• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kdy může dítě rybu a jakou?

4. června 2012 
Zatim jsme zkouseli jen pstruha a malej se po rybe muze utlouct, tak bych rada zkusila i neco vic. Diky
3. čer 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jíme pangania nejsou tam kosti nachystam to bud n kmině,zapečené s vajíčkem nebo obalene jako řízek :slight_smile: a jinak makrelu miluje... a nebo v konzerve jakykoliv rybky... to je u nas pořád!sardinky... v tomate i v oleji... a super je filet ze sleďů v tomatě .. .-) 2 letý dítě už může ryby v pohodě :slight_smile:
3. čer 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych byla pro lososa upečeného v troubě. A nebo rybičkovou pomazánku, za sebe preferuju ze sardinek ve vlastní šťávě. Od dvou let v pohodě klidně několikrát týdně, já zkouším dávat Kačce občas od jednoho roku.
3. čer 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak já malýmu dávám losos nebo tuňak, tuňákové pomazánky, mel i makrelu a kapra..samo že dávám bacha na kosti.Pangasia jsem dříve taky dávala, ale jelikož jsem si již nekolikrát přečetla o pofidernim chovu techto ryb, tak se mu vyhýbám.
3. čer 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, snazim se dceri davat od roku hlavne kvalitni ryby. Zadne pangasiuse!! Staci se informovat na netu co je to za "rybu". Rybu z konzervy bych ji take nedala .Tot muj nazor. Davam nejcasteji divokeho lososa nebo potom cerstve. Radeji kvalitni mene, nez jakekoliv casto. :wink:
3. čer 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja davam Pangase, kdyz uz verite nejakym pofidernim recem o chovu pangasu, doporucuju stranku www.hoax.cz :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Naše děti mají rybu na jídelníčku 1-2x týdně a to už od necelého roku. Ryb je na trhu strašnááá spousta. Prostě sáhnout po jakékoliv jen jim to masíčko pořádně obrat protože v některých je více kůstek. Zrovna dnes měli kluci rybku red fish - výborná! Milují tuňáka a lososa, pak klasika - kapr, pstruh, treska, amur....i candáta už malej ochutnal. Pangasiuse taky, ale toho nemáme moc často i když je moc dobrý. Ono se toho zase moc přehání jak každej na něho nadává, že je to fuj ryba. Nejlepší úprava jakékoliv ryby je u nás na másle, kmínu a s citronem :slight_smile:
3. čer 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
za mne losos, treska a makrela. Pangasius je umela hmota...
3. čer 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dávám rybu od roka, zatím jen lososa.
3. čer 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás jí holky ryby zhruba od roka (sladkovodní). Mořské jsem zařazovala až později, kolem necelých 2 let. Nejraději ale mají kapra - spíš to přičítám tomu, že je dostáváme opravdu čerstvě vylovené, neleží nikde několik dní a na té chuti je to znát. Mají rády samozřejmě i lososa, tresku a pstruhy a takové ty malé čudly vylovené z řeky (ty ale moc nedávám, špatně se v nich hledají kosti).
Pangase nekupujeme vůbec - nikomu nám nechutná.
Co se týče úprav, preferuju "pánvičku" a dušení v zelenině (cibule, česnek, paprika, rajče a provensálské koření) Je to jednoduché a mnohem rychlejší než v troubě. :wink:
3. čer 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na deseti měsíční kontrole mi sestřička řekla, že můžeme už bílou rybu. V 9 měsících jsme zkusili skleničku z DM, ale zrovna tahle s rybou nebyla moc dobrá. Také už ochutnal lososa a chutnal mu, ale dávat ho zatím nebudu. Minulý týden jsme měli halibuta, ten byl moc dobrý. Mořský ďas je výborné maso a nemá kosti.
3. čer 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dávala jsem od roka všechny ryby co jíme i my - losos, tuňák, treska, pangas, pstruh, na vánoce kapr....
4. čer 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja bych volila treba lososa a pak spis sladkovodni. ale chapu tam je problem s kostma.
rybam typu pangas a talapie a pod. bych se obloukem vyhla. co muze byt v rybe z velkochovu v cine nebo vietnamu dobreho? a taky pozor na polske lososy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja zacala az tak v 15ti m.
4. čer 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek