Odšťavňovač ano x ne?

sim007
23. čer 2015

Ahojte.
Mam prvni mimco tak omluvte mou nevedomost.....tchyne rika,ze odšťavňovač budeme urcite potrebovat.....me prijde zbytecny.....oloupu slupku a tycovym mixerem namixuju a treba zředím vodou....Tak co?Predstavuju si to jak hurvinek valku? 🙂

martaveg
23. čer 2015

@sim007 Treba ho ma pro vas uz tchyne koupeny jako darek tak ho potrebuje prosadit 😀
jinak je to samozreme blbost, delat si doma cerstve stavy je sice super, ale zadna nutnost.. mixer na ruzne kasicky a prikrmy urcite bude stacit, ale to je uplne neco jineho nez stava z odstavnovace

uzjetotak
23. čer 2015

Vidím to stejně jako Ty, ale jsem ve 14tt, tak to se mi to píská 🤐

scruffy
23. čer 2015

Já jsem teď začala s příkrmy a na ty tedy odšťavňovač nepotřebuješ, zeleninu povaříš ve vodě, ovoce taky, nebo někdo lehce osmahne, já mám parní hrnec, tak používám ten a pak tyčákem rozmixuji. Odšťavňovač mi přijde zbytečný.

mandala
23. čer 2015

Kdyby byl, tak třeba využiješ, ale není nutností, já ho nemám, a ani mě nechybí. 😉

betelgeuzz
23. čer 2015

Odšťavňovač jako na příkrmy, nebo na co? Na příkrmy stačí tyčový mixér.

berenika39
23. čer 2015

To je jednoznačně přežitý názor babičky - že dítě má dostávat štávičky.....ideálně od tří týdnů 🙄 . Ona to asi myslí dobře, v pravěku, když jsem měla první dítě, tak se to tak dělalo, hned od začátku ovocné štávy. Fakt od tří týdnů. Tak si asi myslí, že je to pořád tak.
A ano, stačí jakýkoliv mixér, hodí se nejen na ovoce, ale i na ostatní jídla.

sim007
autor
23. čer 2015

@berenika39 presne....mala ma 2 mesice a je plne kojena a uz ji kazdej (starsi generace) chce cpat cajicek 🙂 a ta jeste vic starsi generace je jeste vic na zabiti 🙂

berenika39
23. čer 2015

@sim007 tak s těmi soudy bych byla opatrná, ale oni to nemyslej špatně, oni neznaj nic jinýho, dál se už o to nezajímali a skončili v tom roce, kdy povili děti. až budeš stará, budeš taky mít zazděný názory, vsaď se🙂. to nic ale nemění na to,m, že si do toho nemusíš nechat mluvit a odstavnovač nepotřřebuješ. 😉 😉 😉

sim007
autor
23. čer 2015

@berenika39 jako to jo....jen se jim to tezko vysvetluje....mysli si ze kdyz to tak delali oni tak je to tak nejlepsi.....tak jsem prave chtela vedet jak se to dela ted abych jim to mohla vysvetlit

smallinka
23. čer 2015

krám do domu podle mě 🙂 také mixuji v mixéru + voda a je to mnohem zdravější, v dužině a pod slupkou je nejvíc vitamínů tak proč se jí zbavovat? to můžeš tchýni klidně říct. Mimochodem já bych si teda nenechala do toho kecat.

sim007
autor
23. čer 2015

@smallinka ona jako ze "mala na vánoce od nas dostane odšťavňovač protoze ho urcite budete potrebovat na stavicky"......me prijde zbytecny a taky jsem to rekla....ted jsem jen chtela precist co mi tady napisete at ji k tomu muzu rict duvody.....
Mame dobry vztah, neni to takova ta typicka tchyne....jen obcas ma svuj nazor z dob pravekych 🙂

smallinka
23. čer 2015

@sim007 jasný chápu taky mám tchýni v pohodě, nosí mi jáhlové kašičky a jablka, to je fajn. ale někdy to taky přehání..... něco navrhne spíš zdůrazní, ještě to na další návštěvě zopakuje a když není odezva.....tak je pokoj 😉 jinak je moc hodná a jsem ráda, že takovou tchýni mám 😉

alboo
23. čer 2015

určitě není třeba, já si ho nechala jednou vnutit od našich a vůbec nepoužila, tak sem jim ho vrátila... štávy se dětem nedopuručují. co u potřepíš určitě je tyčovej mixér a i stojací se hodí, tyčákem mixuju zeleninu, ve stojacím dělám čerstvé svačinky z ovoce pro sebe i dítě 🙂

ofelieee
23. čer 2015

@sim007 Ahoj, když se tak nabízí, tak bych zas neváhala, nechala bych si pořídit nějakej hodně kvalitní, kterej ti udělá i dobrý oříškový másla a obilný mlíka, a pozdějc to moc oceníš, dá se díky tomu hodně zpestřit jídelníček směrem ke zdravějšímu...