Od kdy dítěti dáváte krupičnou kaši?

cosy
14. bře 2013

Mám osmiměsíční holčičku a přemýšlím, že bych jí začala vařit klasickou kaši jako vařívaly naše babičky. Do jejího mléčka bych jí dala uvařit třeba dvě lžíce krupice. Podle hustoty. Jaké máte zkušenosti a není to brzo?

hojda
14. bře 2013

Jen tím varem v tom mlíčku zničíš probiotika ☹ . Vím, že tu maminky dělají klasickou do kravského mléka. Ono už se to těď tak přísně nebere (u mladšího syna bylo nemyslitelné, aby se kravské mléko třeba jen podíval 😀 ), teď se zase přišlo na to, že oddalování alergenů nemá mysl , ale za rok to bude zase vše úplně jinak.

ivuska027
14. bře 2013

krupicu z tvrdej psenice urcite nie skor ako od roka, ak to chces do umeleho mlieka, to sa nesmie prevarat, urcite je to skoro. Ja by som si kupila instatnu ryzovu alebo teda psenicnu kasu, na trhu ich je kopec a trosku s krupicou este pockala. Ale zase urcite tu bude kopa mamiciek, co napisu, ze jasneeeeee, daaaaj, mozeees, ale je to tvoje rozhodnutie. Do roka sa dietatu nastavuje travenie, imunita, zvyka na alergeny. Je len na tebe, ci sa budes ponahlat, alebo uz tie 3-4 mes pockas s cistym svedomim 😉

ev.ka
14. bře 2013

Tak ja mam vyzkoušený poměr 1:8-10 krupice:mléku... to znamená že na 130 ml vody používám tak 13-17 g krupičky...
Uvařim krupičku pouze ve vodě, po vychladnutí domíchám "sunar" a přidám ovoce - např rozmačkaný banán...začínala jsem myslím v 10m

lucinka_jirackova
14. bře 2013

já dělám krupičku bez vaření, prodávají jí v Bille u Sunárků 🙂 dělala jsem od 8.měsíců 🙂 a měla úspěch 🙂

kammka
14. bře 2013

v tomhle věku už klidně, jen dej tu krupici namočit do kojenecké vody pár hodin předem, pak ji v tom uvař a pak nařeď připraveným umělkem.. jak píše ev.ka ..teď je už trend neoddalovat alergeny, ale to kravské mléko má nebezpečně vysoký obsah bílkovin, to jde na ledviny. ty instantní kaše, jak se dají koupit v lékárnách, třeba můj syn vůbec nechce, sní dvě lžičky a nazdar, pak si akorát nadávám, že jsem vylila sunar, kterej by si dal, do kaše..a tu jsem vylila prasatům a dělám sunar znova..

missymici
14. bře 2013

Nam mudra rekla klidne od 6 mes....ale nejdříve jen malinko a pak postupne pridavat... Zacit třeba pridavat do zelenin.polevky na zhuštení,..nebo do pokrmu,... a pak udelat krupicku. Taky se na ni chystam....

abecedka
15. bře 2013

Já vařívala už po půl roce, vařím pořád. Z vloček, z jáhel, pohankové krupice ale nejčtěji z obyčejné krupice 😉 😵

lenaj
16. bře 2013

Já dávám asi od 1 roku krupičku z obyčejného kravského mléka a v pohodě, moc chutná. Ty instantní měla malá problém sníst už od začátku! Většinou jsme je vyhazovali a tak jsou drahé. Je fakt že jsme jich vyzkoušeli hodně a ani mě nechutnaly. Jinak kravské mléko dávám sem tam, ne pravidelně, pít už od toho roku. Vím že jsou na to názory různé. Ale myslím si, že dnes se dost věcí přehání a když vidím, jak malé šmakuje, nemám pocit že bych jí nějak škodila. Nemá z toho průjmy ani bolesti bříška.