Ovoce a piškoty v 5. měsíci

eliz89
4. kvě 2017

Zacala jsem davat male prikrmy od 4.mesice. zacaly jsme zeleninou (mrkev, mrkev s bramborem, mrkev s kvetakem) Uz to ji mesic, vzdy na poledne, pak UM. od 5.mesice jsem zacala davat banan (spis tchyne zacala bez meho vedomi🙂..) a zkusily sme i syrove jablko. Pote me napadlo ze ovoce by melo byt dusene krome bananu ze? Pokazila jsem neco ze jsem ji dala syrove jablko? Pry podle tchyne ji mam davat i piskoty uz. S lepkem se zacina pozdeji ne? A krom toho je to dost sladke. Co misto piskotu dat do jablka? Diky

majisska
4. kvě 2017

Nejprve zaved vice druhu zeleniny, teprve pote ovoce...piskoty ne, zrale ovoce je sladke dost, neni treba dite ucit na skadkou chut hned takhle od mala...lepek zarad pomoci vlocek, zde ve wiki je moc hezky clanek o zavadeni prikrmu, zkus si ho precist, je tam popsano poradi, ve kterem potraviny zavadet...a ovoce opravdu nejprve podus, zmirnis pripadnou alergickou reakci;)

eliz89
autor
4. kvě 2017

@majisska Dekuji! 🙂

simdan
4. kvě 2017

Já dávala nejdřív zeleninu mrkev brambor dýně hokaido piškot jsem dala ale jen jeden denně cca 5dni jinak potom rýže vločky a až potom ovoce ale my začínali s příkrmy od ukončeného 6m

cherris
4. kvě 2017

Ahoj, jestli chceš něčím zahušťovat dušené ovoce, tak můžeš zkusit neochucenou rýžovou kaši bez mléka, u nás to funguje, jen nepřeháněj množství kvůli zácpě.

syrinxka
4. kvě 2017

Já dávala nejdřív dušenou zeleninu, dušenou zeleninu s masem a nakonec až ovoce (povařené). Ale malé to ovoce samotné jako svačinka nestačilo a trochu jsem se bála jí potom hned dát mlíčko aby ji nebolelo bříško. Tak jsem začala zahušťovat piškotama a malá se napapala dosyta. Neříkám že je to zdravé, ale nám to takhle vyhovovalo a zároveň jsme tím piškotem měli zavedený i lepek.

eliz89
autor
4. kvě 2017

No ja taky chtela davat ovoce az na konec az ochutna vsechnu zeleninu.ale tchyne byla rychlejsi a dala ji banan kdyz ji mela na hlidani a dala ji to bez meho vedomi a jeste chtela zatajit..nahodou sem na to prisla..takze ten banan uz sem ji taky zacala davat..diky vsem za rady🙂

5pajina55
4. kvě 2017

Tak to bych asi tchyni pěkně vysvětlila, že bez mého vědomí nebude do dítěte cpat žádný jídlo.Moje taky pořád, že mu mám dát tvaroh v 6m a prý umělý mlíko beba je hnusný a ona by mu dala do mlíka lžičku cukru(!!!) Takže to jako fakt ne a bylo jí vysvětleno, že pokud chce hlídat (chtěla sama) tak ok ale jídlo bude dávat jen takový co já řeknu.A teda drží se toho asi se boji, že bych jí ho víc nepůjčila.

naste
4. kvě 2017

@5pajina55 Ona to myslela dobře, dřív se Sunar sladil normálně cukrem. Ono to za 20 - 30let může být zase všechno jinak a potom můžeme být zase my ty zlé tchýně.

janawei
4. kvě 2017

Já jsem do dušeného ovoce nic nepřidávala. Nechtěli jsme, aby si prcek zvykal na jeho jinou chuť. Piškoty nedáváme v podstatě ani dnes (2,5 roku), nepočítám-li, že mu je dám občas do pudinku, podle mě mají naprosto nevhodné složení i pro dospělé, natož pro děti. Ale chápu, že každý to má jinak. Nicméně bych dítka učila na přirozenou chuť jídla, že jablko je prostě jablko, hruška je hruška, ...

linee
4. kvě 2017

@eliz89 ja jeden piskotek kvuli lepku nadrobila do ovoce.A jablcko postrozhane byt muze🙂

eliz89
autor
4. kvě 2017

@5pajina55 pohrozit nemuzu, bydlime totiz u nich. Vysvetlila jsem ji, proc nechci, aby to delala, tak snad to pochopila..

karlajasmine
4. kvě 2017

@eliz89 Piskoty urcite ne, je v tom hodne cukru a diteti to vubec nic neda. Je hodne ruznych alternativ - ovesne vlocky na jemno, ruzne nemlecne kase (spaldova, jahelna, pohankova), muzes pripravit i domaci... Piskoty nedavam 18ti mesicnimu synovi doted, nikdy je nejedl... tchanovci se furt divi, ale proc bych mu davala neco z bile mouky + cukrem, kdyz mu to neda z vyzivy vubec nic a akorat mu to zkazi zuby...