Odmítá mi mléko. Je to proto, že má radši příkrmy?

xxx.klarka
8. říj 2010

Zdravím,

moje dcera (4,5 měsíce) mi poslední dny odmítá mléko - jsme na UM. Už skorem měsíc jsme na příkrmech - důvod? Mléko ji nestačilo. K obědu má normálně zeleninku, na svačinu odpolední ovoce - většinou přesnídávky a večer kaši a nebo kaši s mlékem.

Poslední týden mi začala dělat problémy s mlékem, nechce ho vůbec. Dneska ráno jsem se ji ho snažila dát, dostat do ní alespoň něco, ale pak se začala vztekat a celá se poblinkala. Padl taky "návrh" že prostě ráno nemá hlad, když večer má kaši, že ji nestráví a jíst ještě nemá potřebu. Ale pak proč by ho odmítala i večer a dopoledne? Tak nevím? Co myslíte Vy?? Nechápu, před nedávnem vypila i 230ml a teď nevypile ani 50ml. 😔

Nebo je jen vyčůraná a přišla na to že je něco lepšího než mléko. Zase ale pokud ano, tak jak ji to odnaučit? Přeci ji nemůžu nechat hladovou dokud si to mléko nevezme. ☹

Budu ráda za každou odpověď. 🙂☹

boruuvka
9. říj 2010

@xxx.klarka to moje Sárinka měla 3,8 kg, takže taky žádný prcek 🙂) 150 ml je málo, to i na krabici se píše, že mají vypít víc. Ono se to nějak počítá podle váhy, abych nekecala myslím, že to je 1 kg váhy dítěte * 150 - 180 ml a to by mělo vypít za 24 hodin. Jo a mrkvičku už máme za sebou a chutnala, tak pokračování zítra 🙂)

xxx.klarka
autor
9. říj 2010

@boruuvka tak to je dobře že chutnala 🙂

mamkanec
9. říj 2010

Klárko tak ti chci napsat že jsi nás tím bojkotem mlíka asi nakazila😀 dneska mi malá vůbec mlíko nechtěla, ráno 140, v poledne skleničku a večer 180 kaše, mezitím jen čaj, no nervy moje!

xxx.klarka
autor
9. říj 2010

@mamkanec no pěkné, snad to bude lepší. My zachvíli půjdeme koupat a pak papat, tak jsem zvědavá zda bude jíst. Dneska docela pila, akorát jsem zjistila že musí mít na lahvičce stejný dudlík jako má na čaj. Do teď pila jen ze strečového dudlíku farlin a ten teď zase nechce, tak má mam.

mamkanec
9. říj 2010

my už jsem dávno v pelechu, malá chodí spát nejpozději o půl 7 a to jí musím fakt držet, dneska by snad usnula už v 5😀 jj ty dudlíky dělaj hodně, my měli aventy a pak jednu láhev od Lovi canpol a jednu od Nuku. no a pak mi začla bojkotovat aventy, s těch buď nepila nebo jen trošku ale z těch Lovi to pila v pohodě a z nuku chtěla jen čaj. no za čas vyřadila i ten Nuk a teď jediný flašky který si vezme jsou ty Lovi

xxx.klarka
autor
9. říj 2010

@mamkanec to my chodíme spát kolem osmé, v půl koupeme - takže jdu zrovna napustit vanu, pak napapat a do pelíšku. Malá se teď probudila, spala asi od půl 7 takže to bude akorát.

mamkanec
9. říj 2010

my jsme na začátku taky koupali později kolem 7 půl 8 ale malá si pak najednou řekla že chce v 6, začne být kolem té 6 protivná (a to i když se předtím probudí třeba v 5, dneska spala od půl 3 do 5 odpoledne, pak hodinku vzhůru a v 6 jako vždy začla být protivná) takže jsme šli koupat a do pelechu. někdy bych to potřebovala prodloužit na později třeba když nějde jsme ale ona má asi v sobě hodinky a přesně ví kolik je a chce okoupat😀 akorát nevím co bude až se posune čas, z toho mám trochu strach. naštěstí i když jde spát brzo budí se pořád stejně kolem půl 7 nejdřív

xxx.klarka
autor
9. říj 2010

to my chodíme kolem 8 a vstáváme ráno kolem 5-6 na jídlo na přebalení a pak spíme tak do půl 10. Tak vypila 30ml tak jsem ji dala spát a zkusím ji to dát až bude usínat zase jako včera.

