Odebrání otce z RL dítěte

lucccka7
24. zář 2017

Ahoj maminky😉,nevím přesně kde zjistit informace. Mám 2,5 letou holčičku která se narodila v USA. S otcem jsem v kontaktu ale o malou nemá zájem. Víc jak rok žijeme zpátky v česku. Mám přítele s kterým plánujeme svatbu a další dítě. Malá považuje přítele za otce. Otázka je co je potřeba k odstranění biologického otce z jejího RL a následná adopce přítelem 🙂

hesstia
24. zář 2017

otec holčičky se musí dobrovolně vzdát otcovských práv

lucccka7
autor
24. zář 2017

@hesstia kdyz je american musi to byt prelozene a notarsky overene?

anina32
25. zář 2017

@lucccka7 Není to tak jednoduché, zbavení otce rodičovské zodpovědnosti je jen první krok, nový otec pak musí sám podat žádost o nezrušitelné osvojení dítěte. Celé to je běh na dlouhou dobu, bylo nám řečeno že o toto osvojení nemá cenu žádat dříve než rok po svatbě, takže se to táhlo zhruba dva roky, myslím že to že je otec cizinec to jenom prodlouží. Na druhou stranu pokud souhlasí tak tím by se to mohlo uspíšit, u nás se to prodlužovalo tím že se k soudu nedostavoval a za tu dobu stihl absolvovat dva výkony trestu. Zkus se obrátit na péči o dítě, dost mi tam poradili s tím jak postupovat, a jejich posudek je potřeba I k tomu soudu, zastupují tam práva dítěte.

lucccka7
autor
25. zář 2017

Dekuji moc,ocividne se mame na co tesit 😀