Od kdy je možné zařadit do jídelníčku dítěte cereálie?

avomut
15. únor 2012

Od jakého věku je možné zařadit do jídelníčku batolete cereálie (Nesqiuk čok. kuličky, Cheerios medové kroužky, skořicové Cini Minis, lupínky atd.) ?
Chtěla bych to už dávat své 18-ti měs. dceři spolu s mlékem nebo jogurtem, ale ještě se bojím, aby to náhodou nevdechla!
Od kolika měsíců jste dávaly vy ?
Díky Eva

mamkamarketa
15. únor 2012

@avomut no tak treba cini minies bych nedala jsou plny cukru 🙄 co ja vim,tak tedka hami zacalo delat cerealie snad od roku veku,ale urcite se podivala na obsah cukru a pod. ono nejsou cerealie jako ceralie.

kammka
15. únor 2012

@avomut já cereálie neuznávám vůbec... ty tzv. "dětské" jsou plné cukru i tuku, musli je zase pro děti nevhodné, do tří let věku dítěti stačí naprosté minimum vlákniny, celozrné výrobky se nedoporučují vůbec.. navíc nevidím ani další důvod je jíst...podle mně nenní nic špatného na rohlíku nebo chlebíku namazaném kvalitní domácí marmeládou, nebo pomazánkou...byla jsem v Anglii před lety jako au-pair, děcka si nasypaly do misky kuličky, zalily mlékem, snědly dvě lžíce a nazdar, končilo to v drtiči na odpadky.já v tom opravdu nevidím žádný zázrak....zbytečně vyhozené peníze.. ☹

apollo11
15. únor 2012

@avomut Nevidím problém, nebezpečí vdechnutí je podle mě menší než u jiných věcí, protože lupínky apod. lepí, rozmočí se, v jogurtu tuplem 😉 Spíš bych taky ale hleděla na složení, tyhle zrovna moc cereálií (obilnin) neobsahují, zato hodně cukru, nic jim to nedá, ale jako chuťovku - proč ne. Obyč corn flakes jsou dobré, naše je má moc ráda - akorát je vždy co vysávat 😉

kalo
15. únor 2012

@avomut Ty jmenované bych nedala....ne kvůli vdechnutí, ale složení...
Jinak k otázce 🙂 Vdechnout může i kus rohlíku, že.....toho bych se nebála. Nech jí to trošku rozmočit..

hasky24
15. únor 2012

Já nedávám nechutnají mu 😉 😉

llluckaaa
15. únor 2012

Nic podobného dětem nedávám, ne kvůli vdechnutí, ale protože mi to nepřijde zdravé. Když chceš dávat ke snídani cereálie, tak můžeš převařit ovesné vločky a smíchat je s jogurtem a banánem, to se snídá u nás 😉

lenka5731
15. únor 2012

když už, tak bych dávala obyčejné corn flakes

ty sladké dostává dcera občas až od 3 let - místo sladkosti.

avomut
autor
15. únor 2012

@mamkamarketa díky

@kammka Syn, kterému budou 4 roky, tyto cereálie má moc rád, snídá je skoro denně, občas mu to zaměním právě za to namazané pečivo. Ale dcerce, které bude 1 a půl, jsem právě chtěla to dennodenní namazání pečiva ke snídani naopak proložit nějakými těmi cereáliemi, aby měla taky změnu! Od malička jsem oba krmila smetanovými jogurty, které dnes už nemusí, už jsou z nich přejogurtované. Jsem docela zaskočená, že ty maminky, které dosud přispěly svým komentem, svým dětem takovéto cereálie nedávají (proč je tedy vyrábějí, když jsou pro děti nevhodné a tak nezdravé?!)

