Od kolika let dáváte dětem jako příkrm maso?

tymothy
7. lis 2009

Ahojky, zajímalo by mě, od kolika měsíců dáváte svým dítkám jako příkrm maso. Všude se píše, že to má být hned po zelenině (6-7 měsíc). Mě se do toho teda moc nechce - ne, že bych byla zapřísáhlá vegetariánka, ale připadá mi to fakt brzo. Klidně bych ho zařadila do jídelníčku až po roce věku.

leonik
8. lis 2009

ahojky, my jsme začali dávat zeleninový příkrm v 6.měsíci, který jsem dávala malýmu měsíc, pak jsme začali dávat maso. Takže od 7.měsíce. Dr.nám říkala, že máme dávat maso 6 krát týdně. Zdá se mně to dost 😒 Maso mu dávám obden 🙂

momin
8. lis 2009

Tak muj Danielek byl nekojeny takze sme zacli se zeleninkou uz po 4 mesicich. maso sem mu dala asi uz v 5mesicich. Mnohom vic mu pak chutnalo. 😉 Ted mu davam maso kazdy den. I kdyz nam doktorka rikala ze 1 tydne bych mu mela skusit pridavat misto masa zloutek. Ten mu ale vubec nechutnal tak nedavam.... 😎

berenika39
8. lis 2009

ahoj, začala jsem sice v sedmém měsíci, po zelenině, ale nedávala jsem denně, ani mě se to moc nezdá, prostě maso asi potřebují, železo, bílkoviny....ale prcek po něm špatně kajdil, prostě se mi zdálo, že má s trávením masa ještě potíže. Měl ho tak 2-3x týdně, tak je to i teď,my taky nemáme maso pořád.

rimmel
8. lis 2009

ja som s masom zacala v 7m. a nedavam denne ale tak vseliako...teraz napr sme masko nemali uz aj 5 dni :D

shaula
8. lis 2009

Tymothy - já začala v sedmi měsících. Ale třeba Fořt taky zastává názor dávat až po roce. Mě to přijde příliš extrémní, maso je dobrým zdrojem železa, které se z něj prý navíc vstřebává snadněji než z jiných zdrojů, takže podle mě je maso důležité. Nicméně když nebude úplně každý den, tak to zas asi tak vadit nebude, ale mělo by být minimálně několikrát týdně.

moda08
8. lis 2009

ahoj - tak my bohužel nedáváme maso žádné, pouze žloutek. Malej mi odmítá jíst příkrmy s masem. Už jsem vyzkoušela kuřecí, králičí,krůtí,hovězí, doma uvařený, koupený ve skleničce, prostě nic. Ptala jsem se dr.,jestli je to špatné a ten mi řekl, že pokud má dostatek mléčných výrobků, že by neměl být problém. Zrovna dnes mu zkouším upéct kuřecí stehno s kmínem na másle a my normálně ochucené, jestli to bude jíst, když uvidí, že to jíme i my. No nevím.

soanpe
8. lis 2009

zastávám názor,že jsme všežravci a tudíž maso dávám asi od 7.měs. ale ne denně. obden. zdrojem plnohodnotných živočišných bílkovin je maso,mléko a ml.výrobky. tyhle bílkoviny mají 22esencialních aminokyselin,který tělo nedokáže vyrobit. luštěniny atd jsou sice taky zdrojem bílkovin, ale obsahujou ,tuším, jen 8 aminokyselin. a soja navíc obsahuje látky ,kteréý blokujou využití anzymů a vitamínů.

takže pro mě z toho vyplývá, že maso každopádně 😉

tymothy
autor
8. lis 2009

Já si myslím, že když je malá kojená, má všech bílkovin a všech jiných věcí dostatek. Já nejedla maso vůbec několik let (asi 5) a přesto jsem žádné problémy neměla a žádné látky mi nechyběly - ale když jsem otěhotněla, nevydržela jsem nápor mého muže masožravce. 😉 U malé se asi ve 4 měsících projevila alergie na bílkovinu kravského mléka, takže dr. říkala, že bychom jí měli dávat z masa jen drůbeží a králičí. Jenže zrovna tohle maso nemám moc šancí sehnat v nějaké lepší kvalitě...

