látek, aby se to ovoce v jogurtu nekazilo, aby nechytalo plísně, nekvasilo...a taky jsou přeslazené, ovoce v nich nemá žádnou hodnotu a v podstatě to dělá z jogurtu zákusek a prý by se podle fořta pak i tyto jogurty takto měly pojímat...Taky dáváme activii (i bílou) nebo holandii a pak do toho třeba banán...chystám se i na javorový sirup...raději to dítěti přisladím nějakým sladidlem, pokud by mu vadila kyslá chu't než zavádět ovocné, dokud se to takto dá...protože do budoucna je pak asi bude stějně vyžadovat... A k té otázce - jogurty vs. mléko - jedná se o stravitelnost- jogrut je kysaný, jt. laktoza v něm je překvašená a mlého kysané není...navíc nevím, jak je to s obsahem kaseinu v jogurtu vs. mléko - mléčné bílkoviny, která často vyvolává alerg. reakci - každopádně jde o to, že jogruty děti lehce stráví, mléko, tvaroh nikoliv. Taky je prý i dobré sledovat kysané výrobky z hlediska obsahu škrobu - mnoho kysaných smetan i jogurtů v sobě škrob obsahuje - těm je lepší se vyhnout...

k.ate
8. led 2011

@katule01 a zkusilas mu ten bílej jogurt dát? 😉 My dáváme malýmu bílý jogurty od začátku a neměl s tím problém. Manželova mamka se divila, že "jí by to děti nikdy nejedly", ale ona to právě ani nezkusila dát a cpala dětem hned pribiňáčky a slazený věci, tak se ani nedivím, ale náš malej bílý jogurty miluje, takže bych hodila stranou přesudky a zkusila... 😉

Jinak dobrou mámu a podobný "jogurty" (schválně v uvozovkách, protože to jogurt není - proč se asi jmenuje jen "Dobrá máma"? 🙂 ) nekupujem s manželem ani pro sebe, protože když kupujem jogurt, chcem jíst jogurt a ne tunu škrobů a zhušťovadel 🙂

radka.m.
8. led 2011

blandik-v jogurtu právě cukr-laktoza není,protože během toho kvašení ji bakterie přeměnují na kys.mléčnou 😉

katule01
autor
8. led 2011

@k.ate no už jsme mu ho právě zkoušeli dávat, ale tak to zkusíme znovu... a třeba s nějakým ovocem nebo přesnídávkou...

katule01
autor
8. led 2011

@radka.m. no vidíš to by bylo asi super... a Ty máš nějaký dobrý receptík? Poslala bys kdyžtak prosím? 😉

romana29
8. led 2011

Určitě začít bílou aktivií se lžičkou přesnídávky - tak jsme to dělali my - Danovi to moc šmakovalo. Pak jsme plynule přešly na ochucené Aktivie 🙂

radka.m.
10. led 2011

ahoj katule-tak jsem nějak zapomněla,tak ti až ted napíšu ten recept,já dělám jogurty z 1litru mléka-to čerstvé v lahvi,většinou je polotučné,to tučné není nějak k sehnání,zahřeješ ho na 50stupnů a vmícháš do toho obyč.bílý jogurt,musí to být ten bifi jogurt,nám se nejvíce osvědčila hollandie,nebo chocenský,do jemna ho vmícháš do toho teplého mléka,naliješ do skleniček,uzavřeš a já ho ted v zimě dávám ty skleničky doma na topení,potřebuje to teplo,nechám to tam celou noc,pak ty skleničky nechám vychladnout a šup s nima do ledničky,jsou teda řidší,ale poikud máte rádi hustší,tak do toho mléka se dá k jogurtu přimíchat ještě lžice sušeného mléka,ale my máme radši ty řídké,jinak pokud by jsi chtěla sladší jogurty,tak stačí přimíchat vanilkový cukr,než to budeš dávat do skleniček,můžeš i ovoce,když budeš chtít ovocný,tak pak dej vědět,kdyby jsije zkoušela 😉

andy80
10. led 2011

@radka.m. Taky děláme stejně jako ty, akorát, že kupuju mléko v automatu, to je snad plnotučné a je fakt, že doma dělané jogurty jsou nej. Já tam potom dětem vmíchám buď čerstvé ovoce, marmeládu a občas teda i granko 😔 .

vendulka
10. led 2011

já jsem dovala nejdříve bílé jogurty holandie, pak v tom roce jsem začala kupovat ovocno holandie a tak cca od 15 měsíců kupuji jakýkoliv ovocný jogurt i ty levné, pudingy,lipánky (ten jsem dala i v 8m).Bilé teď u nás moc nejedou,ale nějak mi to nevadí, já to taky nikdy nejedla a MM taky ne 😝 😀

radka.m.
10. led 2011

andy80-taky bych koupila z autometu,ale u nás ještě žádný není 😀 jinak co vím,tak holky ho dělají třeba i z krabicového,prý to ničemu nevadí,akorát podle mě tam bude zase více konzervantů,protože má daleko větší trvanlivost,ale jinak ty domácí se fakt nedají srovnávat s kupovanýma,taky do toho dávám ovoce,nebo marmeládu,ale chutnají i jenom bílé 😉

k.ate
10. led 2011

@radka.m. rozdíl mezi čerstvým a trvanlivým je v tom, jak probíhá ta pasterizace, konzervanty tam nejsou (musely by být uvedený ve složení 😉 )

zarzuela
10. led 2011

@katule01 Ahojky, ovocný jogurt ještě nedávej, s tím bych začala asi až po roce. A Dobrá máma vůbec - takovýmhle jogurtům se říká "takyjogurty" ale defacto s jogurtem nemají nic společného - živé kultury atd.
Já teda taky dávám bílou nesladkou activii i když ta se taky zařazuje mezi takyjogurty- je to samá želatina na zahuštění. Ale nejlepší pro dětičky jsou pravé jogurty - jako Holandia, Choceňský . Pokud se ti zdají bílé jogurty kyselé - já to dělám tak že mu do něj někdy nadrtím sušenku sunarku, nebo přidám 3 lžičky nějaké ovocné přesnídávky, nebo kousek banánku a baští to s chutí a sní i čistě bílý.
Moje tchyně dělá obalový design pro mlékárny, tak má docela přehled jaký jogurty jsou kvalití a jaké ne, a právě Choceň mi doporučovala jako nej. A pak pro starší dětičky Bobik Probio.

mkr
10. led 2011

malá skoro do 2 let jedla neochucenou bílou activii, z holandie jí natahovalo byla na ni moc hustá, pokud to dítě nepozná sladký jogurt nebude ho vyžadovat, podle mě je to zbytečné dávat dětem do roka ochucené jogurty, to cukr k cukru a pak se maminky diví, že jejich děti mají i 10 kg v 10 m, puding bych nedala holce ani teď ve 3 letech ten kupovaný se šlehačkou