@apollo11 díky

@kalo to je fakt 😉, díky za příspěvek

@hasky24 Synovi právě moc chutnají, všechny, co jsem vypsala, mu střídám a dnes jsem poprvé právě zkusila dát dceři medové kroužky v mléce a snědla celou mističku (čím to asi bude ? 😉 ... "nezdravými tuky a cukry") hmmm 😒

@llluckaaa díky za tip, zkusím to, ale jak jsem psala výše, o jogurty už mi moc nestojí, nesmí je mít často ... jinak jsem se ještě chtěla zeptat na ty ovesné vločky ... musí se převařovat nebo se můžou dát rovnou z pytlíčku do jogurtu ?

@lenka5731 jj, obyč cornflakes taky baštíme 😉 ... díky za příspěvek

kammka
15. únor 2012

@avomut vyrábějí je proto, že to většině dětem chutná právě kvůli sladké chuti.. ale já jsem teda přesvědčená, že na těch dětských nic zdravého není... osobně dám dceři radši rohlík s džemem od babičky nebo domácí buchtu s mákem nebo tvarohem...

mamkamarketa
15. únor 2012

mrkni na Dtest. testovali detske cerealie a byl to totalni propadak,co se zivin tyce.

tak zkus musli. v DM prodavaji detske drcene

mamkamarketa
15. únor 2012

syn teda snida bud jogurt nebo musli s presnidavkou.
cely je to klamava reklama. reknou,ze to je zdrave a ma to kvalitni obiloviny a lidi si mysli,ze kdyz to diteti nekoupi,ze bude neco chybet. to samy jako dobra mama, s jogurtem to nic spolecneho nema...ale podle te reklamy to vyzni,ze kdyz to nekoupim budu spatna mama

apollo11
15. únor 2012

@mamkamarketa Moje tchýně nedávno přišla s myšlenkou, že by mohla malá snídat pečivo s nutellou 😅 v reklamě říkali, že je to pro děti zdravé a je v tom plno mléka (sic!) Smutné na tom je, že je to bývalá doktorka - a s podobnými nápady přichází v jednom kuse. Kam se moje "pravda" hrabe na tu reklamní 😠

To jen mimo diskuzi, lupínků se to netýká, ale obecně se co se týče dětí reklamou zásadně neřídím.

naty
15. únor 2012

@avomut proč je prodávají? 😀 aby vydělali...děti sou jim ukradený 😉 Je to plný cukru, když se jen podíváš na složení, tak musíš valit oči, navíc jak zmiňovala @mamkamarketa Dtest - otřesný výsledky...tyhle "cereálie" bych s dovolením při jakýmsi zdravým způsobu života nejedla ani já, natož děti...maximálně občas ty kukuřičný lupínky...
To, že v reklamě tvrdí, jak je to úžasný, neznamená, že je... 😉 Asi jako Kubíci...cukr, cukr, cukr...protože dětem samozřejmě chutná a maminka jim ráda koupí "zdravou svačinku" plnou vitamínů... 😀

mamkamarketa
15. únor 2012

@apollo11 🙄 reklama noooo vzdyt je nutella plna mleka ne? 🙄

brusinka.pusinka
15. únor 2012

my dáváme musli děláme doma v troubě 😀 cereálie krade bráškovi ten to mlsá😀

kammka
15. únor 2012

@mamkamarketa jo to se mně dneska malá ptala,proč se ten jogurt jmenuje dobrá máma... 😀 😀 😀 ... naštěstí si to často nechá vysvětlit...i reklamu na nutelu jsem jí přeložila... 😎 ..horší je to s babičkou, vždy doveze zásobu kinder řezů a kubíků.tak se snažím jí to aspoň dávkovat a přiznám se, že jí občas nějakej sežeru 😀 ale že by mi to nějak chutnalo..spíš nezvladatelná chuť na sladké, kterou mám ovšem málokdy..občas k nám chodí holčina na koně, její táta je Němec, nosí Fany taky tyhle věci, ale ta chuť je teda u těch německých daleko míň chemická

