Od kdy příkrmovat dítě částečně kojené, částečně na UM?

janinininka
18. čer 2008

Holky poraďte, máme 3 a půl měsíční holčičku, je částečně kojená a částečně má Bebu, od kdy jsou vhodné přkrmy od 4. měsíce, nebo od 6, máte některá zkušenost, a co se tak nejdříve dává a v jakém množství? Děkuju za rady!!

pipisek
18. čer 2008

ahoj
já to pytlíkovala taky, malá byla první měsíc dokrmovaná Nutrilonem na noc, pak jsem asi 2 měs. jenom kojila a pak zase dokrm v poledne a na noc. Takže jsem do dohodě s dr. začala dávat mrkvičku od ukončeného 5. měsíce...myslím, že je to zlatá střední cesta. a množství? první den tak 3 lžičky, druhý asi 5 atd. a vždycky dokojit nebo nakrmit UM. jenom zeleninku jak samostatný chod asi tak po 14 dnech.

janinininka
autor
18. čer 2008

Díky za radu!! a tu mrkev uvařit a propasírovat stačí, nebo koupit hotovku, že? já se zeptám v červenci dr, ptám se abych věděla dopředu. my máme Bebu tak 2-3x denně, ale malá se začla budit zase v noci, tak právě nevím, zda nemá hlad, tak budu muset asi i v noci vařit mlíčko..

pipisek
18. čer 2008

uvařit v koj. vodě a propasírovat nebo rozmixovat, kápni do ní kapičku kvalitního olivového oleje kvůli vitamínům. já ale prvně koupila "první lžičku" asi od Hami

manka76
18. čer 2008

ahoj janinininka, ja som malu 4 mesiace len kojila a dokrmovala som ju Bebou ale len na noc .Prikrmy sme zacali davat od ukonceneho 4mesiaca varenu mrkvicku alebo vareny zemiak rozmixovane ale len na obed aby ju to trocha zasytilo.Alebo som davala Hami ryzovo-mliecne kase. 🙂

emita
18. čer 2008

my sme na tom úplne rovnako. A tiež sa chystám prikrmovať od 5.mesiaca. Ale myslím že nejde tak o vek ale o to či im mliečko stačí. Ja by som s príkrmami kľudne ešte počkala, ale jemu MM vôbec nestačí (aj každú hodinu by jedol) a po bebe vydrží tak max. 2,5 hod. Zeleninku budeme mať zo záhradky tak snáď mu bude chutiť. 😉

brnda
18. čer 2008

Ahoj,ja u dcery taky částečně kojila a častečne davala UM a přikrmy jsem začala davat od ukončeneho 4 mesice,to mi doporučila doktorka .Začala jsem mrkvičkou,koupila jsem tu ve skleničce,pak jsem přidala brambor a potom i dalši.Ze začatku ti sni určite jen par lžiček ,tak dokrm normalne mličkem.Nam to trvalo asi mesic než snedla tolik zeleniny ,že byla najedená jenom zeleninou.A potom by ti mela snist asi 200g. 😉 .A potom v peti mesicich jsme začali davat i maso a ovoce 😉

janinininka
autor
18. čer 2008

Manka- ty rýžovo mléčné kaše ty se dávají asi na noc, že? a nejsou lepší kaše, kam se dává mlíčko, tyto už jsou s přídavkem mlíčka, tam nemusíš přidávat, je to tak? a ty kaše jsou bez lepku, prý je to ze začátku lepší, asi každá je jiná, že?
Kačenka je právě vyčůraná, ona kolikrát ode mě nechce, ale z lahvičky si vezme.. a vím, kolik sní, a jsem pak klidnější, ona je hodně plačtivá takže pak vím, jeslti má hlad, nebo chce spát..
Brnda- ten brambor stačí uvařit a taky propasírovat a předpokládám že jen jeden, holky, já se v tom vůbec nevyznám, to bude..takže jeden druh jen alespoň tak 4 dny, aby se vyloučili asi i případné alergie a pak přidat další druh. Četla jsem, že se může začít i kašičkou, tak co je lepší, každej říká něco jinýho, čert aby se v tom vyznal! a je lepší to dávat zpočátku asi jako oběd, ne? asi nejde dávat příkrm, do toho kojit, umělé mlíčko a ještě na noc kašička, to by asi bylo hodně, co?

