Odmítá jíst příkrmy, mám jí je dávat násilím?

pavlina276
27. dub 2014

Ráda bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti. Mám třetí dítko, ale tohle se mi ještě nestalo...... Od cca. půl roku se pokouším zavádět příkrm. ale vůbec se mi to nedaří. Malá umí otevřít pusu na" ham" (když ji nabídneme třeba mrkvičku z polívky od nás), žužlá rohlík, mrkev, jablíčko....Ale když jí chci dát domácí příkrm ( propasírovaná zelenina, teď jsem zkusila i maso s tou zeleninou), tak se začne vztekat, hysterický záchvat a nic do ní nedostanu.Po 15min. to vzdám a jdu jí nakojit. Takhle už je to 2 měsíce a stále je vlastně plně kojena. Mně to nevadí, ale už bych ráda alespoň jedno kojení vyměnila za normální jídlo. Prosím poraďte, mám jí to dávat násilím, nebo čekat, že se to zlepší????Díky za rady

speedygon
27. dub 2014

Já bych nenutila, vypěstuje si odpor...prostě zkoušej dát jen lžičku a až přijde prckův čas, dá si....Když je plně kojena, nehroť to 😉

zickemartina
27. dub 2014

urcite nenutit, pokud jiz trochu kousa tak bych zkusila jen rozmackat vidlickou, chutna to jinak

gepe
27. dub 2014

@pavlina276 nase mlada nechce zadne domaci varene prikrmy, ani namichane se sklenickou, apod. Jen sklenicky vezme na milost a nejvic ji chutna a ji bebivitu. Jogurt apod ji, ale zeleninu ani maso doma varene ee. Podotykam ze sklenicku jsou bez cukru, kolikrat bez ochuceni i/bylinkami, bez soli. Je ji 8,5m a cekame, kdy se to samo zlomi, nenutime ji.
K snidani a pred spanim ma sunar, pres den neslazeny caj ci vodu.
@zickemartina nase treba nechce ano rozmackany banan, pohrda i dyni, kterou pry vseobecne miluji. Krmime z misky, tak ani nevi co ji chystame, i tak ani mrkev doma udelanou, ktera chutna uplne stejne jako cista mrkev ze sklenicky nechce.. :/

kajalka
27. dub 2014

Mám skoro 11m dítě a ještě ani jedno kojení nemáme nahrazený jídlem. Nechci mu vypěstovat odpor k jídlu, ochutnává, poznává chutě, vůně, konzistenci, ale nikdy bych mu nic nenutila. Z mlíka si určitě vezme, co potřebuje.Nehodlám se dopracovat k tomu, že mi bude jíst jen párky a sušenky (ber trochu s nadsázkou). Chci, aby měl radost i z jídla.

zickemartina
27. dub 2014

@gepe ja zacinala kasi ryzovo bananovou kasi na noc v 5 mesici potom klasicky mixovana zelenina a syn bastil cca v 7 mesici mu to prestalo chutnat tak jedl jen kousky premackle vydlickou - mrkev musela byt ale rozslehana aby ji nepoznal, maso nasekane na kousky. jogurt jedine s bananem a to i do ted. sklenicky jsem taky davala ale moc je nechtel, jen ty s rybou a rajcatove omacky. po brokolici nebo kvetaku se mi pozvraci i ted. je to s nima boj.
jo mel rad kureci kuze a ty mohli byt i rozmixovane se zeleninou petrzel mrkev brambora celer.
potom mu chutnala porkova polevka zahustena bramborem.
Potkala jsem maminku co mela dite co nechtelo jist - do dvou let plne kojene.
rekla bych, ze pokud pribyva neni zapotrebi nutit, ale dulezite je aby se naucili kousat - susenka, rohlik. ukusovat banan. Starsi deti se to potom hure uci

ratatooy
27. dub 2014

skus přesnidavky nebo kaše,nekdy jim zelenina nejede,spíš ale jde o to aby se setkaly co nejdříve s potenciálním alergenem čím dřív tím líp,pka už si telo huře zvyká

gepe
27. dub 2014

@zickemartina ona prave ani rozmackany ci mixly nechce. Jeste nema zoubky, avsak ryzi ze sklenicky ci kousicky uz dasnickama rozzvejkava uz. S kasi problem neni, spis to vypada, ze ma zrejme alergii na lepek, tak dostava pohankovou ci ryzovou. Na to, ze mela pri narozeni 2700, po propusteni 2540 myslim, tak min. tyden na 8m ko navazily u dr 8239. I se vytahla z 48 na 71. Takze prospiva. No uvidime, snad ji to prejde brzo 🙂 je fakt, ze jednu chvili nechtela cokoliv ovocnyho, to uz ji preslo. Diky! 🙂
Ta mamina s nejedlikem si musela pekne uzit...

