Odmítá příkrmy a pití z lahve či hrnečku - poradíte?

johanka12
5. únor 2013

Zdravím! Před 3 týdny sme začali s příkrmy a je to boj. Nejprve se zdálo, že to půjde, ale je to čím dál horší. Obsolutně žádný zájem, naopak podrážděnost. Pusinku zamkne a když se mi náhodou podaří tam sousto "šoupnout", tak ho drží v pusince, zvedá se jí žaludek a nespolkne ho. Zkoušela jsem různé druhy zeleniny, ovoce, kaše (domácí i kupované) i měnit lžičku. Také máme problém s pitím, nebot je stále kojená a nechce láhev ani hrneček. Vím, že to chce trpělivost, že jednou se to zlomí, ale ráda bych to přeci jen trochu "popošoupla"🙂 Děkuju za rady!

blahova_andrea
5. únor 2013

nepíšeš jak je stará. každopádně bych ji nenutila, když se jí navaluje. možná na to ještě prostě není zralá. dítěti se mají začít dávat příkrmy ve chvíli, kdy samo pozoruješ, když něco jíš a mlaská a chce ochutnat. pokud odmítá úplně všechno, tak bych zkusila ještě počkat a začít s příkrmy o něco později znovu. hrnečky a láhve jsi zkoušela všechny? je spousta tvarů i sosátek, silikonové, latexové...možná když je kojená, tak prostě nemá žízeň a stačí jí mlíčko od tebe. nebo ji zkus začít učít pít rovnou z hrnku - srkat. našeho prcka to děsně baví, i když se z toho moc nenapije 😉

lv
5. únor 2013

@johanka12 co jsem se dočetla, a přesně se mi osvědčilo u dcery - pít začala až po nahrazení 3mléčných dávek - nebo kojení - jinou stravou /má ovoce, mlíko, oběd, mlíko, kaši, 2xmlíko/, do té doby nevzala ani kapku, teď už pije, tak 120ml denně. A jinak souhlas s @blahova_andrea zkus začít s příkrmy znovu za týden, dva, děti často nejsou zralé a pak najednou začnou jíst. držím palce!

johanka12
autor
5. únor 2013

@blahova_andrea -ted měla 6 měsíců. Naše doktorka je nějaká bláznivá. Johaně bylo něco přes pět měsíců (plně kojena a přibírá dobře) a už mi vyčítavým tonem říkala, proč není na příkrmech a minulý týden se divila, že nejí maso, jogurty, těstoviny atd. Nikam nespěcháme jen mne to zaskočilo🙂 Syn baštil úplně bez problémů, tak sem rozmazlená. Hrníček sem řešila i proto, že by se mi hodilo, kdyby nebyla na mne tak závislá a přijmula by MM i jinak než z prsu.

hojda
5. únor 2013

Tohle znám, moc ošlivé období, byla jsem z toho na nervy, malá nic nejedla, nepila, jen jsem se přiblížila něčím k puse, tak to odstrkovala rukou a pusu neotevřela, trvalo to docela dlouho, střídala jsem , kde co.....nakoupila lehvičky, pítka, lžíčky atd.

blahova_andrea
6. únor 2013

@johanka12 tak s takovou doktorkou bych moc spokojená nebyla. co je na tom divného, když kojené dítko nejí v 6m maso, proboha?! vždyť máš čas. já nekojila, tak jsme začínali s příkrmy v 5m, ale malej už krásně chtěl. a rozhodně neměl hned maso. ona je doktorka staršího ročníku? to člověk slýchá pořád, že když my jsme byli malí, tak už jsme ve 3m jedli polívky a v 6m pomalu normální oběd...ono se taky vše dělalo jinak, spousta věcí se nevědělo nebo vůbec nebylo a taky ta kvalita potravin a jejich zpracování byla jaksi víc "přírodní". já bych to zkusila s doktorkou probrat a možná bych uvažovala i o změně. mě mudra taky nesedla a hned ve 3m jsme měnili a teď jsem moc spokojená. pokud nejste na stejné vlně, tak budeme mít těch konfliktů možná časem víc a ono je samo o sobě stres jít s dítětem, které je nemocné nebo ho čeká píchanec a ne se ještě stresovat, že je tam člověk, s kterým se ti těžko domlouvá.