sue
18. čer 2008

Ahojte 🙂
My sme asi 2/3 na Nutrilone a 1/3 kojení... a prvú nemliečnu ryžovú kašu sme papkali minulý piatok, takže mal 5 mesiacov a 5 dní... ale dnes som mu ju napríklad nedala, nakoľko sa mi v noci začal budiť čo nerobil ani ako novorodeniatko 😒 takže ešte počkám pár dní, asi je na to ešte nezrelý... no a vyskúšam nie kašu, ale mrkvičku alebo zemiak...

manka76
18. čer 2008

emita, ja som bola na tom asi tak isto ale nasa mala"nieze by jedla"ale ona jedla kazdu hodinu 😅.Bebu si mala nikdy neoblubila a teraz ju vobec nechce 😢

lalupa
18. čer 2008

my sme zacali okolo 4,5 mes mrkvickou doma robenou, ale viac chutila skora mrkev od hipp, cast som odlozila na dalsi den a ostatne ma mraz, potom zemiacik, ale ten nechutil, potom sme mali pauzu asi 2tt, lebo papali strasne malo kvoli horucavam, zacali sme opat a po celom kolecku mrkvicka, zemiak - ten opat nechutil a zacali obe grckat, sme dnes skusili cukinu - az kricali, tak im chutila, takze dostali naraz vela lyziciek,nielen ochutnavku
bananik proti pravidlam, ale hrozne chuti, ten pred vecernym mlieckom, ceresnicku sme im dali len olizat

vraj sa s tym netreba ponahlat, nemusi byt na to dieta pripravene, ono sa samo ohlasi,ze mu mliecko nestaci 😉

brnda
18. čer 2008

jasne ,brambor se taky uvaří a propasiruje,prvni přikrm mi davali misto poledniho mlička a když jsme za mesic nahradili mličko uplne zeleninou,přidali jsme taky ovoce,jabličko a banan k svačine, kaši na noc jsem davala až tak v sedmi mesicich,protože malej stačilo na noc mličko a spala celou noc ,ale jestli se ti mala často budi v noci mužeš kaši zkusit dřiv,nejdřiv jsem davala kaši ryžovou bez lepku ,postupne dalši,když začneš davat novy druh zeleniny nebo ovoce ,mela bys počkat,tak 4 dny jestli mala nebude mit alergii

brnda
18. čer 2008

A ze zeleniny mužeš zkusit i brokolici,hami ji ma ve skleničce

manka76
19. čer 2008

ahoj janinininka,vcera sa uz nedalo pisat blbla stranka MK 😖 ja som davala tie kase niekedy aj na obed ale az od 4 mesiaca takze si este chvilku pockajte 😉 vecer my ich nechcela papat ked bola unavena a ospala 😔 radsej mala mliecko odomna alebo flasu pri tom aj zaspavala 😔

berynka
19. čer 2008

Ahojky, my kombinovali MM i UM (Nutrilon) do půl roku a až pak nám dr. řekla, že máme začít s jiným příkrmem. Stejně tak to měla kamarádka, která od začátku dávala jen UM (právě Bebu).

zuka
19. čer 2008

Ahojte, my sme uplne na UM a zacali sme az po ukoncenom 6. mesiaci - lebo dobre prosperoval a v noci sa nebudi vobec. Ale poradim Vam, co sa zeleniny tyka. Nedoporucujem len zemiak, to nema velmi chut, takze najlepsia je na zaciatok mrkva a potom k nej pridavat zemiak, alebo brokolicu, alebo cukinu atd. Taktiez je fajn cervena repa, tiez je sladka, tu miesam zo zemiakom. A samozrejme, kvapka olivoveho oleja 😉

kacka79
19. čer 2008

Ahojda, my jsme byli sice kojený, ale na radu mudr hsme začali se zeleninkou a kaší už v ukončeném 5 měs, ale pokud mimi prospívá, začala bych určitě až v 6 měs, není kam spěchat..ale zase ne později, s tím máme v rodině špatné zkušenosti...

emita
20. čer 2008

kacka aké zlé skúsenosti?

pietra
20. čer 2008

my sme od narodenia kombinovali MM a UM a doktorka vravela, ze kym mliecko staci, netreba sa nikam ponahlat s prikrmami. My sme zacali az po ukoncenom 6.mesiaci zeleninkou

janinininka
autor
20. čer 2008

Holky díky, já uvidím, počkám, co mi řekne dr. a podle toho se zařídím a taky podle toho, jak bude Kačenka v noci spát, že? už bych se docela ráda taky vyspala. Ze začátku asi zkusím kupovat v lahvičce zeleninku a až zjsitím, co jí chutná, tak to¨budu dělat doma. a to se ohřívá? asi blbá otázka, že?normálně v kastrolu s vodou asi, ne?