pavlina276
autor
27. dub 2014

@zickemartina ta naše to nechce ani rozmačkaný, taky mi přijde,že nechce to domácí, ale nechci jí zrovna učit na skleničky..snad se to zlepší

pavlina276
autor
27. dub 2014

@gepe já jí právě na skleničky učit nechci. máme domácí zeleninu, maso, a utrácet za skleničky se mi nechce....chci koupit kašičku a zkusit jí to dát třeba navečer...

zickemartina
27. dub 2014

holky zkousejte vsechno trpelive
@gepe
@pavlina276
ja synovi davala na kousani ty susenky od nestle takove ty dlouhe piskoty, dobre se drzi, zuzlal je a kdyz zvlhli tak ukous. a zvykal. ale pozor nekdy se mu prilepila na patro a to se davil, tak rychle vyskrabnout prstem.
ty sklenicky jsou osemetne tema - na druhou stranu maji kontrolovany obsah dusiku a jichych chemikalii, ktere v kupovane zelenine nezjistis. tak jsem cetla i nazory ze pokud nemas zahradku tak jsou snad i zdravejsi v dnesni dobe

pegynka
27. dub 2014

Nectu predchozi...Take jsem tohle resila...Malej nechtel nic,byl plne kojeny do 9.mesice a tak do 11.mesice byl jen na mlicku,pripadne kasickach...Pak zacal jist rovnou kousky...Doktor mi rikal,ze v zadnym pripade nemam nutit,proste kdyz nechce,nechce...Rekl mi,ze mu mam obcas neco zkusit ode me z talire,ze je mozny,ze nebude jist pasirovany...Hlavne ani maso jsem nemohla do nej dostat..A dneska mi ji skoro vsechno...I maso (mlete),jen nesmi byt koupena mleta nebo treba knedlik+maso+spenat,to je suchy a nechce to...Proste dej prckovi cas 🙂

gepe
27. dub 2014

@pavlina276 my ji taky ucit nechteli, avsak ja uz delsi dobu nekojim, jen byt na sunaru taky po pul roce neslo. Prikrmy kvuli vylouceni alergenu - gen. rodinna predispozice. Mame parni Avent, nic nechce, o hladu ji nenechame a rozhodne to neni o tom, ze bychom maly cpali sklenicky z pohodlnosti. I jak jsem psala, s kasemi, resp. lepkem (vlocky, kase, piskoty) mame problem.
Nic osobniho, jen jsi mi pripomela, kdyz se do me pustil kdosi proc nekojim a davam sunar. Stale dokola, az jsem rekla, to ji mam nechat hlady umrit? Podotykam, ze laktace mi byla zastavena lekari, ne moje rozhodnuti. Tak dej misto jednoho kojeni kasi a uvidis.
@zickemartina dekuju za Tvuj komentar, aspon si nepripadam jako spatna matka, co dava diteti sklenicky, vlastni zahradku nemame..

pavlina276
autor
27. dub 2014

@kajalka já to nijak nechci hrotit, jen mi ty dvě předtím jedly úplně normálně a teď mně to dost překvapilo.Mlíko mám, na váze přibírá, jenom prostě nechápu, proč to nechce. Pusinku otevírá, mrkvičku s rohlíkem žužlá.Jen když vidí mističku s tím svým jídlem už začne natahovat.Ještě si říkám, jestli to není kvůli tomu, že v 5měs. měla angínu (holky přinesly ze školky) a já jí musela dávat ATB - skoro násilim, jinak bychom musely do nemocnice....

pavlina276
autor
27. dub 2014

@gepe já to nemyslela nijak zle, skleničku chci zkusit,ale nerada bych na ně přešla. Jak jsem psala, máme vše svoje, nic to nestojí...(jenom práci). 🙂

zickemartina
27. dub 2014

@pavlina276 muze byt zkusila bych ji namocit rohlik do prikrmu, jestli se opravdu nedesi toho ritualu nebo ji to dat a nechat ji at si s tim jidlem pohraje ono vyuziti vsech smyslu i pri jidle nemusi byt od veci

gepe
27. dub 2014

@pavlina276 ja vim 🙂 jen obcas se stane, ze clovek mini a dite bohuzel meni, vsak vis urcite sama 😅

pavlina276
autor
27. dub 2014

@gepe to že dítě mění už vím dost dobře - jak říkáš 🙂 🙂 Proto jsem si myslela, že už mně nic nemůže překvapit...a ejhle 😀 Já už jí to trošku začala nutit, už jsem nevěděla co s ní mám dělat(a tak jsem sem napsala)Prostě počkám a budu hooooodně trpělivá.