johanka12
autor
6. únor 2013

@blahova_andrea Breranko! Řekla bych, že jí bude tak kolem 60 let. Myslím, že se snaží jít s dobou, ale v tomhle je nějaká zrychlená. Synovi je 14 a nikdy nebýval nějak nemocnej, takže sem s ní nemusela nic řešit. Ted byl problém s očkováním-chceme počkat do jednoho roku a uvidíme jestli vůbec-to mi řekla, že to je jako kdyby poučovala instalatera o opravách praček o kterých nic neví. S příkrmama to nehrotim-máme své tempo. Maso, jogurty sme ještě nezkoušeli-nacpat to všechno do jednoho měsíce je nesmysl. Ted dám Johaně pár dní oddych a uvidim jak se bude tvářit. Chci jí koupit takovej ten "pytlík" do kterého se dá ovoce a může tožužlat aniž by bylo riziko, že nějaký kousek zaskočí.

johanka12
autor
6. únor 2013

@hojda tak snad nás to taky nečeká.

dask
22. bře 2013

@johanka12 když jsem četla tvůj příspěvek, tak jsem si myslela že píšeš o nás. Jsme na tom s jídlem a pitím úplně stejně. A malý nechce ještě ani kaše. Nevzdávám to a zkouším dávat pár lžiček každý den. Když vidí jak jíme, tak mlaská a natahuje se , ale jak příjde na věc, tak je to boj. Sní jen málo a ještě u toho strašně "nadává" Ono se to určitě jednou změní 🙂 Nervy to ale jsou. Říkám si, že budu kojit snad do jeho patnácti 😉
Co se týče pití, tak lahviček a saviček mám hafo. Vyzkoušela jsem mu dát napít ze skleničky (kelímku) a to se parkrát napije a baví ho to. A ještě se nám osvědčilo pítko na 0,7l lahvích Mattoni sport.

johanka12
autor
22. bře 2013

@dask Koukám, že sem to psala více jak před měsícem a posun nic moc. Kojení je v top ten na osmi místech, pak se tam vejde banán a kaše. Je to na nervy. Se lžičkou se to trochu zlepšilo, ale hodně záleží, co na té lžičce zrovna je. Když něco sladkého-zminovaný banán, tak to jde. Ale jakmile jde o zeleninu, tak stávkuje. Už sem zkoušela i kupované příkrmy a ty by jedla, ale jakmile přimíchám něco domácího, tak nechce. Chápeš to? 🙂 A všechno musí mít konzistenci hladoučké kaše. S pitím na zamrzlém bodě. Občas vytáhne tak jeden loček čaje a pak začne odstrkovat (zkoušela sem láhve, hrnky s měkými i tvrdými pítky, brčka, s pojistkama i bez). Kaši nakonec pije z hrníčku s pevným pítkem, co má dvě velké dírky, tak zkoušíme i čaj. Pítko z mattonky vyzkouším! 🙂 Tak se držte!

baris
22. bře 2013

@johanka12 obě moje dcery jedly jen kupované skleničky a to jen určité příchutě (jen hami - brokolice, špenát s bramborem a jehněčí s bramborem a mrkví). Na tom vyrostly od 4měsíců do roku. Mohla jsem vařit, mixovat, pučit, strouhat ... a nic. Manžela jsem posílala na farmářské trhy, sháněla domácí zeleninu a nic. Nejedly to.

Pak jsem se přestala rozčilovat a kupovala jim ty skleničky. Banán jim šel taky. Ostatní ovoce nejedly, přesnídávka byla pro ně za trest a nesnědly jí. Jopgurty rovnou ovocné, protože z bílého by se asi otrávily 😀 😀 😀 😀

Přeji pevné nervy. U nás se to zlepšilo po roce. Ochutnaly maso a už ho nepustily 😀