Opruzeniny, může to být alergie na příkrmy?

verkaplcha
26. bře 2013

Ahoj holky prosím vás, já dávám příkrmy už asi měsíc. kakáme i 5× denně, většinou je to tužší, ale na co bych se chtěla zeptat, dělají se nám na zadečku takové boláčky, nejdřív je to jenom červené a postupně z toho vylezou bílý pupínky, když to stříkám sprejem z aloe vera, nebo mažu bepantenem, tak to zmizí, ale jakmile, mažu sudokremem nebo rybilkou zase se to objeví. myslíte, že to může být alergie na příkrmy (to si ale myslím, že by nezmizelo po ničem)?nebo spíš má reakci na kosmetiku nebo plenky? a nebo je to jenom tím, že víc kaká? díky moc za rady

aneta0707
26. bře 2013

a co takovy ubrousky? kdyz kaka i 5x tak to muze podrazdit. jsou dost agresivni.

verkaplcha
autor
27. bře 2013

tak možná umývat jenom vodou viď?no já hlavně doufám, že to není na to jídlo

lv
27. bře 2013

@verkaplcha a má to po nějakém určitém příkrmu? Třeba dcera se oprudí po červené řepě, musím co nejrychleji měnit plenku a hodně namazat, jako by ta stolice byla nějak agresivní, či co..

verkaplcha
autor
27. bře 2013

@lv no víš co já zaváděla příkrmy postupně vždycky jeden druh jak se to má dělat. Nic nebylo, je teda pravda, že když pak dostal po pár dnech hodně mrkve, tak měl červenější zadeček, ale bez pupínků a když jsem ho přebalila tak pak to bylo v poho, no a teď už mám těch druhů zeleniny a příloh hodně a dáváme i maso, střídám to, takže teď vůbec nejsem schopná říct, jestli to je po nějakým druhu. ale zase si říkám, že kdyby to bylo z jídla, tak to nezmizí po tom bepantenu nebo po tom spreji z aloe, že by to bylo pořád i přes to

verkaplcha
autor
27. bře 2013

@aneta0707 taky si spíš myslím, že to bude ubrouskama, nebo plenama (ale zase používám obojí stejné od narození a nikdy problém nebyl - jo třeba jednou za měsíc se udělala drobet opruzeninka) ale ono ty opruzeniny se asi občas objevují normálně ne?

monad
27. bře 2013

třeba je to jen reakce na jiné jídlo vůbec, hm?? nebo nerostou mu-jí zuby?? zkus Imazol, ten zaručeně pomůže.. a dáváš do příkrmů oliv. olej nebo lžíčku másla?? taky může mít podrážděný zadek z toho jak hodně kaká

verkaplcha
autor
27. bře 2013

@monad vidíš na ten olej vždycky zapomenu. zrovna dneska to hohně zrudlo po mrkvi, ale jenom rudý žádný pupínky

mamina
27. bře 2013

Ahoj.Pokud to má jen v oblasti plen,jde nejspíš jen o potničky. Prostě ho tolik nenabaluj. 😉 Přebaluj častěji,neotírej ubrouskama a alespoň doma ho omývej čistou vodou,nech ho po každém přebalení pár minut nahatýho,jen v ponožkách,ať mu prdelka větrá.V naprostý většině případů to úplně stačí. 🙂
Samozřejmě,pokud si změnila značku plen nebo ubrousků,může to být i tím.Ale to by měl pokožku celou červenou a pupínky rudé,bez bílých špiček.
Přeju,ať se to brzo zahojí.

ratatooy
27. bře 2013

tak to jsme meli taky jsou to kvasinky jak je to červene a pak bile pomohlo nam na to jen imazol a pak sme to za ča meli znova a to už jsme musely přidat i imacord

mamina
27. bře 2013

@ratatooy Na Imazol a Imacord pozor.To jsou masti s umělýma hormonama. Nesmí se používat dýl,jak tři dny v kuse,aby neměly vedlejší účinky a mimču spíš neublížily...
Asi nejlepší bude,když Verkapicha dojde s mimčem k pediatrovi,ten to pozná nejlíp.Ale v každým případě čistá voda a čistej vzduch a často měněný pleny udělaj zázraky. 😉
Zvlášť ty kvasinky se objevujou často právě v případech,kdy maminka používá nekvalitní pleny nebo spoléhá na to,že jsou pleny super kvalitní a mimčo v jedné pleně nechá třeba půl dne a mimčo se tzv."zapaří". Takže stejnou radu mám i pro Tebe.. 😉

jetynka
27. bře 2013

Tak já řeším asi za posledních pár týdnů to samé u Klárky, kaká ale měkčí hovínka a oprudí se po kupovaných skleničkách s dětským jídlem a po banánu, po domácí stravě se jí to nestává. Ale někde můj taťka četl, že přibývá děti po jednom roce s alergií na papírové plenky a maminky jsou nuceny přejít na látkové, ty děti mívají kůžičku jakoby spálenou, dělají se jim puchýřky a děsně je to bolí, zřejmě je to i náš případ - konkrétně plenky pampers ☹

