Od kdy může dítě rybu a jakou?

oli26
3. čer 2012

Zatim jsme zkouseli jen pstruha a malej se po rybe muze utlouct, tak bych rada zkusila i neco vic. Diky

denousek
3. čer 2012

my jíme pangania nejsou tam kosti nachystam to bud n kmině,zapečené s vajíčkem nebo obalene jako řízek 🙂 a jinak makrelu miluje... a nebo v konzerve jakykoliv rybky... to je u nas pořád!sardinky... v tomate i v oleji... a super je filet ze sleďů v tomatě .. .-) 2 letý dítě už může ryby v pohodě 🙂

llluckaaa
3. čer 2012

Já bych byla pro lososa upečeného v troubě. A nebo rybičkovou pomazánku, za sebe preferuju ze sardinek ve vlastní šťávě. Od dvou let v pohodě klidně několikrát týdně, já zkouším dávat Kačce občas od jednoho roku.

evulinkab
3. čer 2012

Tak já malýmu dávám losos nebo tuňak, tuňákové pomazánky, mel i makrelu a kapra..samo že dávám bacha na kosti.Pangasia jsem dříve taky dávala, ale jelikož jsem si již nekolikrát přečetla o pofidernim chovu techto ryb, tak se mu vyhýbám.

alexxa
3. čer 2012

Ahoj, snazim se dceri davat od roku hlavne kvalitni ryby. Zadne pangasiuse!! Staci se informovat na netu co je to za "rybu". Rybu z konzervy bych ji take nedala .Tot muj nazor. Davam nejcasteji divokeho lososa nebo potom cerstve. Radeji kvalitni mene, nez jakekoliv casto. 😉

camelinka
3. čer 2012

ja davam Pangase, kdyz uz verite nejakym pofidernim recem o chovu pangasu, doporucuju stranku www.hoax.cz 😎 😎 😎 😀 😀 😀

sarkaa
3. čer 2012

Naše děti mají rybu na jídelníčku 1-2x týdně a to už od necelého roku. Ryb je na trhu strašnááá spousta. Prostě sáhnout po jakékoliv jen jim to masíčko pořádně obrat protože v některých je více kůstek. Zrovna dnes měli kluci rybku red fish - výborná! Milují tuňáka a lososa, pak klasika - kapr, pstruh, treska, amur....i candáta už malej ochutnal. Pangasiuse taky, ale toho nemáme moc často i když je moc dobrý. Ono se toho zase moc přehání jak každej na něho nadává, že je to fuj ryba. Nejlepší úprava jakékoliv ryby je u nás na másle, kmínu a s citronem 🙂

losice
3. čer 2012

za mne losos, treska a makrela. Pangasius je umela hmota...

ankava
3. čer 2012

já dávám rybu od roka, zatím jen lososa.

tymothy
3. čer 2012

U nás jí holky ryby zhruba od roka (sladkovodní). Mořské jsem zařazovala až později, kolem necelých 2 let. Nejraději ale mají kapra - spíš to přičítám tomu, že je dostáváme opravdu čerstvě vylovené, neleží nikde několik dní a na té chuti je to znát. Mají rády samozřejmě i lososa, tresku a pstruhy a takové ty malé čudly vylovené z řeky (ty ale moc nedávám, špatně se v nich hledají kosti).
Pangase nekupujeme vůbec - nikomu nám nechutná.
Co se týče úprav, preferuju "pánvičku" a dušení v zelenině (cibule, česnek, paprika, rajče a provensálské koření) Je to jednoduché a mnohem rychlejší než v troubě. 😉

xvitk101
3. čer 2012

Na deseti měsíční kontrole mi sestřička řekla, že můžeme už bílou rybu. V 9 měsících jsme zkusili skleničku z DM, ale zrovna tahle s rybou nebyla moc dobrá. Také už ochutnal lososa a chutnal mu, ale dávat ho zatím nebudu. Minulý týden jsme měli halibuta, ten byl moc dobrý. Mořský ďas je výborné maso a nemá kosti.

coxa
4. čer 2012

Dávala jsem od roka všechny ryby co jíme i my - losos, tuňák, treska, pangas, pstruh, na vánoce kapr....

mamkamarketa
4. čer 2012

tak ja bych volila treba lososa a pak spis sladkovodni. ale chapu tam je problem s kostma.
rybam typu pangas a talapie a pod. bych se obloukem vyhla. co muze byt v rybe z velkochovu v cine nebo vietnamu dobreho? a taky pozor na polske lososy 😝
ja zacala az tak v 15ti m.