Používáme cookies. Více informací zde. OK

Od kdy vám dítě začala samo držet lahvičku (hrneček)?

anney
11. črc 2008

Ahoj holky,
malému už byl rok, ale nechce vůbec sám držet lahvičku s mlíkem nebo pitím.Koupila jsem mu nekapající hrneček s ouškama, zkouším mu ho dát , ukkazuju jak ho má naklonit, ale nic.Strašně se u toho čertí a jak ho pustím z ruky tak začne plakat .Nevím si rady, mám počkat až to sám nějak pochopí nebo ho nějak podpořit???? 😕 😨

jandalinka
11. črc 2008

já malou učím už teď,koupila jsem netekoucí hrneček s oušky a ráno jí dám ještě s flašky mléko,které sama držím,ale přes den ji čajík dávám do hrníčku s oušky a někdy si ho chytne a jinde protestuje a nechává se obsluhovat 😉
Anney:zkus ho v tom podporovat,já malé vždy chvíli pustím hrneček a když vidím,že neudrží,tak přichytnu,ale když má hlad,tak to si drží ouška "zuby nechty" 😀

ria80
11. črc 2008

Stejný problém,mamlá se lahve při pití ani nesnaží dotknout.Je to dost otravný,mohla by se napít kdy chce,takhle pije,když si vzpomenu.

anney
autor
11. črc 2008

Ria: Přesně tak, je to otravný.Stojí u stolu před hrnečkem a haleká a čeká až přiběhnu a dám mu napít.Přitom by si sám mohl hrneček vzít a v klidu se napít.
Ráno, když pije mlíčko, tak sosá jak duha, ale sám si hrnek nepodrží.Je to strašný, myslím, že to stále ještě nepochopil nebo tak něco.Budu ho v tom podporovat, ale je to jakoby vůbec nechtěl pochopit , co po něm chcu. 😕 😀 😀

ivulinda
11. črc 2008

já taky už pomalu malou učím si držet hrneček na čaj,a někdy drží a to hodně když má velikou žízen a někdy to pustí a musím držet já 🙂,ale zkoušíme pomalu a často 😉

anney to chce trpělivost a říkat mu,že si hrneček má držet sám a takové ty řeči a určitě mu to pak pujde samo. 🙂 držím palce

ria80
11. črc 2008

Nějak to nejde no.Malá pije teda z lahve.Vůbec málo pije,tak jsem ráda,že aspon tak.Při jídle je šikovná,snaží se jíst sama a daří se jí nabírat a trefovat do pusy,to jí jde.Ale s pitím je to horší.Když už si to někdy vezme,tak skloní hlavu a hryže dudlík.Ale že by si to měla otočit,to se mi nedaří jí vysvětlit.

ria80
11. črc 2008

Začala pít až v 10.měsíci,tak třeba je to ještě krátká doba,nevím.

Sem začni psát odpověď...

Odešli