Odmítá ovocný příkrm. Můžu dát v 6,5 měs. syrové ovoce?

caspar1
18. říj 2012

Ahoj mamušky,
mám holčičku 6,5 měsíce. Zeleninové příkrmy jsme už docela zvládli, tak jsem začala pomalu zkoušet ovoce.
U podušeného jablíčka se dávila a když jsem k němu přidala kousek banánu, ochutnala lžičku a to byla konečná. Dnes jsem vyzkoušela podusit hrušku. To už bylo lepší, ale zase 2 lžičky a víc ani ťuk.
Když jí dám ochutnat do ruky kousek syrového jablíčka, tak ho s chutí žužlá a dnes si pochutnala i na kousku syrové hrušky.
Myslíte, že jí můžu dát (v tomto věku) místo podušeného ovoce, ovoce syrové?
Děkuji za rady.

llluckaaa
18. říj 2012

Pokud se ti po tom nějak neosype, neoprudí nebo nebude mít stolici 6 krát denně (jako to bývá po syrových jabkách u nás), tak klidně 😉

maladama
19. říj 2012

@caspar1 Syrové ovoce, pokud nemá zažívací problémy, asi klidně, ale jinak bych ještě vyzkoušela smíchat podušené jablko s rozmixovanou mrkví (u hodně dětí zabírá, začneš hodně mrkve málo jablka a postupně měníš poměry) - a taky experimentovat s teplotou. Moje dítě velmi dlouho odmítalo pozřít cokoli, co nebylo ohřáté na 37C.

lv
19. říj 2012

taky si myslím, že se může dát syrové jablíčko, hruška, švestka..a třeba jí tam nechutnal ten banán, moje dcera to nepozřela, záviděla jsem maminkám co luply do tašky banán, naškrábaly lžičkou a bylo - nejí ho dodnes. Otázka je, co syrové citrusy, resp.šťáva z nich..no nám se podávali ovocné šťávy od 3 týdnů, a to včetně těch citrusů, že ano..

lolap
19. říj 2012

My jsme začali ovocnými přesnídávkami, ale pak jsem jí dávala už jen syrové ovoce, nikdy jsem nedusila...Teď v deseti měsících už chce kousky (masa, zeleniny, ovoce), žádné kaše nebo pyré...Takže podle mě klidně můžeš dát syrové.

smallinka
26. dub 2015

jak připravujete syrové jablko? když nemám na struhadle ty hvězdičky jde to jinak? máme téměř 7 měsíců.

andrrriiik
6. kvě 2015

@smallinka Já strouhám na jemném struhadle 🙂

avanusina
4. črc 2015

Mám chlapečka 6,5 měsíce. Dávám mu syrovou stravu, neb vařené potraviny ztrácí enzymy a vitamíny. Vařená strava jen zaplácá žaludek a vitamín nikde. Ze začátku se mu do toho nechtělo, ale maminky musejí být trpělivé a neustále dítěti to stejné jídlo nabízet znova a znova, ono se to podaří 🙂 jíme banány, meruňky, mrkve, hrušky, třešně, jablka, jahody, avokádo, kedlubny, atd...do zeleninového příkrmu přidávám neustále čerstvou petrželovou nať. Mixuji ovoce v kvalitním mixéru, který rozmixuje i zrníčka od jahod. Vařím jen brambory..Rovněž přidávám do příkrmů chia semínka - výborná věc. Z obchodu žádné skleničky s příkrmy. Hodně ovoce a zeleniny máme ze zahrady, nebo kupuji na farmářských trzích. Spoustu ovoce ze zahrady budu mixovat a mrazit na zimu - taky doporučuji, v zimě se ovoce a zelenina nedá pozřít z obchodu. Dneska třeba snědl celé jablko a švestku 🙂 je to o tom, co maminky pro děti preferují. Rozhodně se nebát zkoušet dávat syrovou stravu.

anazuzzuzana
4. črc 2015

Mám taky 6,5m miminko. Abych pravdu řekla, tak mě teda ani nenapadlo mu ovoce vařit...nejdřív jsem mu dávala Hipp ovocné kelímky, ale to mu až tolik nejelo a navíc, jak to bylo hodně tekuté, tak toho většinu vyslintal. Takže jsem začala dělat ovocné domácí - teď hlavně, jak už jsou letošní ovoce. Normálně tyčovým mixérem rozmixuju, někdy přidám ještě jemné ovesné vločky nebo holandii jogurt a je to. Zbožňuje to... dávám i na místo kašiček, před nočním kojením, protože po nich se mi hodně v noci budil. Už jsem udělala jablko, banán, maliny, třešně, jahody, meruňky, borůvky... On teda ale nikdy netrpěl na bolesti bříška a i nyní pěkně prdí a kadí jednou denně