Odkdy jste dávali kojeným dětem příkrmy?

monavika
28. lis 2011

Maminky,zacali jste vsechny se zeleninou az od pul roku,nebo treba uz od pateho mesice......nebo jste cekali,az vam to povoli dr.Dekuji za odpovedi 🙂

llluckaaa
28. lis 2011

Já začala kolem půl roku. Názor pana doktora v této oblasti beru s rezervnou, on je trochu víc benevolentnější než já 🙂 Takže nečekám, až mi to povolí, ale spíš až když si myslím, že je to správné.

petkave
28. lis 2011

Ja som začala dávať doma varenú mrkvičku v 5,5 mesiaci... S mudrou som to nekonzultovala, bolo to vlani počas sviatkov. Ale dávala som mu iba tak po 1-2 lyžičkách denne, aby si zvykol na kŕmenie. Ale tak naozaj som začala s príkrmami od ukončeného 5. mesiaca, vtedy som sa už dohodla aj s mudrou, že začnem so zeleninou. Ale šlo to pomaličky. Fakt iba pár lyžičiek. A keďže mrvku sme už ako-tak zvládnutú mali, pridávala som ďalšiu zeleninu - brambor, neskôr brokolicu... Postupne sa malý rozpapal aj na viac lyžičiek...

selu
28. lis 2011

u prvni dcery jsem plne jenom kojila do ukonceneho sedmeho mesice, pac mela atopak a pak jsem zacala zeleninou u druhe dcery jsem zacala asi dva tydny pred ukoncenym sestym mesicem 😉

dlabinecka
28. lis 2011

od půlroka -nevidím důvod proč začínat dřív a zatěžovat tím miminku žaludek. dr. mi nic nepovoluje, jen jí to oznamuju.

ja.na81
28. lis 2011

od ukonceneho 6. mesice, mne a prckovi plne kojeni naprosto vyhovovalo, nevidela jsem jediny rozumny duvod, proc zacinat drive. A zacala jsem mrkvi. S dr. jsem to nejak extra nekonzultovala, ten mi rekl uz na prohlidce ve 4m ze muzu zacit zeleninu davat, jestli chci... no a ja jsem nechtela 😉

denousek
28. lis 2011

je to u kojenych od ukončeného 6.měsíce u nekojených od ukončeného 4.měsíce... my jsme byli kojeny 2 měsíce a prvni zeleninku jsme meli když nam byli 4 měsíce až za 2 tydny 🙂

veruska007
28. lis 2011

od 5 měsíců - chlapeček byl vývojově dopředu, velmi aktivní, poslední měsíc téměř nepřibral, vrhal se nám do talíře... s příkrmy jsme neměli žádné problémy, konečně začal přibírat a v noci se už nebudil hlady.

coxa
28. lis 2011

Od ukončeného 6. měsíce oba, oba byli cvalíci, ale kojení jim stačilo. 🙂

monivo
28. lis 2011

Dnes se začíná od 5. měsíce, ale vše je individuální. Já bych nepodceňovala i dohodu s pediatrem. A také i to, zda dítko přibírá nebo ne, jestli se v noci budí hlady apod.

hamma
28. lis 2011

Když se začal natahovat po našem jídle (kolem 4 - 5 měsíce) dávala jsem mu olíznout mrkev, jablíčko, banán. První opravdový příkrm jsem mu dala asi v 6 měsících, ale pak to dlouho trvalo, než začal normálně jíst. Hodně dlouho se spíš jenom kojil a ochutnával, než že by jedl. Dneska už jí hezky, ale moc toho nikdy nesnědl.
Začala jsem, když jsem měla pocit, že už je na to připravený a mě se chtělo. S doktorkou jsem se o tom nebavila.

jop
28. lis 2011

od 5,5 měsíce - konzultováno s dr.. Tehdy jsem většinou kojila a občas dala UM.