janula2008
20. čer 2008

janininka holky mi už radily, že jí to můžu dát tak na 2x tu lahvičku zeleniny, ale víckrát prý radši ne. A taky bych to ohřála ve vodní lázni. Už se na to psychicky připravujem týden 😀 .

pietra
20. čer 2008

na kazdej kupovanej zeleninke je napisane, ako dlho to moze ostat v chlade. Ale nemalo by sa to viackrat ohrievat, radsej ohrejte menej a potom prihrejte, keby nestacilo

zuka
21. čer 2008

Kupovanu zeleninu vo flasticke mozete skladovat napr. v spajzke, kym nie je otvorena, nemusi byt chladena. Po otvoreni (ak ju mimi nezje celu 😉 ) vydrzi v chladnicke este 1 den (mozno 2 ?) a potom sa ohrieva ako mlieko (ja v ohrievacke), alebo vo vodnom kupeli, alebo v mikrovlnke...
Inak, doporucujem znacku Alnatura z DM. Malemu na zaciatku velmi chutila karotka a pastrnak (150 ml cca 15-16 Sk).

janula2008
21. čer 2008

Dekuji zuka, vyzkousime a dam vedet jak chutna nam 😉

pietra
21. čer 2008

myslela som po otvoreni skladovat v chlade. Niektore vyzivky maju napisane spotrebovat do 24hodin, niektore do 48hod, ale na vsetkch som citala, ze sa nemaju opakovane zohrievat a nedojedene mnozstvo znovu nepodavat

zuka
21. čer 2008

My sme na zaciatku spotrebovali 1 flasticku na 2 krat. Najprv sme vybrali zo spajze a zjedli polovicu, potom dali do chladnicky a na druhy den zvysok ohriali a zjedli. Zelenina bola uplne ok.

pietra
21. čer 2008

my sme taku flasticku mali aj na trikrat, kedze kika je nepapkac, ale vzdy som odobrala do misky (alebo do uz prazdnej flasticky) mnozstvo, ohriala a dala. Ked sa nahodou stalo, ze som videla, ze pekne papa a ohriate jej nebude stacit, len som dalsiu porciu strcila do vodneho kupela, take male mnozstva boli rychlo ohriate, hlavne ak to bola porcia zo spajzky a mala predtym izbovu teplotu

janinininka
autor
21. čer 2008

Holky já si myslím,že je to stejný jako s umělým mlíčkem, to se taky nemá ohřívat na 2x, má se dávat do ledničky, a může tam být cca 24 hodin..jsem na to taky zvědavá. na začátku července jdeme k pí. dr, tak se zeptám, ale asi nám to zatím nedoporučí přikrmovat, doufám, že jí to pak bude chutit!!
jinak u nás DM není, ale je dobrá značky HIPP, je hypoalergenní a BIO, ale je drahá!

emita
23. čer 2008

tak zmena. začneme až od 5,5 mes. (dnes sme boli na poradni). Vraj mu mám radšej dávať častejšie bebu, prípadne prejsť na bebu2. No to asi neprejdeme lebo máme doma ešte 3krabice 1-ky 😒 . No tak sa teda nebudem ponáhľať. Aj tak mu v tom teple menej chutí.

janinininka
autor
23. čer 2008

Tak jsem dneska koupila nemléčnou kaši banánovou, je bez lepku, takže by to mělo být dobrý a počkám do 4. měsíce, a jeslti nebude naše madam spát, tak jí zkusím. už mi hezky spala v noci, a teď se budí zase jako když byla maličká, tak nevím, jestli je to z hladu, nebo ze zvyku, ale je to děs, padám na hubu, kor když doma nespí a pořád lítáme po venku..

janula2008
23. čer 2008

Janininka soucítím s tebou, naše slečinka už spávala celé noce (cca od 19h do 5h. a pak si ještě schrupla do 8-9h)ale dnes už jsem k ní běžela 2x a jednou jí ještě nakojila, nešla utišit. Tak snad se to nestane pravidlem 😠 .Není to tím vedrem? 🙄