dukie
8. lis 2009

K masu vím asi tolik: V mase je železo (samozřejmě krom jiných úžasných věcí). Údajně je v této formě nejlépe vstřebatelné, proto se má zavádět normálně po zeleninových příkrmech a nečekat zbytečně dlouho. Víc Vám nepovím, takhle jsem to vyčetla v nějaké brožurce, když jsme zaváděli příkrmy my. 🙂

rimmel
8. lis 2009

dukie mas pravdu..

soanpe
8. lis 2009

tymothy,
nic proti tobě 😉 jenže ty si maso určitě nejedla v dospělosti, kdy už si hotová,vyvinutá...prostě už nerosteš atd. a to je rozdíl ,než dítě,které se vyvýjí,roste atd.
Kojení je určitě skvělé, ale s věkem začíná být nedostačující,protože vzhledem k pohybové aktivitě se zvyšují nároky na výživu a energetickou hodnotu 😉
tohle mám dost nastudovaný,protože jsem mala období,kdy jsem chtěla shodit a musela jsem upravit jídelníček tak,aby mě 8hodin týdně ve fitku nezkolilo.ale to je už na jinou debatu 😉

dagina
8. lis 2009

Tymothy, určitě se nic nestane, když s masem počkáš třeba na 8. měsíc. Vždyť někdo třeba jen kojí do 7. m, a když se začne se zeleninovým příkrmem, tak ti to na maso vyjde až po tom 8. měs...
Ale četla jsem mnoho názoru od mudrů, že se s masem má začínat až po roce, že obsahuje hodně bílkovin, které dítě neumí tak strávit či spotřebovat...
Ale zase na druhou stranu kolik toho masa dítě sní... . Naše malá je taková ťopka, jedna velká sklenička (domácí nejí vůbec) ji stačí na dva dny.

aponchie
8. lis 2009

ja bych urco nedavala denne nebo6x za tyden ,ale spis co druhy den stridat zeleninku s masickem pak to je idealka a ten zloutek asi taky no..

garfie
9. lis 2009

Já maso moc nejím (ale mám ho ráda, jen ho nerada připravuju) a navíc od chvíle kdy jsem otěhotněla jsem nebyla schopná pozřít ani kousek-a trvalo to ještě asi pět měsíců po porodu (kojila jsem)-takže jsem tak nějaka intuitivně usoudila, že moje dítě maso moc nemusí....🙂
Začala jsem v 8. nebo 9.měsíci, dávám občas, tak 2x-3x týdně....

zzuzca
9. lis 2009

pisete, ze 6x tyzdne, ako sa vacsinou vsade odporuca, aj na kojeni.net nedavate, tak pridam opacnu skusenost 😅

v tomto sa toho fakt drzime a maly ma vacsinou maso kazdy den, zltok sa snazim davam 1x do tyzdna. obcas, raz do tyzdna mame len zeleninu, max 2x do tyzdna ale to uz nebolo veelmi davno 🙂 maly je zrut, zje toho vela a obzvlast obed, maso mu chuti tak mu davam podla odporucani kojeni.net. je v pohode, nemam ale nic proti tomu ked niekto dava obden, nam to ale takto proste vyhovuje 😉 na svoj vek je velky a niekde som citala ze prave tieto deti to libove maso potrebuju, neviem co je na tom pravdy...

ojo
9. lis 2009

tak já začínám s masem dneska, bude mít krůtí se zeleninou 🙂 ve středu je Tomášovi 6.měsíců a příkrmy dávám už tak měsíc...

mě dr. taky říkala, že by ho měl mít tak 6x týdně a 1x žloutek a začít nejdřív s bílým masem a až dýl to ostatní 🙂

jinak i když byl Tomáš jen plně kojený, tak měl nedostatek železa, takže jsme museli dávat kapičky, tím pádem řekla dr. že můžem s masem začít dřív, páč to obsahuje železo a nebudeme muset pak dávat kapky 🙂 no jak psala Shaula 😉

tymothy
autor
9. lis 2009

Co já vím, tak zrovna bílé maso toho želaza moc neobsahuje...a hovězí s vepřovým pro nás není moc vhodné (kvůli alergii, jak jsem psala). Takže z toho mám subjektivně pocit, že jí budu maso cpát úplně zbytečně. A šestkrát týdně mi připadá fakt hodně - tolikrát nemám maso ani já. 😉
Jde mi o to, že se názory některých lékařů zrovna v tomhle dost liší.