pusolamy
28. lis 2011

od temer ukonceneho 5 mesice, tzv 20teho nam bylo pul roku a 16teho jsme byli u dr a tam nam povolila prikrmy tak jsme zacly mrkvickou

vrtule83
28. lis 2011

také asi od 5,5 měsíce, ale malý je jedlík a kojení ho už tak moc nezasytilo. První ochutnání bylo, že zblajznul 1/2 skleničky mrkvičky, druhý den celou a tak to šlo dál. Co jsem mu dala na lžičku to s velkou chutí snědl, dnes se už dožaduje i jídla co jíme mi, nesmí vidět hnout pusou, už mlaská taky a vzteká se že chce taky, asi sní i nás. U dcery to byl přesný opak.

vladii
28. lis 2011

Ahoj, já jsem se do toho moc nehrnula, přeci jen kojení je rychlejší a "pohodlnější" 🙂 No ale první mrkvičku jsem dala v půl roce a dni. Je teda pravda, že od 5.měs se nám brouček hodně koukal do talíře 🙂 a to už jsem měla pocit, že by něco jiného okusit měl 🙂 Znám ale i mimča (nekojená), co jedí od 4.měsíce téměř všechno 🙂

weri1
28. lis 2011

první příkrm od půl roka, ale pořádně začal jíst až v roce, jinak byl jen kojen

elzu
28. lis 2011

Kojení má výživovou hodnotu a hradi všechny esenciální a stopové prvky (kromě vit D) do 4-6.měsíce, pak už je třeba začít, protože jinak by zaostával vývoj nervové soustavy (což se může projevit až třeba za pár let)... Ale dost teorie-vlastní praxe: začala jsem začátkem pátého měsíce mrkví, dala si tak dvě lžičky, z toho půlku vyplivala, za tři dny jsem zkusila brambor smíchaný s mým mlékem, to si dala opět tři lžičky, a tak jsem netlačila na pilu-...počkala 14 dní a zkusila znovu, pořád moc nechtěla, tak jsem zase zkusila za 14dní a to už papala docela hezky...takže od toho 6.už papala pravidělně... 🙂 ale vždycky se potom ještě dokojila 🙂 ale to spíše na psychiku než na hlad, mi přišlo 🙂 kolem sedmého měsíce měla nějaký blok a nechtěla moc jíst, pořád mi visela na prse, načež jí pak vylezly dva zuby, tak to asi bylo tím 🙂 promiň, že trochu odbočuju...píšu to hlavně proto, abys viděla, že jednou je to s papáním nahoru, jednou dolů, ale dítě ví moc dobře, kdy má, a kdy nemá hlad, tak se toho pak třeba nelekej, když z příkladného papání najednou nesní ani pět lžiček 🙂 Jooo...a od toho pátého měsíce jsem začala dávat lepek, tzn.rohlík, jen tak na požužlání 🙂

zdeniii
28. lis 2011

od ukončeného 6 měsíce... někdo začíná i déle, je to na tobě. Je zbytečné začínat moc brzy, pořád platí že tvoje mléko je pro dcerku nejlepší, samozřejmě zíleží také na tom jak moc je hladová a tak. Já chtěla také začít dřív, ale nakonec jsem nezačala, je to opravu škoda...

pavcza
28. lis 2011

Začali jsme v 6 měsících a 1 týdnu. Malej v pohodě přibíral po mlíčku a ještě jsem počkala po dovolené, abych ještě využila pohodlí kojení bez příprav a na první mrkvičku, aby měl klid domova. Ale už bylo vidět, že je třeba začít, už očima hltal cokoliv jsme jedli.

dana3262
28. lis 2011

My v 9.mes

camelinka
28. lis 2011

My dle doktorky začaly kašemi po ukončeným 4.měsíci hlavně kvůli lepku, s ostatními příkrmy počkám, zatím jí mlíko s tou kaší stačí 🙂

olicek
28. lis 2011

Od 5. měsíce a jak mu chutnalo. Zvykl si hned 😉

kacci
28. lis 2011

Mareček byl plně kojený do 5,5 měsíce, pak jsem začala zeleninou k obědu.
Je spousta doporučení, donedávna platilo příkrmy u kojených až od šestého měsíce, spousta mamin si myslí, že když budou výhradně kojit osm měsíců, jak udělají dítku dobře...no já mezi ně nepatřím, kojila jsem ráda, ale věřím tomu, že když dítě překročí nějakou váhu, pak už mu mateřské mléko nemusí co se týče vitamínů, železa atd. stačit .... Mája měl v 5,5 měsících 8 kg, stále přibýval dostatečně, ale měl naprosto očividnou touhu po "normálním" jídle, sápal se nám do talířů, hladově visel na rtech, prostě byl dostatečně zralý na první příkrm, takže ho dostal...důkazem toho je, že pátý den snědl 200g skleničku během pár minut🙂)).
Teď je mu 7,5 měsíce a baští kromě masozeleniny i přesnídávky a večer kaše - ty jediné mu moc nejedou☹

meleri
29. lis 2011

ja zacala od pul roku jenze maly nechce tak vicemene kojim plne porad.

