Od kdy může mimi knedlík?

jaroslavanohelova
9. črc 2013

Syn mel rok a uz nevim co mu mam varit jako prilohu k zelenine a masu tak me napadl knedlik asi radej doma uvareny

evcounek
9. črc 2013

no mě v 10měsících dr. říkala, abych začala učit jíst vše a v roce aby jedl to co my (jen míň slané a kořeněné) a knedlík má Luky nejraději pak brambory a na posledním místě je rýže a těstoviny (když není zbytí)

babka
9. črc 2013

Tak v domácím knedlíku není nic, co by roční dítě nemohlo. Mrně ho ale nejdřív moc nechtělo, teprve teď mu přišlo na chuť 🙂

fiallinka
9. črc 2013

Od té doby, kdy rohlík 🙂, je to to samé. Náš syn ochutnal poprvé v 10m a chutnalo mu i se svíčkovou 🙂

wanda11
9. črc 2013

ahoj, no já jsem začala malé dávat knedlík po prvním roce. ale jen výjimečně. je spousta jiných příloh, které se dají dávat - pohanka, jáhly, bulgur, brambory, těstoviny, kuskus 🙂

ikarkulka
9. črc 2013

Dala bych ho co nejpozději - naopak si myslím, že v něm není nic, co by roční dítě potřebovalo. Ani dospělý z něj nemá žádný prospěch - jen mouka (nejčastěji bílá), sůl, droždí atd.
Nevím, co dáváš za přílohy, ale možností je spousta - rýže, tarhoňa, bulgur, kuskus, pohanka, jáhly, polenta, krupky, zelenina, brambory, luštěniny, quinoa....

blondynka400
9. črc 2013

Taky si myslím,že v domácím knedlíku není nic, co by dítě nemohlo (i mladší než rok). Zase na druhou stranu ale existují určitě vhodnější přílohy. Když už, tak třeba ze špaldové mouky, bramborový a ne moc často...

klariska16
9. črc 2013

My jsme jedli normálně kupovaný,cca ve 14 měsících a nikdy se mu z něho nic nestalo (kdo by se dělal s domácím knedlíkem 🙂

karotky
9. črc 2013

Já jako kuchařka nemám moc fantazii,takže jako přílohy střídám rýži(ke pečenému kuřeti,k omáčce),brambory(k pečenému vepřovému nebo rybímu masu)a těstoviny(špagety+omáčka z ml. masa,k omáčce z masa nebo jako fleky zapečené s masem).Je spousta kombinací se zeleninou a masem,takže nám to vystačuje.Co se týče knedlíků-naši kluci je moc nemusí,ikdyž dělám domácí.Je to takový tlamolep,kterým jsou schopni se nakonec udávit 😒 Takže je dělá jen,když vím,že se oběd sní v jeden den a nezbyde nic do druhého dne. 😉
Pod pojmem,že v roce může jíst dítě "VŠE" je myšleno,že už nemusí být krmeno mixovanou nebo šťouchanou stravou.Ale neznamená to,že automaticky může jíst vše,co jedí dospělí-jako kořeněná a těžce stravitelná jídla 🙂

ange_de_la_morte
9. črc 2013

Osobně si myslím že knedlík dítě nepotřebuje - není w něm nic nutričně pozitiwního, ani my knedlík nejíme, takže ani náš syn nebude, předpokládám tedy že ho poprwě ochutná tak we školce 🙂 Příloh je nepřeberné množstwí - brambor na tisíc způsobů, rýže, těstowiny, jáhly, pohanka, cizrna, čočka a další luštěniny, ...

llluckaaa
9. črc 2013

Já nevidím důvod, proč by roční dítě nemohlo domácí knedlík. Na druhou stranu ale taky nevidím v knedlíku nějaký nutriční zázrak. Občas na zpestření stravy bych mu ho od roku klidně dala, třeba se svíčkovou 😉

kocicinka
9. črc 2013

Když jsou ale jídla, ke kterým se knedlík vyloženě hodí, jako třeba svíčková, kachna se zelím....to by s čočkou asi nebylo ono. Dala bych mu jej, ale spíš jen výjimečně, ne běžně. Můj roční syn ho ještě neměl, neumím ho, ale starší si na nich u babičky pochutnává 🙂
Kupovaný bych dětem nedala, ani jednomu, ani sobě.

zamilovanadonej
9. črc 2013

Já mám za to, že cca od roka může dítě víceméně vše (rozumně), jen nesolené a nekořeněné....

snehulik
10. črc 2013

Já jsem dávala knedlík po prvním roce, dobře se mu jí a polyká, má ho nejradši....pak má rád těstoviny a občas rýži.....s hrachem a čočkou a spol. mně neslušně poslal do p....když to vyplivuje všude a radši nejí....na knedlíku nevidím nic špatnýho. Radši mu dám knedlík, kterej sní, než aby byl hlady, ale to pochopí jen maminky velkých nimrů a nejedlíků.

tvarohacek
10. črc 2013

knedlíky nevařím ani pro nás dospělé, nicméně není na něm nic, co by ročnímu dítěti uškodilo.

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz