Odkedy pridávať škoricu do jedla pre dieťa?

susik77
4. únor 2008

Ahojte, za chvilu zaciname prikrmovat .Kupila som si kucharku a tam su recepty so skoricou uz od 7.mesiaca-kedy sa pridava ovocie.Myslite, ze uz mozem pridavat skoricu?

androna
4. únor 2008

zuzka skoricu by som do roka malej nedavala.je to dost silny alergen.a deticky na to maju casto reakciu.

aponchie
4. únor 2008

ty jo to slisim poprve ze skorice je alergen neni to uz vsecko alergizujici? 😀 spetka skorice nevadia dokud nezkusis nevis s jablkama urcite ano mozna trosku do rajske polevky ci omacky

susik77
autor
4. únor 2008

aponchie: no prave, ja mam kucharku od Annabel Karmel-tusim anglicka a su k tomu pripom. ceskej pediatr. spolocnosti-ale k tej skorici nemali ziadne pripomienky, ze by sa nemohla...tak som si nebola ista...

navi
4. únor 2008

susik naše zkušenost se skořicí byla dost otřesná. Dali jsme malému čistě rýžovou kaši a prostě nás nenapadlo číst složení, když měla být jen rýžová. Malý snědl jen pár lžiček, protože tenkrát mu kašička nechutnala. Dopil se mlíčkem a šel spinkat. Za hodinu sebou začal divně mrskat a pak přišlo nekončící zvracení ☹ Takže rychle na pohotovost a zkončili jsme v nemocnici. Tam nám doktoři tvrdili, že to byl jen nějaký virus, že z rýžové kašičky by nezvracel. Tak jsme uvěřili a po nějaké době kašičku dali zase a nachlup ta samá reakce, jak sebou začal šít, už se mi dělalo zle, protože mi bylo jasný co nás čeká. No a po přečtení složení už nám bylo jasný, že to žádný virus ani poprvé nebyl a doktorka nám řekla, že je to alergická reakce na skořici a strašně se divila, jak to, že ji dávají do kašičky pro tak malé děti, právě proto, že je to silný alergen. V těch pár lžičkách co malý snědl nemohla být ani ta špetka skořice a co to nadělalo za paseku. Takže moje rada, do roka ji nedávej, ona malé chybět nebude 😉

Tu kuchařku od AK taky mám, je super, ale některé jídla si upravuju a něco co je v ním třeba už od 6 měsíce mám v plánu vařit až tak po ukončeném 8.

susik77
autor
4. únor 2008

ok, dik, dam na to pozor 😉

junovka
4. únor 2008

Nelinka papa uz od 5 mesiaca kasu ryzovu od Nutrilonu...pozerala som na zlozenie a tiez je tam, ze obsahuje skoricu.Nastastie /klop-klop/nic nam nie je 😉
Inak, minule som robila ryz.nakyp s jablkami Nelke, a vrch som posypala stipkou skorice 😅 ...nastastie nic 😉 Inak, ani vanilka sa neodporuca do roka a tiez obsahuje ju aj kasa od Nutrilonu 😕 A este, med sa odporuca tiez az po roku a vyrabaju od Nutrilonu kasu Medovu od 6 mesiaca....takze, aby clovek teraz bol mudry 😠 😒 😲

navi
4. únor 2008

no právě ta od Nutrilonu nám udělala takové problémy 😒 Ono to je fakt těžký, když si vezmeš, že i některé příkrmy ve skleničkách jsou přisolované a kořeněné 😒

susik77
autor
4. únor 2008

navi: to je desne...a este si robia reklamu, ake su zdrave 😒

aponchie
6. únor 2008

tak jim varte doma a nekupujte sklenicky a mate klid 😀

susik77
autor
7. únor 2008

tuto diskusiu som prave zakladala preto, ze chcem malej varit 😉 😎

navi
7. únor 2008

já malýmu převážně vařím, jen jsem napsala, že do dětských jídel dávají to co by tam být rozhodně nemělo. Susik s tou reklamou máš pravdu, je tu i diskuse o šťávách Kubík, úplně jsem čuměla, když holky psaly, kolik to obsahuje cukru. A v reklamě ti řeknou, jak je to pro děti úžasný 😒 Na reklamy rozhodně nedám a když už kupuju nějakou šťávu nebo hotové jídlo, tak si pečlivě prostuduju složení 😉

aponchie
7. únor 2008

ja bych to zkusila tu skorici dat kolem toho roku mozna trosku pred ale ne nejak moc jen na vuni a uvidis treba nic nebude a kdyz ne tak je to dobre a muzes ji obcas dat do jablek nebo se nemusis bat dat strudl domaci a tak treba to davaji do hodne buchet kde to ani necitis uz v teste a pak to mimca stejne jedi ja jsem zastancem to pomalu zkusit at vim jestli to je problem nebo ne

navi
7. únor 2008

alergie na jídlo většinou s věkem ustupuje, takže je dost možný, že když dáme našemu malýmu skořici až bude větší, nic mu neudělá. To co v 6 měsících udělá problém už v 8 m. neuškodí. Proto si myslím, že co dítěti nechybí, nemá cenu dávat zbytečně brzo. To mi potvrdila i Mudra, že prostě není kam spěchat ,hlavně u jídel, které jsou potenciálně alergizující.

navi
7. únor 2008

Jsem to napsla torchu blbě 😅 Co v 6m udělá problém už v 8m nemusí uděla nic 😉 (ale i může 😒 )

aponchie
8. únor 2008

vsak jo ja to tak beru ale myslela sem treba na situace kdyz nad tim treba nepremejslis v ten moment a das mu neco v cem to je nebo nevis ze to v tom je

zuzu13
9. únor 2008

s malou som bola v nemocnici keď mala 10 mes. a na večeru jej doniesli ryžu s mliekom a s "polcentimetrovou" vrstvou škorice... 😅

susik77
autor
9. únor 2008

zuzu: inak, toto nepochopim...podobne ako v porodnici pikantne jedla-ked kojis 😎

navi
10. únor 2008

jo tak to nechápu taky, my když jsme byli s Lukym v té nemocnici tak tam byla maminka s 9 měsíčním chlapečkem, který dostal na večeři mleté maso, omáčku a knedlík a ta mamča na to zírala s tím, že knedlík jim doktorka doporučila až od roku. Ráno dostal Pribiňáka a toho taky někteří doporučují až od roku. No a pak v tom nemá mít člověk zamatek, co kdy se má dávat a co ne 😅