Odmítá kaše na večeři, můžu dát ovoce? Co ještě zasytí?

pattyo
23. zář 2013

Ahoj všem, naše malá( 6měsíců a 3 týdny) odmítá jakékoliv kaše na večeři, tak jí dávám zeleninové příkrmy.....Zeleninu jí bez problémů. Přikrmujeme asi od 5 měsíců, jinak je kojená. Pomalu už začínáme s ovocem. Můžu jí dát na večeři i to ovoce, nebo třeba smíchat mrkev a jablko? Nebo co by ji ještě mohlo zasytit? Večer jí dávám jídlo v 17.30h, 18.30 koupání,a pak večerní kojení.kolem 19h. Malá nám velmi málo spí přes den,takže chodí spát brzy. Po příkrmech oběd a večeře už většinou nekojím....nabídnu,ale nechce. V noci se budí 2x na kojení. Děkuji za rady.

brambora20
23. zář 2013

Nevidím v kaši navečer nic extra dobrého, radši bych považovala za lepší dávat také zeleninovou polévku nebo příkrm od oběda. Nevím, zda je tu odborník, ale myslím, že jsem četla, že ovoce na noc je těžké na žaludek...Sama dávám dlouho kaši lžičkouk snídani/svačině, na oběd masozel.příkrm, na večeři většinou chleba na střídačku s polévkou od oběda. Pak má mléko, donedávna jsem kojila.

hojda
23. zář 2013

Taky jsme byli bez kaše, dala bych klidně to ovoce, hlavně, že se nadlábne!

llluckaaa
23. zář 2013

Já bych jí mrkev na noc nedávala, určitě ne syrovou, po té by ji mohlo bolet bříško. Raději bych zvolila masozeleninový příkrm. Ten má v sobě stejně víc pozitiv než kaše 😉 Jablíčko raději ke svačině, to se rychle tráví, tak aby neměla v noci moc hlad.

aideen
23. zář 2013

Kaši na večer nedávám, malému ji vařím na snídani. Kupuju "čisté" kaše, žádné sunarky a podobně, je to jenom přeslazená lepenice. Na večeři jsem dávala, když byl menší, masozeleninový příkrm třeba od oběda. Po roce třeba i chlebík se šunkou, rybí pomazánkou nebo takhle. Klidně i co zbyde od večeře. Kaše je na noc strašný beton.

andy80
23. zář 2013

Myslím, že bez kaše se děti obejdou.

lucieandrlova
23. zář 2013

My jsme měli stejný problém. Nakonec začala jíst hotové kaše od Hippu (ovesná, banánová) ve skleničkách. Prodávají např. v Globusu. Nebo jsme dávali později bílý jogurt, ten taky zasytí. Z ovoce bych nedávala jablka, hrušky apod. Ale třeba banán ano. Zeleninu bych na noc nedávala. Může pak bolet bříško, nadýmat nebo dráždit střeva.

betysek
24. zář 2013

Dávala jsem kaši, ale nemléčnou, třeba rýřová od Hippu a přidala přesnídávku nebo ovoce. Později jsem přidávala jogurt. Mléčné kaše stejně jako UM moje děti neznají....

klaire22
27. říj 2013

Zkusila bych třeba i rozmačkaný banán s troškou jogurtu. Nám kaše taky moc nepomáhaly, malou to moc nenasytilo.

jaa
27. říj 2013

Tak u nás se kaše nikdy nejedla a nejí..Nesnáší je.Od příkrmů měla jen zeleninu.+ kojo.

xsenova
27. říj 2013

mozes dat cistu jahlovu kasu, 3 zrnnu alebo ryzovu (pripravuju sa s vodou ak kojis ale mozes aj UM) a do nej zamiesat zeleninu/ovocie a potom nakojit. Su to nesladke kase obilne takze ich mozes doladit ako ti vyhovuje. U nas teraz bezi kombinacia nesladka kasa + kusok peciva