Odmítá mléko, ale příkrmy jí. Tabulky jsou nesmysl

alena36
30. dub 2011

Jsem maminka 4,5 měsíčního chlapečka. Od 5.týdnů se u kojení vzteká,odmítá pít, je to každodenní boj. Jsme hluboku pod tabulkami, které doporučují,kolik má dítě vypít. Všichni se jen ohání tabulkami a nikdo neřekne, z čeho ty tabulky vznikly. Průměr je blbost. Nemůžu po dítěti chtít, aby pilo průměr, když chce míň. Začali jsme již s příkrmy, protože je to čím dál tím horší. Sotva do něj dostanu 700 ml za den při 6 kg váhy. A to někdy i za cenu násilí. Vadí mi někdy až fanatická podpora kojení a názory na příkrmy. Ne dřív než v 6m atd atd. Nikde jsem nenašla názor, že pokud jsou problémy a dítě odmítá mléko a jsou mu již 4.měsíce, tak začít s příkrmy. Neříkám úplně se vzdát mléka, ale kdybyste zažili to co já, bojkot trvající bezmála 3 měsíce den co den. Kdo má pohodové kojení, nepochopí. Nemyslím si, že bych malému nějak ubližovala. Spíš mu ubližuji, když do něj pod násilím liju mléko, které nechce, než aby v pohodě spapal mrkvičku s brambůrky. Doufám, že v podobném názoru nejsm sama.

ivarei
1. kvě 2011

@alena36 U nás je to úplně stejně, skončí krmení a nepláčeme... aspoň že tak.

lucy222
1. kvě 2011

@alena36 tohle naštěstí neznám... Máš pravdu,že když je takový 'jedlík',tak Ti nezbývá nic jiného než se s tím poprat, ale i tak...
Jinak jen malinká rada- Pribináček rozhodně ne, kdyžtak Lipánek-není zdaleka tak umělý jak ten prvně zmíněný 😉

alena36
autor
2. kvě 2011

tak Daník spapal 60 g bramborové kašičky, není to sice plná dávka, ale nenutila jsem mu to, aby k tomu nezískal odpor, vše postupně, zbytek mu dám večer

alena36
autor
2. kvě 2011

@ivarei mám dotaz, kolik té kaše musím dát, aby mi to nahradilo jedno noční kojení, tolik mi toho asi nesní....

ivarei
2. kvě 2011

@alena36 Někde bylo uvedeno, že 80 g by mělo v pohodě nahradit jednu mléčnou dávku. Když někam jedeme, tak kupuju příkrm Hami - mrkev, brambory, hovězí - balení 125 g/100 g obsahuje přibližně 81 kcal (100 ml našeho Neocate obsahuje 71 kcal, Nutrilon o něco míň).

alena36
autor
3. kvě 2011

@ivarei my maso zatm nedáváme a ještě nám nebylo 5.měsíců (bude 12.5.), a ty bramborozeeninové příkrmy tak kalorické nejsou ☹ ☹

alena36
autor
5. kvě 2011

@ivarei no dneska mladej exceloval, ve 4 ráno si nevzal nic a v osm taky nic (jestli 20 ml lze považovat za něco), takže jsem do něj lila 120 stříkačkou.....on je línej tahat či co, netuším

ivarei
5. kvě 2011

@alena36 Ach jo, už aby byli větší... to ať si pak jedí klidně jídla z KFC, hlavně, že něco 😔 .

A papá v polospánku? Zkusila bych ho nakrmit, až usne. Nám to u Aničky občas funguje.

alena36
autor
5. kvě 2011

@ivarei no o půlnoci si vytáh 120, ale nemí spát moc, to zas netahá vůbec 😀 😀 😀 Potřebovala bych na něj ladičku 😀 😀 😀 . No KFC zrovna si ne, ale až mu vrazím do ruky rohlík, koupím jogurt a tak, to bude žůžo. Takže teď jsme s kojením a Nutrošem tak 50 na 50, protože ve 4 ráno 120 fakt neodsaju

ivarei
5. kvě 2011

@alena36 S tím KFC jsem to myslela obrazně, prostě se těším, až budou mít sami hlad 🙂. Adámek papá nádherně a je to fakt pohoda, maminky, kterým děti papají normálně, si tohle nedokážou představit. Kolikrát denně Daneček papá?

alena36
autor
5. kvě 2011

@ivarei no 6x po 4 hodinách, v poledne má 60 g příkrmu + tak 60 mokojím nebo docpu stříkačkou a večer to zkouším obdobně, zybtek od oběda + 60 dokojit. Už se těším na zařazení ovocných přesnídávek

alena36
autor
5. kvě 2011

@ivarei malej mi teď zbaštil 110 g bramborový kašičky s UM, já nevěřím !!!!

alena36
autor
16. kvě 2011

@ivarei tak jak papáte? U nás je to s tím mlíkem furt špatný, příkrmy baští jakž takž, jak kdy, někdy jsem z něho na prášky ☹ ☹