jasminy
29. lis 2011

Od půl roku.

ustarana
29. lis 2011

Pavlik mi uz na konci 5 mesiaca bojkotoval MM, ale ked sme s manzelom jedli tak mlaskal ako o zivot a natahoval ruky. Takze ked mal 5,5 mesiaca, tak som zacala s prikrmamy aj ked sa mi do toho nechcelo. Prve 3 tyzdne som mu davala polovicku malej hami sklenicky a doplnila mliekom. Postupne zacal vyzadovat viac. Zajtra budu 2 mesiace, co prikrmujeme, zelenina a maso je v pohode, ale s ovocim sa nekamarati. Zje len hrusku alebo svestku a konecna.

kathy.skal
30. lis 2011

Ahojky, mi začali cca 10 dní před šestým měsícem a to z prostého důvodu - děti nám tak palčivě koukaly do talířů, že jsme se slitovali 😉

lucie777
2. pro 2011

Začali sme už ve 4 měsících přikrmovat večerní kaší, špatně usínala a spala, kaše pomohla, cca v 5 měsících mrkev k obědu a pak už to jelo.. 😀 tabulkama sme se moc neřídili.. kojila sem do 8 měsíců..

zzuzinda
7. pro 2011

Adam dostal první mrkev v 6,5 měsíci, snědl tak 2 lžičky, sice s chutí, ale pak se vrhnul na mámino mlíčko a trvalo mu, než si pošmáknul na něčem jiném, pak se rozjedl pěkně, krom večerních kaší, ty mu fakt nechutnaly. Doktorka nám příkrmy doporučila kolem toho 6. měsíce, ale to byly Vánoce a jezdili jsme po návštěvách, tak jsme nechtěli stresovat ani sebe ani malýho ještě nějakýma novinkama, tak jsme chviku počkali. Ale kojila jsme pak ještě do 13. měsíce. Teď máme 4 měsíční slečnu a taky bych ráda kojila do půl roka. Že bych začala s jarní mrkvičkou 🙂 Zatím přibývá moc pěkně, tak mě nic netlačí. Moc si nedovedu představit, že bych jí teď už začala dávat nějakou mrkvičku, i když ze lžičky jíst umí (dostává kapičky vitamínu D a slupne je parádně a navíc jí to baví) a navíc jsem asi pohodlná a kojení mi vyhovuje, nic nechystám, mám to po ruce a obě si to zatím užíváme 🙂

lida4321
7. pro 2011

Ahojky, no nám paní doktorka řekla, že od půl roku můžeme začít s příkrmy. Na prohlídku si nás pozvala zhruba týden před půl rokem a hned jsem šla koupit ty skleničky, pže jsem od kamarádek slyšela, jak jim to "jejich" dětičky nechtějí papat. Zvykla si celkem hned, vlastně to bylo moc zajímavý, pozorovat jak objevuje nové chutě. Slupla asi 1/4 skleničky a pak jsem jí dala mlíčko. Ale co nastalo pak? Sama si tak asi týden před tím řekla, že už bylo MM dost a tak jsem jí dávala mlíčko umělé. No a s tím zřejmě přišel ten náš problém - nemohla se chuděra vykakat. Tlačila, byla celá rudá a výsledkem byl malej králičí bobánek. Když to tak dělala asi 3x denně a asi 3. den, bylo mi jí líto a dala jsem na rady známých a doktorky. Koupila jsem Probiotické kapky BioGaia a bylo po problému. Takže ne jenom příkrmy jsou někdy problém, ale i to co může nastat. Teď už jsme úplně v pohodě - doufám. 🙂