@naty nedávno jsem koukala na spektru na JImovu továrnu na jídlo... dělal si podomácku lupínky.. když to popisoval, tak to komentoval , že vlastně když se ze zrna odstraní slupka a klíček, už tam skoro nic hodnotného nezůstane.. v podstatě jen uhlohydrát

apollo11
15. únor 2012

@mamkamarketa Malá prostě jí málo mléčných výrobků, tak mi chce "pomoct" tím, že jí cpe kinder čokoládou 😠 přitom to malina ani nechce. Už jsme měly kvůli tomu konflikt, protože to asi po patnáctém upozornění nerespektovala ☹ A ta špatná máma jsem já 😎 co už.

naty
15. únor 2012

@kammka to jo, ale z těch výše nabízených mi to přijde jako nejmenší zlo...

luthien.k
15. únor 2012

@avomut, taková pravidelná konzumace cukru ve "zdravých" cereáliích má za následek:
- zvýšené riziko obezity
- zvýšené riziko cukrovky
- zvýšené riziko zubního kazu
- spotřebovávání vitamínů (hlavně sk. B) a minerálů (hořčík, chrom, zinek...) a vlákninu pro jeho trávení
- růst patogenních bakterií v trávicím traktu (zejména Candica albicans)
- závislost na něm!!!

Takže opravdu, než budeš slepě věřit reklamám, zkus si najít něco o skutečně zdravé výživě, ne té, která je nám z komerčních důvodů podsouvána. Cukr je bílý jed, u mě v domácnosti nemá co dělat. Daleko větší riziko, než se Ti dítě udusí, je to, že bude mít v budoucnou zdravotní problémy kvůli tomu, že jí cukr.

avomut
autor
15. únor 2012

@mamkamarketa Ráda bych si to přečetla, ale přístup k výsledkům testů je placený 😠

llluckaaa
15. únor 2012

@avomut Staršímu dítěti a nám je nepřevařuji, ale ročnímu prckovi raději jo, je to přeci jen stravitelnější úprava, navíc do sebe takto nasávají tak víc vody a jsou měkčí (já používám jemné vločky od Emca). Jo a taky to sladím domácím 😖 medem, ale pouze starším konzumentům 😉
Ta otázka, proč se to prodává, když je to tak nezdravé, ta mě vážně pobavila. No přece proto, že to lidé kupují, dětem to chutná a výrobce na tom vydělává prachy 😀

Já taky občas bojuji s rodiči, kteří dětem rádi podstrčí něco rádobyzdravého, protože to říkali v reklamě. Už jsme se dohadovali kvůli kiri, kinder pinguin, kostíkům, bobíkům, brumíkům atd. atd.

lauri
15. únor 2012

@avomut moj maly dostava müsli s hrozienkami a mliekom, prip. pomlete vlocky, vtedy je to kasovitej konzistencie. Je to bez cukru, sladim cerstvym alebo susenym ovocim.

Lupienky, gulicky a cini-minis NE. Najlepsie urobis, ked take vobec nekupis ani pre seba, potom ta to nebude lakat dat prckovi 🙂

helcenka
16. únor 2012

@avomut - já občas synovi dávám lupínky kukuřičné bez příchuti, přidám mu tam lžičku medu, rozinky, sušené meruňky nebo švestky, někdy dáváme s mlékem, někdy s jogurtem. Ale má je jen třikrát čtyřikrát do měsíce. Jiné nekupujeme.

mkr
16. únor 2012

popravdě by mě ani nenapadlo to dát takhle malému dítěti, ty reklamy by měli zakázat, protože babičky mi tvrdí jak kinder čokoláda, mléčný řez, kostíci a jiné takové věci jsou zdravé a já jsem špatné matka, protože je malé nechci dopřát :(

llluckaaa
18. únor 2012

@avomut Ahoj, dnes jsem náhodou narazila na test cereálií, tak se můžeš podívat, jak dopadly v hodnocení. http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/test-detsk...