mamkanec
9. říj 2010

ty jo do půl 10 závidím😀 tak jsme to měli na začátku pořád spala jen se budila na jídlo to byli časy😀 teď má taky někdy dny kdy se probudí v 7 a v 8 zase usne na hodinku dvě ale já už jsem probuzená a neusnu tak už jdu radši něco doma dělat. ale nestěžuju si, ono i tak to je luxus že nám děcka spí celou noc, kojit a budit se třeba 5x za noc jako některý holky tak umřu😀

xxx.klarka
autor
9. říj 2010

@mamkanec tak malá je po tom jídle třeba půl hodiny hodinu vzhůru, ale vezmu si ji k sobě do postele - tátík většinou v tu dobu odchází do práce a já usnu, malá mě nechá a během chvíle taky usne. Samozřejmě spím jemně a všechno slyším. Jsem hrozná matka co 😀 To ano, nedej bože vícekrát jak 5x, bych umřela.

mamkanec
11. říj 2010

Klárko já malou k sobě do postele neberu nikdy,ona ani já bysme tak stejně nikdy neusnuly😀 jinak včera to byl zase vzdor, ráno 150 mlíka, k obědu celá zeleninová sklenička a večer 200 ml kaše, zase když jsem jí ukázala přes celej den mlíko tak šílela. zkusila jsem jí koupit i ten banánový sunar od 6. měsíce aby měla jinou chuť že si třeba dá a prd, takže fakt asi nemá hlad.

xxx.klarka
autor
11. říj 2010

@mamkanec to já jo, ona by jinak zase už neusnula 🙂 My včera taky už pili mlíčko a dneska taky, ráno 40ml a teď 150ml. 🙂

mamkanec
11. říj 2010

no vidíš tak vy už pijete a my zase ne😀 já říkala že se to bude střídat, jsoudny kdy nebudeš stíhat dovařovat a dny kdy budeš UM vylívat😀

xxx.klarka
autor
11. říj 2010

přesně🙂

boruuvka
11. říj 2010

@xxx.klarka klárko, tak máš odpověď na mamince.cz

xxx.klarka
autor
11. říj 2010

@boruuvka už čtu, děkuji za upozornění 🙂 Vidíš, samotnou mě napadlo tu kaši vysadit, nemá ji už od doby co začla zlobit s mlíčkem 🙂

mamkanec
11. říj 2010

klarko co ti napsali na té mamince za odpověd?

mamkanec
11. říj 2010

tak jsem panu doktorovi taky napsala dotázek, jsem zvědavá co napíše mě😀 moje malá má 7 měsíců, na kaše i ovocné přesnídávky má věc ale stejně mlíko bojkotovala i v době kdy ani kaši ani ovoce ještě neznala a jak mi vysvětlí proč mi to malá dělá jen některý dny a jiný ne?? na to si fakt počkám

xxx.klarka
autor
11. říj 2010

@mamkanec jsem zvědavá co odepíše. 😀

mamkanec
12. říj 2010

tak už mi odpověděl a já mu napsala na to svůj názor

http://www.maminka.cz/poradny/1

xxx.klarka
autor
13. říj 2010

Tak už tam máš odpověď🙂
Naše malá už zase pěkně papá, 150ml ráno, dopo a večer 🙂

mamkanec
14. říj 2010

jj viděla jsem, ta druhá odpověď od něho se mi zdála smysluplnější než ta první. jinak taky už jsme se dneska po několika dnech rozjedli, od rána už jedla 2x😀

xxx.klarka
autor
14. říj 2010

@mamkanec to je super 🙂

xxx.klarka
autor
14. říj 2010

Tak mi dneska večer 150ml mlíčka, dopila a řva že chce ještě. Tak jsem ji udělala 60ml, vypila a byla spokojená 🙂

mamkanec
15. říj 2010

tak to je asi něco ve vzduchu, malá včera vypila v 5. odpoledne 90, a za hodinu a čtvrt vypila 200 ml kaše + 30 ml čaje a odpadla😀

xxx.klarka
autor
15. říj 2010

Super 🙂

iris
19. únor 2011

Ahojky, naše 7 měsíční dcera odmítá mléko..na UM je od 4. měsíce, máme už i příkrmy - oběd a večer kaši, no a byla jsem nucena kvůli odmítání mlíčka zařadit už i přesnídávku na dopoledne.Co s tím?Dostanu ho do ní jen v noci, jinak vypije cca 50ml a už nechce..jiné tekutiny do ní taky nemůžu dostat, prostě se sekne a nepije.Malá je drobná, od mala má problémy s přibíráním, mlíček jsme vyzkoušeli několik, ale k ničemu to nikdy nevedlo, nejlíp nám vyšel sunar.Ještě jí do toho zkusím rozmixovat banán..jinak nevím ☹

xxx.klarka
autor
19. únor 2011

@iris Ahoj, mě ho malá začla pít sama od sebe. Tak moc neporadím. Teď máme 9m a pije mi mléko akorát ráno cca 150ml a večer má mléko s kaší 220ml. Jinak jsme na normálním jídle.

bari1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz