Odmítá zeleninu, jí pouze ovocné přesnídávky

evikromanek
21. bře 2016

Dobrý den,mám 7měsíčn mimčo a od 4 měsíců se snažím zavádšt příkrmy zeleninu at už kupované skleničky nebo doma dělané nám odmítal asi dva měsíce tak sem zkusila ovocné to mu asi týden trvalo než mi to začal jíst ale už je jí celé.Jenže tu zeleninu pořád nechce a UM už mi taky přestává jíst.dřív vypil asi 210 ml ted ztěží 150ml a kolikrat ani to ne .... 😖 k paní doktorce jdeme až za měsíc ale bojím se že mi začne hubnout ... jinak zoubky nám nerostou jen trosku svědí ale to už od 3 měsíců.Potřebovala bych poradit co s tím už jsem i zkoušela přisladit a zamíchat vyživu do jídla ale ani tak to nechtel 😠

molindule
21. bře 2016

@evikromanek Dobrý den, nezkoušela jste třeba namíchat jablko s mrkví a pak postupnĕ mĕnit ten pomĕr tak, aby bylo víc mrkve? Potom postupnĕ zkusit přidat bramboru... Nebo mĕ napadá nabídnout kaši, ať má ten jídelníček trochu pestřejší. Taky jsme ze začätku s příkrmy trochu bojovali, chápu vás a držím palce. 😉

evikromanek
autor
22. bře 2016

Jj zkoušeli sme ale také odmítl nevím jak to dělá ale vždy pozná že je tam něco co on nechce i když mě to poznat nejde 🙄

molindule
23. bře 2016

@evikromanek Asi má nějaký radar na zeleninu 😀 . Jestli se zajímá o to, co máte na talíři vy, zkusila bych uvařit hodně do měkka nějakou zeleninu a jíst to před ním, to na našeho syna funguje zaručeně. Nakrájím na kostky nebo hranolky, aby se mu dobře drželo v tlapce.

suzina08
24. bře 2016

To tedy nezávidím , ale jak píše molindule, zkusit mu dát to, co máte na talíři vy 🙂 Na to jsem přišla, když jsem uvařila dušenou mrkev a k tomu bramborovou kaši. Najednou mu zelenina nevadila, když to mohl jíst z mého talíře 😀