verkaplcha
autor
27. bře 2013

@jetynka hele taky máme pempers a už hodně lidími řeklo abych je vyměnila, mám tady pytel jinejch tak to zkouším, jinak pupínky byly teď pryč do druhýho dne a dneska po mrkvovým hovínku měl zase rudou prdelku ale bez pupínků

ratatooy
28. bře 2013

@mamina jj ja vim nam je dala dr na tyden

ratatooy
28. bře 2013

@mamina jinak mi ty kvasinky mely už když jsme bez plen malej to mel naposled ve dvou letech

mamina
28. bře 2013

@verkaplcha Slyšela jsem,že prej Pemprsky jsou bělený chlórem.Tak by to mohla být alergická reakce i na chlór. Možná je to i tím. (V to případě:pokud třeba stíráš savem,sleduj,jestli malýmu neslzej očka....)
@ratatooy Tak to fakt netuším.Přece jen neznám všechno. 😉
Jinak když jsme byly s holkou v lázních,dětskej primář říkal,že na VŠECHNY kožní problémy se mu osvědčila úplně obyčejná lékařská vazelína doplněná o minerály. Jmenuje se Leniens. Nejsem si jistá,jestli není na předpis (už se nepamatuju),ale nedoplácela se určitě.
A když není ta,stačí domací vyškvařený sádlo.Že prej ty masti jsou většinou parfémovaný-a to dráždí.A vepřový sádlo je nejvíc podobný lidskýmu,pokožku promastí a neublíží,zklidní. Říkal,že prý platí přímá úměra:čím dražší,většinou tím dráždivější.. 😀
Používali jí fakt na všechno: nám na lupénku,kamarádce na atopickej exém,jiný na opruzeniny... A fakt pomohla všem...

lindule1977
31. bře 2013

my doma parfemovaný ubrousky vůbec nepoužíváme, jen Perličku s Medvídkem, a taky jen umýváme vodou, ale když má malá hodně hroznů nebo stačí trocha pomerančů nebo mandarinek, tak pak i čůrání je agresivní, kdysi to dělala i mrkev a jednou dostala u kamošky steril, okurek a to chuděře naskočily úplný puchýře, ale namažu Weledou a do dalšího přebalení vše zmizne, ty puchýře o chvílu později ... prostě má tu kůžičku citlivou a některý věci ji pěkně dráždí

kocour1
26. zář 2013

Podle popisu jsou to jasné opruzeniny. Vzniká to častější stolicí, která je v kontaktu s citlivou kůží. Máme to po zavedení příkrmů také. Řeším to pravidelným omýváním zadečku čistou vodou po každé stolici a preventivně mažu Bepanthenem. Když se náhodou pupínky udělají, tak nám Bepanthen do druhého dne kůži zachrání.

lenkaicka
30. lis 2015

Teď jsem na rozpacích. Řeším nyní taky opruzený zadeček u malé. Má trochu průjem. Na to prý pomáhá mrkev s rýží. A teď se dočítám, že mrkev dráždí... Čím tedy krmit, aby se stolice upravila a zároveň nebyla dráždivá? Díky za rady.

avantgarda
31. pro 2015

My jako prevenci opruzenin máme Bepanthen Extra a mažeme při každém přebalení. Obzvláště v době, kdy je syn třeba nemocný a má průjem, tak je u něho důležité nepodcenit mazání. Když se opruzenina udělá, pomáhá Sudocrem. Maminky si také chválí Imazol nebo Pityol. U syna se opruzeniny objevují i v době, kdy změníme značku plenek.

qz
1. led 2016

@lenkaicka mrkev urcite ne, tomu se taky vyhnu, to je alergen jak hrom. Idealne treba brokolice a jina zelena zelenina.

elusina
23. únor 2016
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

To bych nerekla, nebo nikdy jsem se s tim nesetkala a na kremech na opruzeniny ani nesetrim, dobre se nam osvedcil patne-baby, mate jej nekdo ozkouseny?

liduska66
29. únor 2016
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

Tak myslite ze by alergie mohla privolat pupinky ve tvarich? A nejaky krem nato je?

micaella23
28. čer 2016

********* ahoj holky **********

Prosim maminy technicka - jak se projevovali reakce vasich ditek na prikrmy? Zejmena nejaka alergie na ovoce? mala se nikdy neoprudila a najednou necele 2dny po zavedeni jablka, par lzic mela odpoledne, se desne oprudila na pipi+ 2cm kolem. Myju vodou, ubrousky nepouzivam, nijak nebreci. Ted mela plinu pocuranou i se stolici a zas to silene zrudlo, aviril, sudokrem, rybilku, vsechno mam a postupne zkousim. K dr mam skocit zitra az v 5.

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meta123456789
19. pro 2016

Podle mě je to spíš opruzení než alergie na příkrmy. Jak se mění strava, je stolice mnohem agresivnější než jen z mateřského mléka. Naše malá se takhle zvládla oprudit, když měla velký průjem, to měla na zadečku a pipině doslova boláky. Doktorka mi doporučila Imazol, mazali jsme dvakrát denně a po pár dnech to ustoupilo...vypadalo to ale děsivě. Menší zarudnutí máznu vždycky Sudocremem. Když je vše OK, tak mažu pravidelně Bepanthenem - ten mám spíš jako prevenci, na již vzniklé podráždění Bepanthen není určený.